Skocz do zawartości

prawda czy fałsz?


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Zamierzam kupic xj600 n dla siebie na ten sezon ale, że nie znam się na motocyklach bo to mój pierwszy motocykl to o pomoc poprosiłem kolegę mojego brata, człowiek po "czterdziestce", który na motocyklach porusza się od 15 roku życia. Wydawałoby się, że wie co mowi, ale...

 

Powiedział mi ze jeśli silnik ma 600 ccm pojemności to po przejechaniu 60000 km ma już dosyć i umiera a przynajmniej baaardzo się sypie.

To samo tyczy się innych pojemności: 400 ccm i 40000 km to jego koniec itp.

 

nie wydaje mi się to prawda, ale ze znawca nie jestem to nie mogę mieć pewności.

 

Dletego pytam Was, wieloletnich użytkowników: czy podzielacie tą opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, ale bzdurna.

 

Po 60kkm to sie zmienia naped rozrzadu i lata dalej. Silnik XJ600 wytrzyma kilka razy wiecej, ale zanim padnie, to wpakujesz kupe kasy w opony, hamulce, remonty zawieszenia i inne rzeczy. Silnik psuje sie na samym koncu. Jego wymiana nie jest niewyobrazalnie droga - kosztuje 2-3 komplety dobrych opon albo 2 komplety tarcz hamulcowych na przod.

 

Moim zdaniem niepotrzebnie demonizuje sie zywotnosc silnika, bo zazwyczaj pierwsze wysiadaja inne, rowniez nietanie podzespoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, ale bzdurna.

 

Po 60kkm to sie zmienia naped rozrzadu i lata dalej. Silnik XJ600 wytrzyma kilka razy wiecej, ale zanim padnie, to wpakujesz kupe kasy w opony, hamulce, remonty zawieszenia i inne rzeczy. Silnik psuje sie na samym koncu. Jego wymiana nie jest niewyobrazalnie droga - kosztuje 2-3 komplety dobrych opon albo 2 komplety tarcz hamulcowych na przod.

 

Moim zdaniem niepotrzebnie demonizuje sie zywotnosc silnika, bo zazwyczaj pierwsze wysiadaja inne, rowniez nietanie podzespoly.

 

 

Tja. Tylko kto potrafi zweryfikowac przebieg kilkunasto letniego motocykla, bo jezeli bedziesz sie sugerował stanem licznika to może ta teoria sie POTWIERDZI :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 60kkm to sie zmienia naped rozrzadu i lata dalej. Silnik XJ600 wytrzyma kilka razy wiecej, ale zanim padnie, to wpakujesz kupe kasy w opony, hamulce, remonty zawieszenia i inne rzeczy. Silnik psuje sie na samym koncu. Jego wymiana nie jest niewyobrazalnie droga - kosztuje 2-3 komplety dobrych opon albo 2 komplety tarcz hamulcowych na przod.

:clap:

Zgadzam się w 100%

 

Na potwierdzenie bzdurności teorii twojego znajomego przytoczę tylko dwa przykłady:

 

Mój brat kupił swoją dyversję z przebiegiem ponad 75 tys km i silnik chodził jak zegarek.

A moja cb 500 ma właśnie ok 86 tys i też nie sądzę, żeby miała się ku końcowi.

 

Prawda jest niestety taka, że większość motocykli sprowadzonych z zagranicy (aczkolwiek nie wszystkie) już dawno ma za sobą przebiegi rzędu 60-70 tys, a niektóre nawet rozpoczęły kolejny obrót licznika.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej suczce 65k najechane moto wcale nie jest oszczędzane nic nie stuka nie puka jest gitara pali od strzału i nawet oleju dużo nie bierze, tak więc wydaje mi się, że teoria jest lekko nie prawdziwa ale przecież wszystkie moto na allegro maja przebiegi po 30k jakie by stare nie były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Mobile.de - masz XJ600 z przebiegiem 101 tys.km. Zobacz jak wyglada. W PL pewnie ktos ja sprzeda za miesiac z przebiegiem 34t.km.

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDet...rue&tabNumber=2

 

A widzialem na mobile XJty z przebiegiem dwukrotnie wyzszym.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutery według tej teorii już po 5k km trzeba wyrzucać na śmietnik .

 

Skutery według tej teorii już po 5k km trzeba wyrzucać na śmietnik .

Dobrze że mam tysionca.Według tego algorytmu wyrzucę go dopiero po 99800 km. Jeszcze parę sezonów mi zostało :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...