Skocz do zawartości

Kawasaki EN 500, zalewa jedną świecę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu napiszę, że szukałem w archiwum i oczywiście znalazłem mnogo tematów o podobnej tematyce, ale potrzebuję potwierdzenia mojej diagnozy, zalewa mi jedną świecę do tego mocno dymi z rury z tego cylindra, jak zamienię świeczki miejscami to przez chwilę jest dobrze ale zaraz potem sytuacja się powtarza, świeca z lewego jest ładna wypalona brązowa natomiast z prawego cylindra czarna, podejrzewam zbyt bogatą mieszankę, ale zastanawia mnie to dymienie czy może to być spowodowane niewyregulowanymi zaworami (już je słychac )

dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasno niebieski i strasznie śmierdzi benzyną (jak zamienię świecę to przez chwilę nie dymi ale zaraz zaczyna znowu)

to raczej silnik bediesz rozbieral, oleju Ci nie ubywa?... bo to raczej wskazuje na spalnaie oleju, najprawdopodobniej przepuszczanego przez pierscien zgarniajacy...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche rzadko te regulacje... JanuszK30 ma racje, sprawdz kompresje na obu cylindrach, a po pomiarze na sucho wstrzyknij do karzedego cylindra troche oleju i zmierz znowu, jesli wynik sie poprawi to umarly pierscienie jesli nie to gora,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na zas*any zaworek iglicowy w gaźniku, który powoduje przylewanie jednego garka..

 

kolor dymu niezupełnie będzie wiarygodny, z uwagi na to że o gustach.. etc, a kolor to subiektywne odczucie.

 

wyczyść gaźniki - prawdopodobnie problem zniknie

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na zas*any zaworek iglicowy w gaźniku, który powoduje przylewanie jednego garka..

 

kolor dymu niezupełnie będzie wiarygodny, z uwagi na to że o gustach.. etc, a kolor to subiektywne odczucie.

 

wyczyść gaźniki - prawdopodobnie problem zniknie

jezeli zaworek bylby nieszczelny do tego stopnia, ze leca kleby dymu, zauwazalny bylby wyciek paliwa z gaznika przez wezyk przelewowy...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do koloru dymu to fakt mogę się mylić mam stwierdzony daltonizm :) ale podejrzewam że niebieski choć nic sobie nie dam za to uciąć napewno jest jasny, z ubywaniem oleju to nie wiem bo wlałem świerzy pozimie do tej poty nie ubwało, dodam jeszcze że przez zimę troszkę go porozbierałem (oderwał się magnes od koła) a potem złożyłem, nie zotastało śrubek i ku mojemu zdziwieniu sprzęt odezwał sie dość szybko, tylko ten cholerny dym i co ciekawe jak już wcześniej pisałem jak zamienię świeczki to przez chwilę nie ma dymu, ale posłucham sie Was jako bardziej doświadczonych i zacznę od sprawdzenia ciśnienia w cylindrach tylko muszę dorwać miernik, a potem przyjrzę się nieszczęsnym gaźnikom (pozatym nie wiem czy przy tej sposobnośi nie wymienić gaźników bo te które mam są o ograniczonej mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...