Skocz do zawartości

amortyzator skrętu


Rekomendowane odpowiedzi

Ten oryginalny w kawach pomimo, że nazywa się ohlins to w zasadzie taki sam badziew jak oryginalny w GSXR-ach (przynajmniej do k6, nie wiem jak dalej). Na drodze daje radę, ale na torze nadaje się tylko na śmietnik. Za to zaletą jest (tak jak było w GSXR) że kupując akcesoryjny ohlins, zamieniasz sztuka za sztukę - w oryginalne mocowanie :icon_biggrin:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam GSX-R 1000 z 2009 roku gdzie jest fabryczny amortyzator regulowany elektronicznie. Radzę każdemu, kto lubi za******ać, żeby od razu zmienił go na coś lepszego...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby, zregenerują mi tam fabryczny amor z Suzy? Niestety widzę, że uszczelniacz puścił, a że raz miałem już "lambadę" (nie na zakręcie, ale po wpadnięciu w małe, niegroźnie wyglądające pęknięcie w asfalcie przy odkręcaniu na prostej), to nie chcę ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman, oryginalny amortyzator jest ciężki do rozebrania i naprawy. Niby da się, ale nie jestem przekonany czy warto. Naprawdę musem jest wymiana amorka na sportowy, a i często można go zdemontować przy sprzedaży motocykla i dokupić tylko mocowania do następnego...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat, bo się zastanawiam nad zmianą moto na przyszły sezon i myślałem, że zrobię to w miarę tanio, żeby po prostu komuś nie zostawiać "miny"... Ech nic, dzięki za radę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fabryczny Ochlins to taki Ochlins, który nawet w skrajnych regulacjach nie wykazuje absolutnie żadnej zmiany w tłumieniu. Nawet "na sucho" można poczuć. Chińszczyzna z naklejką ;)

taki zamatowali bo idioci skrecali na maxa i na parkingach glebili , potem wymienili bebechy zeby slabiej tlumily , pozatym wysylasz do ohlinsa zucasz 100$ i chlopaki wkladaja to co bylo albo powinno byc , dziekuje tyle w temacie :P

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w ptm ile kosztuje przerobienie tego z kawy żeby tłumił jak akcesoryjny i dowiedziałem się że "jest możliwość zmodyfikowania takiego amortyzatora ale koszt części potrzebnych do tej operacji jest bliski nowemu amortyzatorowi" a więc lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w ptm ile kosztuje przerobienie tego z kawy żeby tłumił jak akcesoryjny i dowiedziałem się że "jest możliwość zmodyfikowania takiego amortyzatora ale koszt części potrzebnych do tej operacji jest bliski nowemu amortyzatorowi" a więc lipa

Na ebayu brytyjskim ogłasza się jedna firma która usztywnia fabryczne Ohlinsy z kaw i aprilli za 60 funtów. Jak wrócę do domu to wkleję linka bo w pracy mam zablokowany ebay.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na budowie amorów więc moge się mylić ale to chyba nie jest tylko kwestia wlania gęstszego oleju. Z tej aukcji wynika że w grę wchodzi przeróbka bądź zmiana ustawień zaworu. W każdym razie nie jest to takie drogie, przynajmniej nie w Polsce :icon_rolleyes:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Ohlins-steering-damper-MODIFY-please-read-description-/320795682558?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item4ab0e9a6fe

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstszy ale pytanie jaki? Żeby się nie okazało, że Ci zawieje zimnym powietrzem podczas jazdy w grudniu i kiery nie skręcisz ;)

Może to nie lepkość oleju, a konstrukcję amora trzeba zmienić (np. zmniejszyć przekrój otworów/dysz, którymi się olej przelewa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...