Skocz do zawartości

Wymiana tarcz w Yamaha thundercat pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł czas na wymianę przednich tarcz w moim kociaku, z racji, że ma trochę pojęcia postanowiłem zrobić to sam, zdjąłem koło i zaczęły się problemy, mianowicie śruby, które mocują tarcz są chyba zrobione z plastikowej stali bo przy próbie ich odkręcania gniazdo w kształcie sześciokąta zamienia się w okrąg, jedyny sposobem na odkręcenie tych śrub jest ich zniszczenie, ktoś miał taki sam problem chodzi mi o to skąd wziąć takie śruby, może ktoś znalazł jakąś alternatywę, z góry dzięki za pomoc pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę bardzo słynne śruby.

Naprawdę trzeba dobrych narzędzi i głowy na karku.

Ostatnio kolega zakupił drugą felgę z tarczami...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie narzędzia i brak doświadczenia właśnie takie mają efekty. :biggrin:

 

Musisz mieć klucz imbusowy, kuty który współpracuje z grzechotką. Montujesz klucz w śrubę, z wyczuciem "dobijasz" go młotkiem i wtedy dopiero odkręcasz, odpowiednio trzymając narzędzie oczywiście.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imbus H6, mnie samego to dziwi ale klucz wygląda idealnie, nie ma żadnych zaokrąglonych kantów czy coś, tylko tak dwie śruby zniszczyłem i przestałem, ale wrażenie było takie jakbym łeb śruby miał wykonany z polipropylenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby te są wkręcone na kleju.Dlatego potrzeba bardzo dobry klucz do ich odkręcenia.Do śrub zniszczonych proponuje dospawać nakrętkę i dopiero odkręcać.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imbus H6, mnie samego to dziwi ale klucz wygląda idealnie, nie ma żadnych zaokrąglonych kantów czy coś, tylko tak dwie śruby zniszczyłem i przestałem, ale wrażenie było takie jakbym łeb śruby miał wykonany z polipropylenu

 

W niektórych motocyklach są to śruby jednorazowego użycia i montaż nowych tarcz wymaga stosowania fabrycznie nowych śrub.

Do odkręcenia wypada użyć firmowego klucza firmy Gedore lub Hazet.

We wszystkich kołach nawet chińskich skuterów śruby mocujące tarcze są wkręcane na klej do gwintów i do ostatniej nitki bardzo ciężko się odkręcają.

Pozerwaniu kleju najepiej odkręcać kluczem mechanicznym.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie narzędzia i brak doświadczenia właśnie takie mają efekty. :biggrin:

 

Musisz mieć klucz imbusowy, kuty który współpracuje z grzechotką. Montujesz klucz w śrubę, z wyczuciem "dobijasz" go młotkiem i wtedy dopiero odkręcasz, odpowiednio trzymając narzędzie oczywiście.

Tu właśnie nie do końca się to sprawdza.

Faktycznie te śruby jak z waty.

Chłopaki ścieli łby, zdjęli tarcze i nawet żabą próbowali.

Nic nie dało efektu.

Mało tego jak chciał kumpel kupić tarcze używane to sam sprzedający wysła mu z felga bo sam spier...kilka śrub.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem po części to pewnie moja wina, teraz spróbuje u kumpla w warsztacie lepszymi kluczami, ale i tak pewnie kilka śrub klęknie więc może wiecie skąd takie skombinować, co do kleju to jaki użyć przy przykręcaniu i jeszcze jedno muszę kupić jakieś porządne klucze ,jakie firmy polecacie, lepiej żeby były droższe a na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby musisz mieć nowe, z majego doświdczenia mogę ci powiedzieć ze conajmniej dwie śruby uszkodzisz. Na wyspach dużo łatwiej jest poprostu kupić felgę z tarczą.

Jeśli zauważysz że klucz zaczyna niszczyć śrubę możesz użyć tzw. "gwiazdkę" nabijajac na śrubę - powinno pójść (dzień wcześniej potraktuj śruby preparatem penetrującym)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby te są wkręcone na kleju.Dlatego potrzeba bardzo dobry klucz do ich odkręcenia.Do śrub zniszczonych proponuje dospawać nakrętkę i dopiero odkręcać.

Lepiej wbić torxa niż spawać (spawanie też daje radę ale to już radykalny sposób).

 

Do kolegi, który pytał o to jakiej firmy klucze kupić: Snap-on (bardzo drogie), Beta, Gedore, Kingtony, Facom. Jest tego mnóstwo.

 

Klej do śrub - jakikolwiek ale przeznaczony do tego a nie np kropelka :icon_biggrin:

Np.: Loctite 243 (średniowytrzymałe), 248 (w sztyfcie średniowytrz.), 271, 270, 262, 2701 (wysokowytrzymałe), 222 (niskowytrzymałe), 268 (w sztyfcie wysokowytrzymałe), CRC Soft Lock, Loxeal 24-18, 83-54, Sonlok (cała gama np. 3243). Mnóstwo tego jest. Wpisz w googlach "klej do gwintów" lub "kleje anaerobowe".

Edytowane przez Qdłaty

CB1100 Super Boldor '83; GSX750S Katana '83; GSXR7/12 '86

CB 750 '75

CCM 604e

F4i, 636, Jozin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Dominatorze jakoś bez problemu wymieniłem tarczę.

 

 

ja srub nigdy niezmienialem , trzeba je odkrecac dobrymi narzedziami, ja stosuje craftsman , zakladam je ponownie na kleju i nie mam problemu ponownym odkreceniem

Pamiętajcie, ze tu mowa o thundercat-ie :icon_mrgreen: A to naprawdę inna bajka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...