Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tzn. rozwiń temat.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Dyzio, jeżeli chodzi o jazdę w zaciemnionym terenie gdy są podpięte lightbary do świateł drogowych, ale chodzi mi o jazdę w oświetlonym terenie zabudowanym. W poprzednim moto miałem na początku jedną lampę i dwa razy ludziska wtargnęły mi na przejście dla pieszych. Gdy założyłem lightbary kłopoty się skończyły i nigdy nikt już mi nie wtargnął na przejście. Sam pamiętam czasy jak nie byłem motocyklistą i przechodząc przez przejście dla pieszych widziałem jedno światełko na drodze to z góry zakładałam, że "dziadek z grzybów wraca komarem" i pchałem się na przejście aby potem zobaczyć jak duże moto hamuje awaryjnie a fecet w skórze obrzuca mnie mięsem. Miał rację. Od tamtej pory wiem, że bezpieczne moto to ładny gang wydechów (aby było je słychać) i lightbary (bo co trzy lampy to nie jedna). Lightbarrów na razie nie mam ale do poprzedniego moto udało mi się kupić za 240 zł chinole (wyglądały zajefajnie) na żarówki H4, które podpiąłem do głównej lampy. Miałem 3 światła mijania i 3 światła drogowe. Świeciły bosko. Sprzedałem je z poprzednim motocyklem i nie udało mi się kupić już drugiego kompletu, ale cały czas na nie poluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pierwszy raz słyszę o lightbarach na H4, ale w sumie to mnie chyba już nic nie zdziwi :) Jeżeli chodzi o produkty Chińskie. Sam w domu mam halogeny z opcją pozycji z 04.1965 roku, produkcji Niemieckiej. Głowna żarówka ma symbol !?

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. rozwiń temat.

tu na forum motocyklistów jest grupa motocyklowa VTX są tam ludzie pomykajacy VTXami

można tam tworzyć grupy ludzi w konkretnym temacie, po co tworzyc forum, po co siedziec na forum draga jak można tu

tytuł; grupy motocyklowe- VTX

możemy stworzyć grupę- VENTURA

Edytowane przez maciejka 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do komputerów mam dwie lewe ręce, ale jak chcesz to możesz coś takiego załączyć.

Tym bardziej, że strona royalstar już nie działa.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do komputerów mam dwie lewe ręce, ale jak chcesz to możesz coś takiego załączyć.

Tym bardziej, że strona royalstar już nie działa.

ja! niema mowy za stary jestem, a w budowie stron czy jak to się nazywa to nie mam zielonego pojęcia

Dyzio znasz mnie nie poto uciekam z forum aby inne tworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na forum motocyklistów jest grupa motocyklowa VTX są tam ludzie pomykajacy VTXami

można tam tworzyć grupy ludzi w konkretnym temacie, po co tworzyc forum, po co siedziec na forum draga jak można tu

tytuł; grupy motocyklowe- VTX

możemy stworzyć grupę- VENTURE

 

Jestem za tym żeby stworzyć grupę Venture tak jak piszesz. Zna ktoś z Was admina tej strony?

A tak poza tym w poprzednich tematach przewijali się tacy użytkownicy jak "arad", "zajcow",

"BORYS69", "ar2r", wszyscy oni mieli w swoich sygnaturkach Ventki, ciekaw jestem czy dalej

je mają, czy odwiedzają to forum. Jak któryś to przeczyta to niech da znać.

 

Na dodatek link, który miałem ze strony venturersów też przestał działać  Tam miałem wszystkie schematy. Jakich narzędzi użyc i np. jakiego momentu. Nie wiem jak z numerami części bo się tym za bardzo nie interesowałem i nie zwróciłem uwagi.

Mam User Manual ale tam są tylko podstawy żeby wejść „głębiej” potrzebna mi typowa serwisówka.

 

Czyli Tobie Marsinus o coś takiego chodziło?

http://www.scribd.com/doc/36878034/Yamaha-XVZ1300-TF-L-Royal-Star-99-Service-Manual-ENG-by-Mosue

Właśnie znalazłem taką serwisówkę do swojego rocznika.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym żeby stworzyć grupę Venture tak jak piszesz. Zna ktoś z Was admina tej strony?

 

nie trzeba znać admina, ale moim zdaniem trochę Was mało na grupę - raptem kilka osób odzywa się od paru tygodni... co Wam przeszkadza pisać w tym dziale?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar2r czyta i obserwuje ten temat ale niestety/stety śmigam już innej marki motocyklem.

 

polecam strone http://www.venturers.org/ wiele ciekawych rzeczy tam pisza. w swoim motocyklu miałem włącznik lightbarów nad zapalniczka ale przeniosłem jak piter nad zbiornik płynu hamulcowego o wiele lepsze rozwiązanie. w lampie głównej miałem biksenon no i lightbary. Jakby ktoś coś potrzebował to służę pomocą - jeszcze coś tam mi zostało w pamięci z Ventury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur dzięki za wsparcie. Skorzystałem z pomocy "fachowca" i udało mi się ściągnąć serwisówkę bez większych problemów.

 

Oto link

http://randyrick.us/RSTD/RSTDRSV.pdf

 

Login RSTD hasło RSTD

 

Rocznik 2005 w górę.

 

Co zaś do naszej grupy Royalistów to widzę po starszych postach, że "starej gwardii" nie widać ale przyszli nowi i pewnikiem wałkujemy te same tematy. Z założeniem strony chodziło mi własnie o to żeby nie powielać tematów i nadać naszej działalności ład i porządek. Podzielić tematy na sprawy techniczne, serwis, naprawy, wyposażenie i inne nie techniczne związane ze spotkaniami itp. żeby można się było w miarę logicznie poruszać. Nie wiem czy jest taka możliwość modyfikacji na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba znać admina, ale moim zdaniem trochę Was mało na grupę - raptem kilka osób odzywa się od paru tygodni... co Wam przeszkadza pisać w tym dziale?

jsz

 

Mi osobiście nic nie przeszkadza. Za tworzeniem nowej grupy nie jestem, właśnie dlatego że nas mało, ale byłem za wrzuceniem tego co już zostało napisane do jednego subforum o nazwie np. "Yamaha Royal Star Venture". Wcześniej się źle wyraziłem, że jestem za nową grupą, chodziło mi o subforum. Ale to tylko pomysł który właściwie zrodził się już po tym jak poruszył ten temat Marsinus. Jeśli to Wam adminom nie przeszkadza że w dwóch wątkach "audio w venture" i "venture" poruszamy tematy od mechaniki po styl jazdy to dla mnie może zostać tak jak jest. Wyszukiwarka google i tak pozycjonuje to forum na pierwszym miejscu jeśli chodzi o hasło "royal star venture forum" i jego kombinacje oraz pochodne więc jak już wcześniej pisałem łatwo właśnie tutaj trafić jeśli ktoś tylko będzie chciał.

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do mnie to ja żadnej grupy nie muszę zakładać. Dobrze , że jest kilku gości co mają jako takie pojęcię i służą radą. Fajnie przeczyyać kilka mądrych uwag i wskazówek.

Dzisiaj całem popołudnie czytałem książkę od Dyzia( bardzo interesująca)

Co do tych instrukcji obsługi, to za 50 zł. jutro sobię sprawie. Chłop goni na aukcjach. No i wreszcie po polskiemu, bo gdzie nie zasięgnąć porady to wszystko ENG.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar2r czyta i obserwuje ten temat ale niestety/stety śmigam już innej marki motocyklem.

 

polecam strone http://www.venturers.org/ wiele ciekawych rzeczy tam pisza. w swoim motocyklu miałem włącznik lightbarów nad zapalniczka ale przeniosłem jak piter nad zbiornik płynu hamulcowego o wiele lepsze rozwiązanie. w lampie głównej miałem biksenon no i lightbary. Jakby ktoś coś potrzebował to służę pomocą - jeszcze coś tam mi zostało w pamięci z Ventury.

 

 

Fajnie ar2r że czytasz :-) Powiesz dlaczego zrezygnowałeś z Venturki? W każdym bądź razie jak będziesz coś wiedział w jakimś temacie to się udzielaj :-) Tej wiedzy tak szybko się nie pozbędziesz.

 

A stronkę ventures.org znam, przeglądnąłem tam wszystkie tematy :-) Świetna tematyczna stronka. Dużo poruszanych problemów, ich rozwiązań podpartych fotkami.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tej stronie byłem po raz pierwszy.

Co do tworzenia Grupy, to jak nikomu nie przeszkadza, że sobie tu tak po cichu sami piszemy, to niech tak zostanie.

Osobiście wolę śmigać i się spotkać pogadać zobaczyć dotknąć niż siedzieć przed kompem.

Właśnie wróciłem z garażu.

Nie wiem jak można zmienić Ventkę, chyba tylko na Goldasa...

Jak to jeden z Kolegów mówi, prawdziwy motocyklista ma motor na każą okazję.

On właśnie do tego dąży, ma już trzy w garażu.

 

Może i ja kiedyś będę prawdziwym motocyklistą ;)

Szukam ładnej MZ 251 aby ją wstawić do salonu – zapytacie dlaczego akurat to!?

Odpowiedź jest prosta, w garażu stoi Borewicz, na blacharni Nysa MILICJA i MZ też była by MILICJA :)

(ogólnie szukam WSK, GAZELA, JUNAK, SHL, itd., ale w oryginale, może być zatarty ale oryginalny)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...