Skocz do zawartości

Kask z podwójną szybą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Widziałem kiedyś na forum kask z podwójną szybą ale teraz nie mogę go znaleźć. Chodzi mi konkretniej o kask z jedną szybą przeciwsłoneczną oraz drugą do jazdy w pochmurne dni. Przy okazji zapytam się czy jest w ogóle sens taki kask kupić?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Ci o kask z blendą. Pełno teraz tego jest na rynku np. Nolany Cabergi, Airohy. A czy jest sens? Jest. Wystarczy, że wjedziesz w zacienione miejsce, np przez las. Okularów nie zdejmiesz i gorzej widać, a blenda idzie w górę i jest OK.

Edytowane przez Bartek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Bartek_N.

Jest już spory wybór takich kasków (np. CABERG, AIROCH), a jazda z taką blendą to prawdziwa wygoda.

Sam mam :biggrin: i następny kask też będzie musiał mieć.

 

P.s.

Szczególna wygoda dla okularników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widziałem kiedyś na forum kask z podwójną szybą ale teraz nie mogę go znaleźć. Chodzi mi konkretniej o kask z jedną szybą przeciwsłoneczną oraz drugą do jazdy w pochmurne dni. Przy okazji zapytam się czy jest w ogóle sens taki kask kupić?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Do niektórych kasków, np. HJC można dokupić jeszcze zółtą blendę(rozjaśniającą). Oczywiście mowa o modelach wyposażonych w blendę przeciwsłoneczną.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"pierwsze wrażenia" z jazdy w kasku AGV Stealth SV

 

jeździłem do tej pory w nim dwa razy w sumie około 50km

 

skoncentruje się na jego wadach:

- dosyć głośny

- wajcha od blendy powoduje cichy gwizd

- strasznie ciasny (mam nadzieje, że się sporo rozbije), posiadam M (57-58), mój obwód głowy to 57. L sporo za duża. Wcześniej jeździłem też w M (58)

- blenda powoduje małe zniekształcenia (w jeździe nie przeszkadza)

- nie można lekko uchylić szybki

 

za kask zapłaciłem 860 zł (czarny metalik)

 

w razie pytań ->GG

Edytowane przez Lukepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...