Skocz do zawartości

Paliwo w oleju


Jankovich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oleju nie przybywa. w jaki sposób może dostawać się benzyna do oleju w sensie jak sprawdzić co jest nie tak ewentualnie upewnić się że to nie benzyna

Olej mam zamiar wymienić jak tylko będe miał czas czyli pewnie po 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworki iglice- chodzi o dysze ?. Poziom paliwa jak był by zły to chyba wylewało by się nadmiarem zresztą kranik jest podciśnieniowy więc benzyny nie przelewa się do gaźnika więc nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o zaworki to w jaki sposób miało by to wpływać ?. Dodam że silnik chodzi równo na każdym zakresie obrotów nigdy nie prycha nie ma problemu z odpaleniem. Silnik wydaje się być zdrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworki iglice- chodzi o dysze ?. Poziom paliwa jak był by zły to chyba wylewało by się nadmiarem zresztą kranik jest podciśnieniowy więc benzyny nie przelewa się do gaźnika więc nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o zaworki to w jaki sposób miało by to wpływać ?. Dodam że silnik chodzi równo na każdym zakresie obrotów nigdy nie prycha nie ma problemu z odpaleniem. Silnik wydaje się być zdrowy

Zaworki iglicowe to te które napełniają gaźniki.

Kranik podciśnieniowy łatwo sprawdzić - odpinasz i jak nie leci to znaczy że nie zalewa Ci go jak moto np długo postoi.

Najważniejsze to obserwuj poziom oleju żeby nie rósł, no i faktycznie wymień go. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przez tydzień nie będe jeździł więc chciał bym sprawdzić wszelakie możliwości przed wymianą oleju. Jeśli bym coś znalazł to wymienię olej i byłbym spokojny. Z przewodami od kranika sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie zostawiasz kranika na PRI.

 

Ja takim sposobem kiedys zapelnilem paliwem calego airboxa i zlalem pozniej prawie 5 litrow mieszanki oleju i benzyny.

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, lacznie spuściłem ok 7l mieszanki olej - benzyna :banghead:

Problem w tym, że nie pamietam jak był ustawiony gaźnik a wielce możliwe że właśnie na PRI. I tak teraz myśle jak sprawdzić czy to byla wina zle ustawionego kranika czy tez zaworkow w gazniku, jedyne co mi do glowy przyszlo to to ze zalalem do zbiornika benzyny, przekrecilem kranik na normalna pozycje i podstawilem pusta miche pod okdrecony spust oleju, jesli pojawi sie tam do jutra benzyna to znaczy ze to zaworki? A jesli nie to pewnie te PRI i zaryzykuje i zaleje swiezy olej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, lacznie spuściłem ok 7l mieszanki olej - benzyna :banghead:

Problem w tym, że nie pamietam jak był ustawiony gaźnik a wielce możliwe że właśnie na PRI. I tak teraz myśle jak sprawdzić czy to byla wina zle ustawionego kranika czy tez zaworkow w gazniku, jedyne co mi do glowy przyszlo to to ze zalalem do zbiornika benzyny, przekrecilem kranik na normalna pozycje i podstawilem pusta miche pod okdrecony spust oleju, jesli pojawi sie tam do jutra benzyna to znaczy ze to zaworki? A jesli nie to pewnie te PRI i zaryzykuje i zaleje swiezy olej :D

 

To już wygląda na to że miałeś ustawiony wolny przelew przez dłuższy czas bo taka ilość to chyba tylko w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwuj dalej, bo to, że miałeś na PRI nie powinno być przyczyną. Przecież zaworki iglicowe powinny odciąć dopływ paliwa - nawet na PRI. PRI to ustawienie kranika, a zalewanie silnika jest wadą gaźników...

i często się zdarza, zwłaszcza w początkowej fazie niedomagania, że się 'samo' naprawia ;)

by potem, w najmniej odpowiednim momencie, schrzanić się na dobre.

Czy wiesz kiedy moto miało ostatni serwis gaźników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...