Skocz do zawartości

Przelotówka - na jakim biegu u was


ProRider69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie coś nachodzi, zwłaszcza jak motor lekko podskoczy na nierówności. [...] minimalne popuszczenie gazu/tzrymanie gazu

Mi wystarczyło raz jak mi podskoczył przy 170 i omal nie popuściłem czegoś więcej niż gazu i pewnie nie skończyłoby się na "minimalnie".

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczyło raz jak mi podskoczył przy 170 i omal nie popuściłem czegoś więcej niż gazu i pewnie nie skończyłoby się na "minimalnie".

 

pozdr

A co, tuż za lądowiskiem zakręt był? Ile czasu leciałeś w powietrzu? Wszak przy 170 km/h to może być już ładny skok.

Leciałeś jak Małysz? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozesz nakrecic jakis filmik, chocby telefonem, jak w "dosc ostrych zakretach" kierujesz XXem balansem itd. ?

Co do linka z Utuba to z calym szacunkiem, ale nie wiesz chyba co sie na nim dzieje ;)

Napisalbym, ze jezdziec raczej specjalnie balansem ciala 'NIEPOCHYLA' motocykla bardziej.

Powiedz co widzisz: http://www.rhapsodydesignsolutions.com/Kne...sson1-front.jpg

 

Nie wiem jak jezdzisz, ale teorie masz slabe.

Pozdr

Edytowane przez G3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nakrecic jakis filmik, chocby telefonem, jak w "dosc ostrych zakretach" kierujesz XXem balansem itd. ?

Co do linka z Utuba to z calym szacunkiem, ale nie wiesz chyba co sie na nim dzieje ;)

Napisalbym, ze jezdziec raczej specjalnie balansem ciala 'NIEPOCHYLA' motocykla bardziej.

Powiedz co widzisz: http://www.rhapsodydesignsolutions.com/Kne...sson1-front.jpg

 

Nie wiem jak jezdzisz, ale teorie masz slabe.

Pozdr

Moja teoria jak i praktyka są OK. Jak to specjalnie nie pochyla? Co masz na myśli pisząc: specjalnie?

Sam fakt, że jest z boku motocykla już świadczy o tym, że korzysta z dodatkowej siły niż sam przeciwskręt.

A robi to raczej specjalnie a nie przypadkowo. Jak się wychyla za motocykl kolanem zahacza o bak, czuje dodatkowo jak motocykl się prowadzi. W końcówce złożenia do kąta jaki jest wymagany jednocześnie tak przeciwskrętem jak i balansem ciała dookreśla ostateczne złożenie.

 

A te 2 zdjęcia twoje nic nie mówią: czym innym jest inicjacja zakrętu od pionu a czym innym jest jazda w złożeniu i lekka korekta złożenia. Z tych zdjęć nic nie wynika. Bo to zdjęcia.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzymywanie maszyny na jak najniższych obrotach dajmy koło 5 tys mając do dyspozycji calutkie 14 tys jakoś słabo się mi widzi, no czasem w mieście tak się jeździ:biggrin:

Jak masz V2 to te 5 tyś to idealne obroty ;) Aczkolwiek, jak robiłem vtr'ą trase tylko po to żeby sprawdzić ile spali najmniej to tez leciałem na 5 biegu te 100-110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hondzia pozamiatał towarzystwo :)

 

nieodparcie nasuwa mi się pewne przysłowie z grochem i ścianą, ale pewnie i tak nie odpowie na moje pytanie...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nakrecic jakis filmik, chocby telefonem, jak w "dosc ostrych zakretach" kierujesz XXem balansem itd. ?

...

Pozdr

 

Ja też poproszę o taki film, w celach czysto dydaktycznych naturalnie. Żeby nikt nie miał wątpliwości, że kierujesz TYLKO balansem ciała to ręce proponuję trzymać na biodrach lub skrzyżowane na ramionach...

 

A jeździec na filmie właśnie po to nie "...siedzi tyłkiem na motorze" żeby go bardziej NIE POCHYLAĆ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że jest z boku motocykla już świadczy o tym, że korzysta z dodatkowej siły niż sam przeciwskręt.

Cholera... A ja zawsze myślałem, że wychylenie się poza motocykl robi się zupełnie z innego powodu... :icon_mrgreen: :icon_rolleyes:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... A ja zawsze myślałem, że wychylenie się poza motocykl robi się zupełnie z innego powodu... :icon_mrgreen: :icon_rolleyes:

 

pozdr

Powody zejścia na kolano są różne. Nie zmienia to faktu, że powstaje siła która dodatkowo niweluje siłę odśrodkową.

O zdjęcia/filmy ciskania baku kolanami proście waszego guru:

To jest proste jak seks, skręcasz w lewo robisz przeciwskręt lewą ręką, a prawym kolanem dociskasz podnóżek i zbiornik, tak jak byś chciał go wgiąć, wtedy to moto się kładzie dopiero. bigrazz.gif

A potem pozycja i schodzisz na kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody zejścia na kolano są różne. Nie zmienia to faktu, że powstaje siła która dodatkowo niweluje siłę odśrodkową.

Ja jednak zostanę przy swoich sposobach...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...