Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie ar2r że czytasz :-) Powiesz dlaczego zrezygnowałeś z Venturki? W każdym bądź razie jak będziesz coś wiedział w jakimś temacie to się udzielaj :-) Tej wiedzy tak szybko się nie pozbędziesz.

 

A stronkę ventures.org znam, przeglądnąłem tam wszystkie tematy :-) Świetna tematyczna stronka. Dużo poruszanych problemów, ich rozwiązań podpartych fotkami.

aTrafiłem BMW k 1200 LT i nie będę na forum Ventury wypowiqadał się o zaletach BMW - bo i po co - niemniej uważam, że była to słuszna decyzja - no a kiedyś w przyszłości może Gold Wing. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTrafiłem BMW k 1200 LT i nie będę na forum Ventury wypowiqadał się o zaletach BMW - bo i po co - niemniej uważam, że była to słuszna decyzja - no a kiedyś w przyszłości może Gold Wing. Zobaczymy.

 

 

BMW K1200LT to motocykl który oglądałem tydzień wcześniej przed Venturą.

Ale to BMW było najechane 100 tyś, wypłowiałe od słońca, silnik rzęził,

jakieś wycieki i temu podobne sprawy. Jako moto bardzo mi się podoba, chciałem

go kupić ale później przestraszyłem się że części są trudno dostępne i drogie.

Jak się okazało to to samo jest z Venturą, bardzo mało części na rynku wtórnym.

Pozostaje nam tylko serwis.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia tego co trafisz. Każdy motocykl może być zajeżdżony lub nie. Częsci są normalnie dostępne - gorzej z dagżetami - do BMW nie ma wcale. jedyne co moglem dokupić to torby do kufrów.

 

To normalne że każdy moto może być zajeżdżony lub nie. Ja nie dokończyłem

swojej myśli, chodziło mi o to że jak oglądnąłem tą BM-kę a później tą Venturkę

to ją łyknąłem bez zająknięcia bo miedzy nimi była przepaść, a cena i rocznik

ta sama. Trafił się mi motocykl który doprowadzę do fajnego stanu niewielkim kosztem

i mam nadzieję że przy moich przebiegach rocznych tysiąc, dwa tysiące km to posłuży

mi długo bez większych kosztów.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to BMW było najechane 100 tyś, wypłowiałe od słońca, silnik rzęził, (...)

 

obstawiam, że miał ca. 10x tyle, co na cofniętym przez handlarza liczniku ;)

ale fakt, to nie bardzo temat na dyskusję w wątku ventury

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

BORYS69 jest obecny na forum, czyta , obserwuje i rozbiera moto w garażu, bo lepiej na własne oczy zobaczyć i własnymi ręcyma dokręcić śruby aby nie było zaskoku w następnym sezonie.

II Artur II ja też myślałem że będę jeździł od wielkiego dzwonu w koło komina, okazuje się że mając fajnych funfli do jazdy, 10tyś w sezon to robię bez wysiłku.

Widząc twoje zaangażowanie w temat i podejście do sprawy przewiduję ok. 1-2 tyś.na miesiąc a nie na sezon, chyba że jesteś wzrokowcem, który robi, a potem patrzy, patrzy.......... :icon_eek:

Ja jestem wzrokowcem ale tylko zimą :icon_biggrin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTrafiłem BMW k 1200 LT i nie będę na forum Ventury wypowiqadał się o zaletach BMW - bo i po co - niemniej uważam, że była to słuszna decyzja - no a kiedyś w przyszłości może Gold Wing. Zobaczymy.

 

Ja byłem chory na ST1300, potem myślałem o GoldWingu w między czasie szukałem mojego odwiecznego marzenia Valkyrie, dosiadałem K1200RT i LT, spodobało mi się LT, ale przez Maciejkę kupiłem Venture.

Co będzie następne i kiedy – to kasa pokarze, a życie zweryfikuje :)

Na razie mam fajną Kochankę i niech tak zostanie :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

BORYS69 jest obecny na forum, czyta , obserwuje i rozbiera moto w garażu, bo lepiej na własne oczy zobaczyć i własnymi ręcyma dokręcić śruby aby nie było zaskoku w następnym sezonie.

II Artur II ja też myślałem że będę jeździł od wielkiego dzwonu w koło komina, okazuje się że mając fajnych funfli do jazdy, 10tyś w sezon to robię bez wysiłku.

Widząc twoje zaangażowanie w temat i podejście do sprawy przewiduję ok. 1-2 tyś.na miesiąc a nie na sezon, chyba że jesteś wzrokowcem, który robi, a potem patrzy, patrzy.......... :icon_eek:

Ja jestem wzrokowcem ale tylko zimą :icon_biggrin:

pozdrawiam

 

Świetnie BORYS69 że jesteś, już myślałem że tak jak jeszua zmieniłeś moto na inne.

I świetnie że czytasz wątek. Zawsze coś pomożesz swoją wiedzą i doświadczeniem (Ty masz już jakiś czas moto, ja bardzo krótko)

Jestem wzrokowcem ale...jak idę do garażu codziennie, odpalam moto i jak tylko jest sucho i bez wiatru to muszę się karnąć, po okolicznych uliczkach, to osiedle domków więc wyjątkowo spokojnie. Po prostu nie mogę się oprzeć pokusie :-D Całkiem możliwe że będę nawijał więcej kilometrów. Wiosną to dopiero mnie "ruszy", aż się boję :-)

Co do śrub w moim moto zauważyłem że bardzo wiele było nie dokręconych, ale nie tych przy samym silniku tylko przy kufrach, rączkach pasażera, kanapach itp. A Ty BORYS69 jak daleko posuwasz się w rozbieraniu swojego motocykla? Ile sezonów masz już Ventkę?

 

Ja byłem chory na ST1300, potem myślałem o GoldWingu w między czasie szukałem mojego odwiecznego marzenia Valkyrie, dosiadałem K1200RT i LT, spodobało mi się LT, ale przez Maciejkę kupiłem Venture.

Co będzie następne i kiedy – to kasa pokarze, a życie zweryfikuje :)

Na razie mam fajną Kochankę i niech tak zostanie :)

 

Mi ST1300 podoba się bardziej od LT, ale szukałem LT-ka właśnie.Honda PanEuropean ST1300 ma ładniejszą owiewkę bo w BMW K1200LT to ten przód jest jakiś taki "ubogi", w każdym bądź razie mi się przód LT-ka nie podobał. Tyle że BMW K1200LT nie można zbytnio rozbudować, ubrać np. tak jak nasze Ventury. I z perspektywy czasu sądzę że dobrego wyboru dokonałem. Przy Royal Star Venture mam więcej możliwości, tak sądzę. Ale miłością i marzeniem mego życia jest i będzie GL1800...na razie :-)

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miłością i marzeniem mego życia jest i będzie GL1800...na razie :-)

 

Od czasu jak mam Ventkę, mi już trochę przeszło, brakuje mi co prawda biegu wstecznego, ale staram się myśleć przy parkowaniu...

Ventka ma to coś w sobie, wpadła mi w oko na spotkaniu zamkniętym u jednego z Kolegów w Rodzinnych stronach, wtedy to właśnie Maciejce pomogłem pogrzebać przy Jego motorze. Nic się nie popsuło, po prostu kosmetyka, mała regulacja, właśnie szukanie podłączenia lightbarów. Przy szklance whisky w miłym gronie coś zaiskrzyło. Do tego jak moja Evi usiadła z tyłu i Jej się to spodobało - można powiedzieć trawiłem temat szukając sprzętu.

Moją Kochankę kupiłem w styczniu 2011 roku, już w styczniu zacząłem jeździć.

Przy -5`C pojechałem do Mińska Mazowieckiego na kawę :) Leżał śnieg na poboczach, ale asfalt był suchy, założyłem bieliznę termiczną i jeszcze sie spociłem. Ludzi się dziwnie patrzyli, ale co mi tam. W lutym zaliczyłem pierwszą glebę, przy małej prędkości, ale zawsze - poznałem ją od tej strony.

W lutym założyłem alarm i jakieś tam zabezpieczenia, oświetlenie dodatkowe itd.

W marcu wymieniłem płyny i sezon zaliczyłem bez większych przygód.

Teraz znowu będę Ją pieścił w garażu :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ,skoro możemy gadać o wszystkim tutaj to niema co się przenosić

szukałem moto wygodnego głównie dla plecaczka i venturka spełnia te wymagania, ma dość mocy , spalanie w normie, komfort jazdy ,moja połowa twierdzi że wiecej miejsca ma na venturce niż na goldasie

żeby nie było za słodko oczywiście jest kilka mankamentów wspomniany brak wstecznego , kolega to rozkminił ale mnie to nie pasuje. Trzeba wiedziec czym pomykamy myślec a nie będzie żadnych wpadek

 

Film super ale taka jazda nie na nasze drogi dwóch moich kolegów się położyło przy mniejszej prędkości na łuku

traktor z pola wjechał na szosę i zostawił kupę błota o jakości nawierzchni nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalic ze dzis zerejestrowalem moto :-D I odrazu mam pytanko o OC, gdzie najtaniej zaplace za nasza Ventke? Prosze o konkretne przyklady, mam znizki maksymalne na auto. I sorki za polskie znaki ale pisze w aucie z tableta i nie wygodnie mi je wstawiac.

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie...

Ja mam wszystko u Polskich Złodziei Uniwersalnych ;)

Każdy rejon Polski ma inne stawki. Idź do multiagencji i zapytaj, ja mam pakiet OC, AC, NNW.

Za całość wyszło mi coś około 2.100,- pln, z czego OC 400-500 złotych.

 

Ps. Obowiązek OC masz z dniem rejestracji, więc powinieneś to dziś załatwić.

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odrazu mam pytanko o OC, gdzie (...)

 

w dziale przepisów, temat wałkowany na okrągło. w tym stylu, to za chwilę w wątku swojego ventyla będziesz o majtki pytał, w jakich jeździć... chłopaki, forum nie kończy się na jednym temacie Waszego motocykla, o oponach, oleju i ubezpieczeniach jest mnóstwo informacji we właściwych miejscach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...