Skocz do zawartości

układ hamulcowy pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanko ze swojego crossa wyjąłem zacisk i pompę hamulcową z przedniego kola ponieważ są one mi potrzebne do zrobienia układu hamulcowego w buggy-- i czy jeżeli do tej pompy hamulcowej podłącze dwa razy dłuższy przewód hamulcowy (ok. 2m) niż był seryjny to czy ta seryjna pompa da rade ścisnąć dobrze klocki hamulcowe???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał WUESKA. Pozostaje dodać jeszcze tyle, że powinieneś zastosować przewód hamulcowy o jak najmniejszym współczynniku ,,puchnięcia''. Dodając długości, powierzchnia wewnętrzna przewodu standartowego na którą działa ciśnienie wydłuża się, więc przy naciskaniu klamki, jej skok może się znacząco zwiększyć. Zrekompensujesz to stosując odcinki przewodów sztywnych wzdłuż np.ramy lub stosując przewody w ciasnym stalowym oplocie(np. Goodridge)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to gdzieś w PL dorabiają przewody w stalowym oplocie , powiedz ile ci trzeba i bezproblemowo . Poszukaj , popytaj po warsztatach motocyklowych , powinni wiedzieć a ciut ryba może sami zarabiają :smile: . Bez sensy jest montować markowe takie przewody bo koszt to uhh... w szczególności w buggy. Chyba że pare stówek w to a w to nie robi ci różnicy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że chcesz stalowy oplot chińskiej produkcji to daj znać, mam takie na stanie. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee....mam takie gotowe już. Z końcówkami. :biggrin: Coś koło stówki kosztuje komplet do skutera. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...