Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, drgania kierownicy w moim DragStarze były spowodowane brudnymi zaciskami. Wydaje mi sie że wtedy zbyt ciasno były wpasowane klocki w zaciskach. Po wyczyszczeniu wymianie klocków minęło. Oczywiście przed dobraniem się do zasisków sprawdziłem łożyska koła, główki ramy i stan opony co nie pozostaje bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Ja za sprawdzenie łożyska główki ramy wezmę się jutro przy wymianie oleum, ale w związku z tym, że coś mi strasznie klekocze gdzieś z przodu przy jeździe na nierównościach (dziury, bruk, tory) mam pytanie czy macie sugestie co to może być? Nie mam kompletnie doświadczenia w tej kwestii ale sądzę, chyba zużyte bądź hmm obluzowane (?) łożysko nie powinno dawać takich efektów dźwiękowych ale z drugiej strony sprawdziłem wszystko co mogło by tak brzydko klekotać i już pojęcia nie mam co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez klekocze na roznych drobnych wyrtepach, ale to definitywnie owiewka wali po czyms. Ale to taki charakterystyczny dzwiek. Jezeli to nie owiewka u Ciebie, to moze masz cos luzne pod nia. Tam jest pelno wszelakiego graciarstwa.

 

Swoja droga spytam czy montowal ktos u siebie daszek lampy glownej i spacerowki?

Daszek nie wiem do czego zamocowac, bo obrecz wokol klosza jest spasowana zbyt ciasno, a pod chromowana atrape nie wiem jak zamocowac.

 

Spacerowki na gmolach sie jakos zamontowaly, chociaz kombinowalem na roznych wysokosciach i wszedzie jest niewygodnie (mam 185 cm a i tak jakby za daleko).

 

(Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu i mam z nimi problem ze sprzetowej klawiatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy zaciski hamulcowe nie mają za dużego luzu.One też mogą klekotać.Łatwo to sprawdzić jadąc po kostce trzeba lekko nacisnąć na klamkę.Jeśli stukot ustanie to masz przyczynę.Jeśli nie to pozostaje luz na lagach lub łożysko główki ramy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

piter1600 luz na lagach - jak go sprawdzić i co z nim zrobić? Nie mam żadnych wyczuwalnych problemów podczas jazdy, żadnych drgań kierownicy, przy 100km/h włączam tempomat puszczam kierownice i nic się nie dzieje, motocykl jedzie prosto jak po sznurku.

Edytowane przez Marsinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisane powyżej, też u mnie klekocze. Przy delikatnym wciścięciu klamki klekotanie ustaje. Mam to od nowości i jest to efekt pływających zacisków. Zaciski + klocki i klekot gotowy. Ja stosuję metodę WGR (weź głośniej radio)

 

W TD po większym przebiegu na dziurach daje dzwięki mocowanie szyby (te plastikowe rolki). Może kiedyś zamówię lub dorobię nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga spytam czy montowal ktos u siebie daszek lampy glownej i spacerowki?

Daszek nie wiem do czego zamocowac, bo obrecz wokol klosza jest spasowana zbyt ciasno, a pod chromowana atrape nie wiem jak zamocowac.

Spacerowki na gmolach sie jakos zamontowaly, chociaz kombinowalem na roznych wysokosciach i wszedzie jest niewygodnie (mam 185 cm a i tak jakby za daleko).

 

Ja mam wszędzie daszki i spacerówki na gmolach.

Zamontowałem i używam bez większego problemu.

Tyle, że przy rozkładaniu lewej spacerówki mi tuba lekko przeszkadza...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszędzie daszki i spacerówki na gmolach.

Zamontowałem i używam bez większego problemu.

 

A mógłbyś napisać jak montowałeś (lub miałeś) daszek głównej lampy?

Tak jak pisałem - na samym kloszu ciężko bo metalowa ramka jest ciasno spasowana i pod nią nic nie wcisnę, natomiast jest miejsce pod tą chromowaną atrapą wokół lampy ale nijak nie ma tam jak zaczepić daszka - chyba jedynie przykleić jakimś lepiszczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałem, przy okazji wymiany pękniętego szkła, to były dwie pieczenie przy jednym ogniu:

1. mam szkło EU (pasuje od wkładu za niecałe 50 zł, średnica 19cm, czyli Nysa, Żuk, Star),

2. montaż daszka pod metalową obejmą, na dole lampy (o ile dobrze pamiętam) zacząłem ją rozginać, że jak cos nie wyjdzie to żeby było jak się ratować.

Jak spotkamy sie jutro w Sielpi to możemy podziałać, zabieram jakieś narzędzia :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywierciłem dzisiaj moim tłumikom po 4 otwory fi 9mm przez obie przegrody z tyłu (przegrody sa ok 4cm jedna od 2giej (przynajmniej w RSTD) i dla mnie dzwięk jest ok. Jak wyprujesz wszystko to mozesz tego dzwieku podczas jazdy na trasie nie ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Oleum i filtr wymienione, luz na przedzie sprawdzony i wygląd na to, że luzu główki ramy nie ma jednak jest chyba na lagach o czym pisał piter 1600.

:sad: Tylko co z nim począć? Wymienić płyn w lagach? Dopompować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...