Skocz do zawartości

wymiana oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Vulcana 1600,który obecnie ma przejechane 3500 mil.Wymianę oleju robiłem w ubiegłym

sezonie przy stanie licznika 1500 mil.Po wymianie oleju w ubiegłym sezonie przejechałem 2000 mil.

Czy przed rozpoczęciem nowego sezonu wskazana jest wymiana oleju,czy nie.

Proszę o radę.\

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem Vulcana 1600,który obecnie ma przejechane 3500 mil.Wymianę oleju robiłem w ubiegłym

sezonie przy stanie licznika 1500 mil.Po wymianie oleju w ubiegłym sezonie przejechałem 2000 mil.

Czy przed rozpoczęciem nowego sezonu wskazana jest wymiana oleju,czy nie.

Proszę o radę.\

Pozdrawiam.

 

 

...zgodnie z zaleceniem producenta, ale nie rzadziej niż raz w roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Najlepiej wymieniac raz w roku, przed zima. Chyba, ze trzaskasz kilometry i zanim uplynie rok dobijasz do przebiegu przewidzianego serwisowka na wymiane (najczesciej w motocyklach jest to 6 lub 12 tys.km), to wtedy nie ma ze boli, trzeba zmieniac czesciej niz raz na rok.

 

Jesli od poprzedniej zmiany minal juz rok, to wymieniaj. A nastepnym razem machnij sobie wymiane przed odstawieniem sprzeta do zimowego snu - na wiosne bedziesz mial spokoj.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko spokój. Silnik będzie miał zimowanie na świeżym, a nie przepracowanym, zwierajacym szkodliwe produkty spalania (np. kwaśne związki siarki).

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od serwisówki, ale generalnei na sezon olej powinno się zmieniać

+ filtr

Piszrsz bzdury nie poparte żadnymi dowodami ani doświadczeniem.

Zbychu i starszy podpowiadają jak powinna wyglądać wymiana oleju w silniku motocyklowym.

Powtórzę jeszcze raz : mimo , że instrukcja większości motocykli wymaga wymiany co 12.000km to wymieniamy co 6.000 km i bez względu na przebieg PRZED ZIMOWANIEM motocykla.

Jest to najtańsza możliwa inwestycja aby zapobiec późniejszym drogim i czasochłonnym naprawom.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 20 mth najlepiej, zwłaszcza w moto typu cruiser

A że przed zimą, to to napisalem

 

W tym momencie podpadłeś. Napisałeś:

Zależy od serwisówki, ale generalnei na sezon olej powinno się zmieniać

+ filtr

 

Nie zabieraj głosu w takich sprawach i nie odwracaj kota ogonem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...