Skocz do zawartości

ZACINANIE SIE OBROTÓW W KAWIE 750


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

MAM MAŁY PROBLEM ROZEBRALEM I ZLOZYLEM CALY SILNIK I WSZYSKO CHODZI FAJNIE TYLKO PRZY ZDEJMOWANIU GAZU OBROTY ZOSTAJA NA 3 -4 TYS PO CZYM POWOLI OPADAJA.NIE JEST TO WINA LINKI PONIEWAZ PRÓBOWAŁEM RÓWNIEŻ BEZ NIEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takie samo coś miał Samson w swojej Suce i podobno padły membrany w gaźnikach (nie ja to robiłem, więc nie wiem nawet jak się to skończyło, może Samson się wypowie). Móze poprostu któraś z przepustnic się przycina - też jest to możliwe. Zakładam, że gaźniki są dobrze wyregulowane (skład mieszanki) i zsynchronizowane - może trzeba tym zająć. Jeśli tego nie było wcześniej, może to być właśnie powodem. Napisz co robiłeś, to może się uda ktrok po kroku znaleźć przyczynę.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrna,u mnie jest to samo-gazniki wyregulowane,wyczyszczone i po synchronizacji,membrany jak nowe;do 3k schodzi normlnie,a potem bardzo powoli.

Z tym,ze jeszcze mam filtr powiertrza i świece do wymiany,zobaczymy ja bedzie po tym hulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś to samo w mojej wirówce. Problem dotyczył regulacji gaźnika - dysza biegu jałowego kontra sruba regulacji wolnych obrotów. Jedno i drugie wpływa na wolne obroty, ale złe ustawinie jednego do drugiego daje właśnie taki głupi efekt. Jak się przestawi za bardzo w drugą stronę, to silnik szarpie przy dawaniu gazu. Nie pamiętam już czego jest za dużo, więc proponuję jeszcze raz wyregulować. Zakładam, że gaźniki są w dobrym stanie, bo jeżeli nie, to trzeba jeszcze zobaczyć jak wygląda membrana i zawór odcinający. Jeżeli tutaj coś się zawiesiło albo cieknie, to to może być także przyczyna.

 

Dobrze jest ustawiać gaźniki na wakuometrze. Po doprowadzeniu do sytuacji, w której przy prawidłowych obrotach biegu jałowego mamy prawidłowe podciśnienie, silnik na pewno będzie ładnie schodził z obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc to tez sprawa niedokladnego montazu gaznikow w kolektorze ssacym i jakichs lewych przeplywow powietrza tamtedy.

Sprawdz czy wszystkie gazniki siedza dokladnie w swoich kolektorach i czy wszystkie obejmy sa na swoich miejscach i wlasciwie skrecone.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...