Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

już pytałem wcześniej ale temat umknął między innymi:

 

 

 

Chodzi o to czy każda instalacja Venturek jest przygotowana od strony modułu audio a u mnie nie ma tylko kabli czy może to jakas uproszczona wersja bez funkcji zmieniarki. Jak naciskam przycisk aux na konsoli to nie mam do wyboru Zmieniarki, ale ta pewnie sie pojawia dopiero jak jest podłaczona wiec sie pocieszam ze wystarczy tylko wpiac sie do modułu. Ale gdzie go szukać?

 

Prosze o pomoc, bo też bym sie podłączył do tematu emulatora mp3 tylko nie wiem czy będę miał to gdzie podłączyć. Już mnie radio męczy (rzadko jakaś muza leci godna moto) ...

 

 

Z radia od tyłu wychodzi okrągły przewód z okrągłą wtyczką, w której znajduje się 13 pinów.

 

Po podpięciu zmieniarki lub venture.mp3 powinno wszystko poprawnie działać.

 

Właśnie z Sawtom`em jesteśmy w trakcie usiłowania zakupu emulatora zmieniarki CD marki Clarion.

 

Tu uwaga zmieniarka z prostokątnym lub kwadratowym wtykiem nie działa z naszym radiem, nawet po przelutowaniu kostki.

 

Musi być oryginał lub dedykowany do radia moduł mp3.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja akurat kilkakrotnie puszczałem kierownicę i u mnie nic się nie dzieje, motocykl jedzie równo i nic nie drga. Próbowałem przy różnych prędkościach, nie powiem ale sprawia mi to przyjemność że jest taki stabilny, balansując ciałem można go prowadzić jak rower :)

Może za ten efekt odpowiedzialny jest amortyzator skrętu? Bo przecież to on ma tłumić te drgania.

 

 

Da się do Venture zamontować amortyzator skrętu ? W którym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da ale sądzę że on jest na wyposażeniu seryjnym, tak sądzę, ale może się mylę. Piter będzie wiedział.

 

Teraz to pojechałeś...

VENTURE to nie plastyk!!!

Jak na mój gust, to się nie da zamontować amortyzatora skrętu do mojej Kochanki, ale próbujcie - powodzenia...

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się tak bardzo na budowie współczesnych motocykli ale kiedy oglądałem wiele razy programy motoryzacyjne o motocyklach to często mówili że motocykl ma amortyzator skrętu. Myślałem że Nasz też ma :)

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, tylko puszczę kierownicę, to wpada w drgania, z coraz większym nasileniem, mówicie, że po prostu tak ma i nie da się nic z tym zrobić ?

można spróbować dać ciężarki na końce kierownicy , po to są stosowane różne wymiary( czytaj ciężar) aby zniwelowac drgania , myśle że najwięcej psują stabilność deflektory te z tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Dyzio77 żeby porobić zdjęcia z montażu "STOP-u"

 

Zamontowałem STOP - przymocowałem go "bezinwazyjnie" do chromowanej rury stelaża pod kufrem. Użyłem obejmy stalowej wyłożonej gumą - takiej jak na zdjęciu poniżej, rozmiar 21-23, dostępna za ok. 3 zł w Leroy-Merlin. Kluczowa sprawa to oryginalnie przymocowana do obejmy nakrętka - zaznaczona na zdjęciu.

 

post-59571-0-56799200-1335899765.jpg

 

Obejmę założyłem na rurę dokładnie w połowie jej długości i skręciłem wkręt tak żeby się dobrze zacisnęła. Na zdjęciu poniżej widać jak to leży, obejma jest zaznaczona w kółku.

 

post-59571-0-42097600-1335900049.jpg

 

Do tylnej ściany lampy STOP przykręciłem blaszkę w kształcie litery "L". Jej drugi koniec przymocowałem śrubą z regulowaną nakrętką do obejmy. Nie miałem wystarczająco długiej blaszki, więc złożyłem ją z dwóch krótszych - stąd na zdjęciu poniżej dodatkowa śruba w środku długości blaszki.

 

post-59571-0-01815700-1335900299.jpg

 

Do śrub użyłem gumowanych podkładek. Dodatkowo na wierzchniej stronie lampy nakleiłem gumowe "odbojniki", dzięki czemu lampa nie powinna wpadać w drgania i stukać w rurę stelaża.

 

post-59571-0-35348400-1335900748.jpg

 

Efekt końcowy widać na zdjęciu poniżej. Konstrukcja mimo swej prostoty sprawia wrażenie solidnej, myślę że nie zgubię jej po drodze :biggrin:

 

post-59571-0-20980200-1335900952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy wspomnieli Ventura nie ma stabilizatora skrętu.Można go założyć jeśli by się ktoś uparł.Ale myślę że nie ma po co.Te motocykle mają taką geometrię przedniego zawieszenia że stabilizator nie jest potrzebny.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy wspomnieli Ventura nie ma stabilizatora skrętu.Można go założyć jeśli by się ktoś uparł.Ale myślę że nie ma po co.Te motocykle mają taką geometrię przedniego zawieszenia że stabilizator nie jest potrzebny.

Zgadza sie,Venturka nie posiada stabilizatora.kolega zamontowal i mowil,ze jest lepiej.nie wygladalo to estetycznie.Niby lepiej,ale i tak go zdemontowal.Wazne jest prawidlowe cisnienie w kolach,podobno tez stan tylnego amora.Czytalem tez,ze wymieniaja sprezyny i olej w lagach,ale nie wiem,czy to pomaga.Moja niunia tez potrafi tancowac na nierownych nawierzchniach.Czytalem na wielu forach na ten temat i nie znalazlem na to konkretnego lekarstwa.pozdrawiam

 

No tak ty jako mieszkaniec Barcelony z zakupem nie masz problemu.

Kolega,Ty tez mozesz zamowic u nich i zaplacic przez pay pala.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale cisza, chyba wszyscy jeżdżą, albo odpoczywają po jazdach w dłuuuuuugi łikend, :cool:

Ja wczoraj wymieniłem tarcze sprzęgłowe bo po łikendzie na 5tce się ślizgały. Gdyby ktoś potrzebował pomocy w tym względzie chętnie pomogę lub zapraszam do mnie - wymienimy na miejscu. Czas wymiany około 17,5 minuty. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale cisza, chyba wszyscy jeżdżą, albo odpoczywają po jazdach w dłuuuuuugi łikend, :cool:

Ja wczoraj wymieniłem tarcze sprzęgłowe bo po łikendzie na 5tce się ślizgały. Gdyby ktoś potrzebował pomocy w tym względzie chętnie pomogę lub zapraszam do mnie - wymienimy na miejscu. Czas wymiany około 17,5 minuty. :)

pozdr.

 

Ja się przymierzam do wymiany od roku - nowe leżą i czekają...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował pomocy w tym względzie chętnie pomogę lub zapraszam do mnie - wymienimy na miejscu. Czas wymiany około 17,5 minuty. :)

pozdr.

 

Bardzo szybki serwisant z Ciebie :ohmy: 17,5 minuty???????? Jak zdejmowałeś pokrywę to wydechy nie przeszkadzały? Bo chyba trzeba trochę żelastwa odkręcić by wygodnie zdemontować pokrywę? U mnie nie ma pobliżu sewisu Yamy to części kupujemy w Niemczech, lub w Czechach. Tacza sprzęgła 13,5 euro, a ta duża chyba 16. Kolega miał uszkodzony wysprzęglik i tu cena powala 190 euro.

Życzę wszystkim by nasze księzniczki sie nie psuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...