Skocz do zawartości

rozłożenie mandatu na raty


mm666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stało się dzisiaj co się stało- nieoznakowany pojazd `milicyjny` zmierzył mi prędkość. Wyszło mi z tego 400zł, mandat przyjąłem bez wahania. Wina ewidentnie moja, ale jest jeden problem- nie mam stałego dochodu i nie jestem w stanie sypnąć im w ciągu 7 dni 400zł. Wiem, że istnieje możliwość ubiegania się o rozłożenie mandatu na raty, bądź umorzenie części mandatu ze względu na trudną sytuację finansową. Wszystko fajnie, ale pytałem długo wujka google na jaki adres wysłać takowy wniosek. Generalnie trzeba to wysłać na ten adres, który widnieje na bloczku, który służy do zapłacenia- w moim przypadku urząd wojewódzki. Do kogo jednak zaadresować taki list? Wystarczy normalnie na urząd wojewódzki, czy na konkretną osobę, wydział, itp? Panowie niebiescy tego nie wiedzieli, a póki co nie mam jak się dowiedzieć tego na miejscu. Prosiłbym zatem o dokładną instrukcję jak ładnie takie podanie napisać, gdzie je zanieść (wysłać) i co do tego dołączyć. Z góry dzięki :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie. znaczy próbować możesz, ale szansa znikoma - jak się nie ma kasy, to się nie zapier...nicza

zapłać na podane konto zwykłym przelewem co parę tygodni/ co miesiąc stówkę czy ile tam dasz rady. do 3-4 miesięcy komornik raczej nie przyjdzie, a potem nawet jakby to zawsze będziesz miał mniej do wysupłania

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Otoz to. Sam sobie to rozloz na raty bez pisaniny. Zaplac w przeciagu 7 dni jakakolwiek kwote, to juz Ci moga naskakac :].

Zanim sie ktokolwiek upomni o kase, zdazysz to splacic.

 

Ja wlasnie splacam w ten sposob 500zl :P.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplac w przeciagu 7 dni jakakolwiek kwote, to juz Ci moga naskakac :].

 

jednak mogą: onegdaj płacąc "w ratach" zostałem jednak odwiedzony przez komornika skarbowego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż o to chodzi, że nie na jedno wychodzi :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wytłumacz, w czym różnica. i który winien przyjść po zaległą kasę za mandat, przy okazji, jeśli to takie istotne ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 czy 14 dni na zapłacenie?

 

Ostatnio pan policjant powiedział mi wręczając "kwit", że jak teraz nie mam to mogę przeciągnąć to do 30 dni robiąc jak koledzy wyżej radzą. (zaznaczam, że nie testowałem tej formy zapłaty, więc sam bym się dowiedział jak to jest.)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozłożyć na raty. W U.W. trzeba napisać pismo a póżniej przedstawić stosowne doumenty potwierdzające zasadność typu żona na bezrobociu, małe dochody, dzieci na utrzymaniu, trudna sytuacja itp itd. Sam tego doświadczyłem tyle że zanim sprawa dobiegła końca (szczególnie długi czas korespondencji listownej i odwołań między urzędem a mną) to w tym czasie spłaciłem mandat w trzech dogodnych dla mnie ratach.

Prawnie póki sprawa była w toku nie można wszcząć postępowania komorniczego.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie. znaczy próbować możesz, ale szansa znikoma - jak się nie ma kasy, to się nie zapier...nicza

 

Sorki, ale aż mnie zatrzęsło jak to przeczytałem. Z przykrością muszę stwierdzić, iż duża część motocyklistów to hipokryci. Jeździsz 50 w mieście? Na 70tce miałem 129 wyprzedzając tira. Na filmie widać jak wyprzedzam [pomiar 129], kończę, wracam na prawy pas i mam ok 90km/h. Przez ten temat jestem pewnie uznawany przez niektórych za wielkiego pirata- co z tego, że od 2 lat jeżdzę motocyklem i to mój pierwszy mandat w życiu. Sam policjant powiedział mi "dziwne, że się pan zatrzymał do kontroli, bo prawie żaden motocyklista tego nie robi" Złamałem przepis- okej, ale nie lubię jak ktoś zaraz wyskakuje z moralizującymi tekstami. Oczywiście proszę tego nie brać do siebie, mówię do ogółu, ogólnie czytając tematy n.t prędkości :cool:

Pozdrawiam i "bezmandatowej jazdy życzę" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz 50 w mieście?

 

a co to ma do rzeczy? mam kasę na motocykl, paliwo, to stać mnie i na mandaty - też niestety czasami muszę zapłacić. ale nie płaczę, że nie mam kasy i w ogóle biedny jestem. było za co kupić motocykl i zatankować? to w czym problem - następne tankowania będą skromniejsze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wytłumacz, w czym różnica. i który winien przyjść po zaległą kasę za mandat, przy okazji, jeśli to takie istotne mrugacz.gif

jsz

 

nie miałem jeszcze do czynienia z komornikiem skarbowym

natomiast mam doświadczenie z poborcą skarbowym oraz komornikiem sądowym

zaległości na rzecz skarbu państwa (mandaty, opłata na rzecz funduszu gwarancyjnego) załatwiał poborca - nie skasował nic poza zaległością+odsetki ustawowe

komornik sądowy natomiast kasował za sprawy zasądzone przez sąd (np. zaległa rata z tytułu OC po którą wystąpiło TU) - kasował zaległość+odsetki+naprawdę duże siano za egzekucję

warto podkreślić, że komornik sądowy kasuje także za zasądzone przez sąd kary z tytułu wykroczeń drogowych w przypadku gdy np. nie przyjęliśmy mandatu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...