Skocz do zawartości

Autostart - warto ?


grebur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, słyszałem o takim preparacie do odpalania maszyny po zimie.

Autostart - podobno sie pryska w dolot i łatwiej odpalić motocykl. Mam husqvarne supermoto 125 (2T) i mam problemy z jej odpaleniem, kopie kopie kopie i nic i zastanawiam się czy takiego czegoś czasem nie kupić. Iskra jest, paliwo dopływa, macie może jakieś rady jak odpalać motocykl po takiej przerwie?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, słyszałem o takim preparacie do odpalania maszyny po zimie.

Autostart - podobno sie pryska w dolot i łatwiej odpalić motocykl. Mam husqvarne supermoto 125 (2T) i mam problemy z jej odpaleniem, kopie kopie kopie i nic i zastanawiam się czy takiego czegoś czasem nie kupić. Iskra jest, paliwo dopływa, macie może jakieś rady jak odpalać motocykl po takiej przerwie?

Świece zalewa? Wyczyść świece, wstrzyknij troche wachy do cylindra zakrec świece jak da znak życia to musi zapalić. Ja crm pół godziny nie dawno odpalałem stała od początku zimy, exc zapaliło za 3 kopem. Ewentualnie mozesz przeczyścić gaźnik.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a benzyna którą tankowałem w listopadzie będzie jeszcze użyteczna ? (bak mam plastikowy w husce).

Na pewno warto zlać starą i zatankować świeżą porcję paliwa. Z racji przechowywania w zbiorniku, który przecież ma odpowietrzenie (bardziej lotne frakcje ulatują do atmosfery), oraz tego, że do 2T dolewa się olej, który w niskich temperaturach dodatkowo utrudnia parowanie benzyny i może zakleić długo nieużywany gaźnik, stare paliwo może dodatkowo utrudnić rozruch po zimie. Zalej nową wachę, kup samostart i silnik powinien zagdakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem świece, wlałem troszke paliwa do cylindra, zalałem nową wache i zagadał od drugiego kopa :P

 

ale pojawił sie inny problemik, pojeździłem 15min i normalnie aku w oczach słabł, a ładowałem go wczoraj, po 15minutach absolutnie rozładowane aku miałem (elektrolit nowo zalany), nawet światła się nie paliły.. Może to być od bezpiecznika ? bo wczoraj podłączając aku z jednego iskra poszła. Dodam jeszcze że gdy dodawałem gazu światła słabły aż wkońcu w ogóle przestały działać (aku dobrze podłączone).

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to sory, mój błąd, nie fachowo to nazwałem.

Tylko w tym problem że jakby on jeszcze pobierał dodatkowy prąd z aku, bo o wiele szybciej sie rozładowywuje jakby ładowania nie miał, może jakieś zwarcie jest, albo tak jak mówiłem - ten bezpiecznik.. :)

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci podładować aku potem odczekać aż napięcie się ustabilizuje i podłącz miernik odpal motor i sprawdź napięcie na aku powinno być wyższe tzn normalnie od 12,5V do 13V po odpaleniu od 13,9 do 14,5 V mogą wystąpić nieco inne rozbjeżnosici ale zbytnio się nie przejmuj najważniejsze żeby napięcie było koło 14 V przy zapalonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samostart to stosowało sie u mnie w firmowych busach w zimie (zajechane diesle, ze słabym st. spręzania). Dzwięk silnika na chwile po starcie na tym specyfiku był jednorazowy.....

Generalnie w moto raczej bym tego nie stosował, można o wiele delikatniej jak Ci tu koledzy radzili powyżej - musi odpalić.

A jak juz chcesz, to uważaj z tym samostartem - wyjątkowo łatwopalny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem świece, wlałem troszke paliwa do cylindra, zalałem nową wache i zagadał od drugiego kopa :P

 

 

tak jak już pisałem wcześnie, motor odpalił beż dodatkowych wspomagaczy.

i myśle że mój problem nie leży w akumulatorze..

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem świece, wlałem troszke paliwa do cylindra, zalałem nową wache i zagadał od drugiego kopa :P

 

ale pojawił sie inny problemik, pojeździłem 15min i normalnie aku w oczach słabł, a ładowałem go wczoraj, po 15minutach absolutnie rozładowane aku miałem (elektrolit nowo zalany), nawet światła się nie paliły.. Może to być od bezpiecznika ? bo wczoraj podłączając aku z jednego iskra poszła. Dodam jeszcze że gdy dodawałem gazu światła słabły aż wkońcu w ogóle przestały działać (aku dobrze podłączone).

Jeśli w momencie podłączenia akumulatora, przy kluczyku w połączeniu wyłączonego zapłonu następuje iskrzenie na klemie, to ewidentnie masz gdzieś zwarcie. Sprawdź przewody, bezpieczniki, żarówki itp. Gdzieś musi być połączenie z masą i dla tego tak szybko pada bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...