Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytania z serii "czy wy też tak macie, bo nie wiem czy w mojej maszynie ten objaw to patologia":

- czy u was też powyżej 140 km/h cały motocykl zaczyna się tak "bujać" tzn. wychyla się od pionu w jedną stronę (na prawo załóżmy) i potem wraca i przechyla w drugą stronę ale nie traci stabilności i jednocześnie cały czas jedzie po linii prostej ?

- czy na bruku, dziurach, łatach w asfalcie i innych wertepach przednia owiewka też się telepie dość mocno czy moja jest po prostu za słabo dokręcona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania z serii "czy wy też tak macie, bo nie wiem czy w mojej maszynie ten objaw to patologia":

- czy u was też powyżej 140 km/h cały motocykl zaczyna się tak "bujać" tzn. wychyla się od pionu w jedną stronę (na prawo załóżmy) i potem wraca i przechyla w drugą stronę ale nie traci stabilności i jednocześnie cały czas jedzie po linii prostej ?

- czy na bruku, dziurach, łatach w asfalcie i innych wertepach przednia owiewka też się telepie dość mocno czy moja jest po prostu za słabo dokręcona ?

 

 

Mój TD idzie jak po sznurku jeśli nie ma kolein i nie wieje wiatr. Jeśli występują w/w nie przekraczam 140 :biggrin:

Co do owiewki się nie wypowiem bo nieposiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziurach i wertepach bardziej słyszę owiewkę niż silnik. Też wkurza mnie, ale chyba lekarstwa nie ma. Co do prędkości spoko zamykam licznik i żadnych objawów nie mam za wyjątkiem sprzęgła, które już się lekko ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja wracam do tematu łożyska główki ramy próbowałem na ścianie i nie czuć luzów rozebrałem hamulce wyczyściłem i niestety podczas jazdy dalej sa drgania i stuki i to tak ewidentnie jakby na główce ramy zastanawiam sie czy nie podjechac na stację diagnostyczną tak aby koło się kreciło hamować i sprawdzić ręką czy czuć luz bo oczywiście podczas jazdy tego nie można zrobić

czy ktoś już próbował czegos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości byłem w Liberty Motors i spytałem o koszt wymiany łożysk główki ramy jest to 198 zł. Osobiście w razie potrzeby pewnie skorzystam z ich usług bo rozkręcanie całego przodu jest mało zabawne. Łożyska wałeczkowe są w okolicy 240 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości byłem w Liberty Motors i spytałem o koszt wymiany łożysk główki ramy jest to 198 zł. Osobiście w razie potrzeby pewnie skorzystam z ich usług bo rozkręcanie całego przodu jest mało zabawne. Łożyska wałeczkowe są w okolicy 240 zł.

 

Daj Korsarz spokój :ohmy: . Nie jest to takie straszne. Ja już rozbierałem cały przód i nie ma bólu. Nie wymieniałem co prawda łożyska, ale jedno popołudnie sobotnie powinno wystarczyć. Oczywiście z pomocą kilku browców. Wtedy jest jasny umysł.

Tak na poważnie to poszukaj symboli łożysk i kupisz japońce za kilka dyszek.

W marudzie komplet stał za 100 zł, a ja kupiłem w łożyskowym za 24. Jest różnica.

No chyba, ze ty jesteś z tych co lubią latać, a nie naprawiać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łożyskami to na 100% masz rację, ja tylko podałem kwotę którą zaproponowano mi w serwisie za łożyska. Kurcze może masz rację spokojnie z kumplem poswięcić weekend też na demontażu przodu ;) i można zmienić łożyska. Poczekam do jesieni bo jeszcze sprawa nie jest pilna spokojnie zdążę zrobić zakupy browca i na łożyska też chyba starczy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jak macie, wyceniałem sprawę w POLKOM u Wojtka.

Sam myślę (z Maciejką) już drugi rok o budowie przyczepki - w kształcie beczki z napisem WHISKY :)

Nie przez przypadek zamieściłem linka :)

Wejdź na strony U.S. i pooglądaj te cuda.

Nie pamiętam w której Firmie były najtańsze haki holownicze, ale jeżeli już jesteś trzeci do tego, to mam firmę, która produkuje coś takiego, jak dorwiemy rysunki techniczne lub dobrą dokumentację fotograficzną i wymiary, to już wiem Kto nam to zrobi za rozsądne pieniądze :)

Tym samym zmotywuje mnie to do zrobienia przyczepki, nawet mówiliśmy o tym na Zlocie w Sielpi.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, masz już otwartą A2, więc masz czym podrzucać :)

Poszukam moich materiałów w tym temacie i dam Ci znać.

Niestety muszę poszukać, ponieważ miałem dwa razy awarię kompa - padł dysk i część danych straciłem ;(

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Śmigają, śmiagają i muzę z .mp3 mają :)

Pozdrawiam!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...