Skocz do zawartości

czy Transalp 2003-2005 to dobre moto dla początkującego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od dawna jestem fanem motocykli...

Od dawna chciałem mieć chromowaną piękną maszynę - klops, że nie mam jeszcze kat.A, choć wiek już raczej poza 17rok przeskoczył. Tej wiosny mam plan uzupełnić brak.

Nie mam na razie garażu aby to cudo trzymać, bo mieszkam w kamienicy gdzie garażu niet :-(

Moto stałoby na dworze, pod pokrowcem.

Ostatnio olśniło mnie, powinienem zacząć od Hondy Transalp - wiem, że odstaje to mocno od wizerunku chromów, ale plastiki lepiej znoszą zimowanie na powietrzu, poza tym Transalp ma różne zabezpieczenia w razie upadku...poza tym czytałem, że łatwiej się prowadzi i jest mało awaryjna.

Co o tym sądzicie? :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od dawna jestem fanem motocykli...

Od dawna chciałem mieć chromowaną piękną maszynę - klops, że nie mam jeszcze kat.A, choć wiek już raczej poza 17rok przeskoczył. Tej wiosny mam plan uzupełnić brak.

Nie mam na razie garażu aby to cudo trzymać, bo mieszkam w kamienicy gdzie garażu niet :-(

Moto stałoby na dworze, pod pokrowcem.

Ostatnio olśniło mnie, powinienem zacząć od Hondy Transalp - wiem, że odstaje to mocno od wizerunku chromów, ale plastiki lepiej znoszą zimowanie na powietrzu, poza tym Transalp ma różne zabezpieczenia w razie upadku...poza tym czytałem, że łatwiej się prowadzi i jest mało awaryjna.

Co o tym sądzicie? :icon_question:

 

 

W sumie podobna sprawa...namówiłem Kumpla na moto i padło na Trampka jako pierwsze moto.

Widzę że rozsądnie podchodzisz do moto, Trampek jest o.k baardzo uniwersalna maszynka, asfalt, szuter i bezdroża.

 

W obsłudze bardzo mało awaryjny

 

Dobry wybór :lalag:

Edytowane przez gumbej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i szybko zapomnisz o chromach :bigrazz:

ba! będziesz się wręcz cieszył, że w ten sposób się to potoczyło :biggrin:

 

p.s. mi też na początku podobały się (akurat) cruisery - z perspektywy czasu stwierdzam, że dobrze się stało iż nie miałem wystarczająco kasy na Volusie i zacząłem od Bandita :)

 

pzdr

Edytowane przez rahu

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Utwierdzacie mnie choć jak widać na tym sprzęcie nie jeździcie. Obawiałem się zbyt tendencyjnych postów, choć szczerze liczę na posty także od użytkowników Transalpa...

może ktoś wie, jak zimować moto na powietrzu.

poza moto to od czego zacząć zakupy sprzętowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trampek fajny, jak poszukasz więcej tematów o nim to uzupełnisz wiedzę

 

ale nie odważyłbym się parkować takiego młodego (a co za tym idzie - wartościowego) sprzętu na ulicy. chyba, że a/ zupełnie nie zależałoby mi na pieniądzach, b/ miałbym ac z dobry zakresem i nie obawiał się użerania z ubezpieczalnią w przypadku szkód lub kradzieży. stojący motocykl prowokuje przechodniów do "przymiarek", wandali do niszczenia, a i złodziei może skusić, zwłaszcza dość nowy i parkujący ciągle w tym samym miejscu

 

zimowanie pod gołym niebem to już IMHO kompletna porażka: narażasz go na bardzo szybkie zużycie (rdza). warsztaty oferują zimowanie po kilkadziesiąt zeta za miesiąc, jaki problem skorzystać? jeszcze sensowniej byłoby poszukać po znajomych miejsca w garażu, motocykl wiele nie zajmuje, albo wynająć jeden na kilka motocykli dzieląc się kosztami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam transalpclub.pl, zwłaszcza forum. Dowiesz się dosłownie wszsystkiego. Ja miałem TA 600, moto zwinne, bardzo wygodne, mało palił i sie nie psuł. Ogólnie pancerny, przemyślany motocykl. Jedyny mankament dla mnie to było nie nadawanie się do szybkiej szosowej jazdy z powodu rozmiaru kół i charakterystyki zawieszeń. W 600 mizerna też jest tarcza z przodu. Świetnie się nim jeździło zwłaszcza po nieubitych drogach, szutrach :biggrin: Ogólnie raczej dla spokojnych jeźdzców albo turystów :wink:

Edytowane przez kamikazemario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trampek fajny, jak poszukasz więcej tematów o nim to uzupełnisz wiedzę

 

ale nie odważyłbym się parkować takiego młodego (a co za tym idzie - wartościowego) sprzętu na ulicy. chyba, że a/ zupełnie nie zależałoby mi na pieniądzach, b/ miałbym ac z dobry zakresem i nie obawiał się użerania z ubezpieczalnią w przypadku szkód lub kradzieży. stojący motocykl prowokuje przechodniów do "przymiarek", wandali do niszczenia, a i złodziei może skusić, zwłaszcza dość nowy i parkujący ciągle w tym samym miejscu

 

zimowanie pod gołym niebem to już IMHO kompletna porażka: narażasz go na bardzo szybkie zużycie (rdza). warsztaty oferują zimowanie po kilkadziesiąt zeta za miesiąc, jaki problem skorzystać? jeszcze sensowniej byłoby poszukać po znajomych miejsca w garażu, motocykl wiele nie zajmuje, albo wynająć jeden na kilka motocykli dzieląc się kosztami

jsz

 

no parkowanie raczej na podwórku, więc o wandali się nie obawiam. co najwyżej obsikanie przez okoliczne kocury ;-)

co do wynajecia garażu na spółę, to fajny pomysł, ale w Sopoćkowie, jest ogromny deficyt garażowy, kurka normalnego garażu budować się nie da.

o parkowaniu w warsztacie nie słyszałem, ale to fajna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parkowanie pod chmurką Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Utwierdzacie mnie choć jak widać na tym sprzęcie nie jeździcie. Obawiałem się zbyt tendencyjnych postów, choć szczerze liczę na posty także od użytkowników Transalpa...

może ktoś wie, jak zimować moto na powietrzu.

poza moto to od czego zacząć zakupy sprzętowe?

 

w sprawie zimowania moto kliknij tu http://www.moto3miasto.pl/index.php :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

owszem, ale trzeba się pogodzić z wadami takiego rozwiązania. o ile pamiętam Twoja afryka nie prezentowała się z wyglądu zbyt pięknie, więc takie zimowanie już na jej wizerunku wiele zaszkodzić nie mogło :icon_mrgreen:

bez urazy :notworthy:

jsz

 

ps. link trzeba przeklepać, znaczy odświeżyć

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_twisted:

Od dawna chciałem mieć chromowaną piękną maszynę -

Ostatnio olśniło mnie, powinienem zacząć od Hondy Transalp

 

A co ma jedno do drugiego?

Wiele osob trzyma swoje chromowane cudenka gdzies u kogos w garazu a znakomita wiekszosc tych motocykli posiada cos takiego jak gmole :crossy:

Poza tym .... Twoja kasa, Twoje upodobania, Twoj wybor :notworthy: :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno do drugiego?

Wiele osob trzyma swoje chromowane cudenka gdzies u kogos w garazu a znakomita wiekszosc tych motocykli posiada cos takiego jak gmole :crossy:

Poza tym .... Twoja kasa, Twoje upodobania, Twoj wybor :notworthy: :lalag:

 

Witaj Czcigodny (patrzę na Twój przebieg na forum)

głównym kryterium niestety nie są gmole (choć z pewnością się przydadzą), ale parkowanie pod chmurką, bo nie mam garażu - przynajmniej na razie. Takie parkowanie mniej zaszkodzi "trampkowi" niż błyszczącej maszynie pełnej chromów - ale uspokajam, jak się dorobię garażu i zdobędę doświadczenie, to od idei chromowanego cudeńka nie ucieknę...może coś z Kanady sprowadzę.

Jest tam rynek klasyków HD rozwinięty ponad miarę

 

Szacunek - Maciej

 

wracając do linka - wygląda nieźle, bo odświeżenie pomogło - pilot tej maszyny zapomniał o pokrowcu, albo pogoda zmieściła się w marginesie błędów który synoptycy sobie zostawiają, gdyby im coś nie wyszło...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...