Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

będzie pewnie tak że zaczną się kombinacje z papierami (inna moc na kwicie a inna w realu) i tyle...

 

dlatego w ślad za przepisami powinny iść narzędzia kontrolne: a z tym niestety gorzej

jeszcze gorzej, że ludzie zamiast przyjąć do wiadomości, z miejsca zapowiadają jakieś "wojny z rządem", kombinacje, itd. stwierdzam, że to społeczeństwo jest chore, a już z pewnością niektórzy jego przedstawiciele

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie zabierać głosu, bo śmieszy mnie ta dyskusja.Nie, nie dlatego że już mam pj od dawna.Po prostu śmieszą mnie używane tu argumenty.Szczerze mówiąc, nawet starałem się ciebie w pewnym stopniu zrozumieć.

Jednak teraz, po tym co napisałeś, życząc komuś śmierci, uważam że powinieneś trochę odpocząć od forum, i dostać bana tak na tydzień.Żebyś sobie spokojnie przemyślał, kolejne życzenia.Ja nigdy nikomu nie życzyłem nic złego, bo zło się może odwrócić i uderzyć w ciebie lub najbliższych.Policjant tak jak piekarz, kierowca, dróżnik,akwizytor i wielu innych wykonuje tylko swoja pracę za którą mu płacą./Inna sprawa, czy nam się to podoba czy nie/.Pewnie jak pracujesz to wiesz, co to praca.

PS. ciekaw jestem, czy miałbyś odwagę spojrzeć w oczy rodzinie tego , któremu tak pożyczyłeś?

 

 

Jerzyk7 nie masz co sie dziwić. Właśnie tacy debile jak ten pseudo kierowca motocykla (nie motocyklista) psuje wizerunek prawdziwych motocyklistów, potem sa plakaty "idzie wiosna będą warzywa" itp. Powinniśmy eliminowac takich ze swojego środowiska a przynajmniej ban na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dwie propozycje alternatywne dla siebie.

Pierwsza: Skoro pełnoletni ma prawo jeździć motorowerem po drogach publicznych bez uprawnień i wystarcza dowód osobisty to proponuję zgodnie z tą logiką takiego postępowania ustawodawcy zlikwidować wszelkie prawa jazdy jako zbędne i będzie spokój z punktami.

Drugie: Zakazać jazdy motocyklami, zaś tylko w szczególnych przypadkach wydawać prawko A po ukończeniu 35 lat - bo dojrzały i zabierać po ukończeniu 45 lat - bo za stary. Motorowery tylko w wersji mofa, czyli v max do 25 km/h.

Można tak iść po bandzie dalej i biorąc pod uwagę nibyprofesjonalizm wybrańców ludu pracującego miast i wsi zwanych posłami i senatorami istnieje możliwość, że coś równie idiotycznego jak napisałem mogą wymyślić. A jak na razie proponuję obejrzeć kilka relacji z igrzysk dla gawiedzi zwanych komisjami śledczymi i wszelkie wątpliwości na czym tak naprawdę zależy naszym parlamentażystom powinno stać się jasne.

Edytowane przez jagroski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Nnieee ... ale można wyrosnąć :clap:

Czas leczy wszystko.

No tak z tego co uslyszalem od jednej kolezanki to faceci dojrzewaja do 10 roku zycia a potem juz tylko rosna :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Można tak iść po bandzie dalej i biorąc pod uwagę nibyprofesjonalizm wybrańców ludu pracującego miast i wsi zwanych posłami i senatorami istnieje możliwość, że coś równie idiotycznego jak napisałem mogą wymyślić. A jak na razie proponuję obejrzeć kilka relacji z igrzysk dla gawiedzi zwanych komisjami śledczymi i wszelkie wątpliwości na czym tak naprawdę zależy

 

naszym parlamentażystom

 

powinno stać się jasne.

 

Nie rozumiem tylko dlaczego piszesz

 

NASZYM

 

bo ci tego nie wymyslili - za trodne bylo !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dwie propozycje alternatywne dla siebie.

Pierwsza: Skoro pełnoletni ma prawo jeździć motorowerem po drogach publicznych bez uprawnień i wystarcza dowód osobisty to proponuję zgodnie z tą logiką takiego postępowania ustawodawcy zlikwidować wszelkie prawa jazdy jako zbędne i będzie spokój z punktami.

Drugie: Zakazać jazdy motocyklami, zaś tylko w szczególnych przypadkach wydawać prawko A po ukończeniu 35 lat - bo dojrzały i zabierać po ukończeniu 45 lat - bo za stary. Motorowery tylko w wersji mofa, czyli v max do 25 km/h.

Można tak iść po bandzie dalej i biorąc pod uwagę nibyprofesjonalizm wybrańców ludu pracującego miast i wsi zwanych posłami i senatorami istnieje możliwość, że coś równie idiotycznego jak napisałem mogą wymyślić. A jak na razie proponuję obejrzeć kilka relacji z igrzysk dla gawiedzi zwanych komisjami śledczymi i wszelkie wątpliwości na czym tak naprawdę zależy naszym parlamentażystom powinno stać się jasne.

 

:flesje: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co w związku z tym co napisałeś?

Kiedy już faktycznie "nowy przepis" wejdzie, to osoba która w wieku 20 lat zdobyła prawko kat. A2 w wieku 22 lat będzie mogła zrobić kat. A i kupić RF 600. Nie bardzo rozumiem o so chosi?

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek HONDA

znam darka89 i znam jego przypadek bo mieszkamy w tej samej mieścinie , nawet nie macie pojęcia jak sucz mu dosrała . Nie dziwie sie ze koleś pisze chaotycznie bo nie to że roz**bał suke o rów to stracił prawko , po roku przyznali mu 24 pkt i sądzi sie do dzisiaj . Jakbym pracował , żarł kasze i ruchał raz do roku to tez bym pisał żeby waćpan sie łaskawie uspokoił . Problem w tym, że on jest przykładem jak jeden człowiek jest bezbronny wobec paru funkcjonariuszy którzy chcą bez powodu go usrać , zgnębić itp . W większych miastach może tego nie macie , ale w małych to są znajomości i łapa-łapę liże . np. ,, o pojechał ten(Kowalski) , łap go !!!'' itp. Jeżdze na motorach od 7 roku życia i zawsze miałem tez problemy z policja kiedy bym tylko nie wyjechał na ulice : a to żarówka spalona, a to oponka troche łysa , a to tamto i sramto. BYło kilka przypadków że policjant był naprawde OK i wyrozumiały (ale to przypadki i głównie z lotnej rejonowej) , a te krawężniki miastowe to typowe ch*je ... PS. jeszcze nie wiem co nazywacie doświadczeniem ?? Bo ja poprostu sobie wsiadam, biore panne na zad i jade przed siebie . A co do instynktu przewidywania wypadku , niebezpieczeństwa itp idt tamto owamto to mysle że człowiek sie z tym troche rodzi. Jeżeli nie masz zdolności do jazdy to czy masz 15 czy 30 czy 50 lat i tak pewnych nawyków nie zdobędziesz . Denerwują mnie ludzie osrani gównem i trześący portami jak jakiś 18 latek mowi że sobie kupi 600 czy tam 750 , jeżeli uważa że podoła to na cholere mu bronisz ?? On nie musi byc taki sam jak ty . Troche to nie na temat ale nawiązywałem do tego ,że na tym forum zamiast komuś pomóc albo doradzić ludzie zdobywaja posty kogoś rugając . Śmiać mi sie chce.. a ty dareczku89 :cool: nie denerwój sie, poskładasz suczke i polatamy tak czy siak :crossy: jeszcze dodam swój własny przykład jak mnie pewnien policjant zatrzymał i chciał mi wlapic mandat za brak owiewek w SUZUKI BANDIT !!!!!!! wyobrażacie sobie ?? Zamurowało mnie i nie wiedziałem co powiedzieć , na szczęscie po kilku minutach przekonywania że to naked fiut sie uspokoił i tylko mi zabral dowod za brak lusterek . Ot i funkcjonariusz po szkole :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: . . Dlatego powtarzam , że jak nie miałeś tak przykrego doświadczenia jak dareczek to uspokój i nie wyzywaj od niedoswiadczonych kryjanów.

Ja pitole brak mi słów.Przekonałem się do nowych przepisów oby weszły jak najszybciej i działały wstecz.

 

Obawiam się kichacz że w twoim przypadku to nie jest problem wieku,tobie już tak zostanie.

 

Kolega ma problem ino 6 wykroczeń a jedno z nich na pasach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:

Bak lusterek taki mały szczegół przecież i tak nikt cię nie wyprzedzi.

Edytowane przez Marek HONDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem dodac od siebie cos innego- odnosnie przejscia z A2 na A...

 

w Anglii jest to tak rozwiazane, ze automatycznie po 2 latach jezdzac na motocyklach ograniczonych do mocy 35KM, otrzymuje sie pelne PJ. Gdyby nasze Panstwo nie bylo takie chciwe, to z pewnoscia mogliby cos takiego wprowadzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzić, czy ktoś jeździ czy tylko trzyma prawko w szufladzie? akurat anglia jest kiepskim przykładem, bo tam np. kurs prawa jazdy można zrobić z kims z rodziny, kto poświadcza zrealizowanie programu jazd; wyobrażacie sobie takie rozwiązanie w naszym kraju? nie przeginajcie, obie części egzaminu kosztują coś 150zeta, więc bez przesady - to góra dwa tankowania. psioczymy na instruktorów, którzy 30 lat na motocyklu nie siedzieli a uczą, podczas gdy sami chcielibyście stworzyć kategorię "oczekujących" na wyższą kategorię prawka?

mnie bardziej wpienia ładowanie kasy z podatków obciążających paliwo w darmozjadów z pkp, żeby wymienić tylko ostatnie pomysły na zagospodarowanie naszych pieniędzy...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Anglii jest to tak rozwiazane, ze automatycznie po 2 latach jezdzac na motocyklach ograniczonych do mocy 35KM, otrzymuje sie pelne PJ. Gdyby nasze Panstwo nie bylo takie chciwe, to z pewnoscia mogliby cos takiego wprowadzic :wink:

 

Nie tylko w Angli, w Niemczech tez tak jest.

 

Mogliby i napewno by wprowadzili tylko że chodzi o kase dlatego tak często lubią wymieniać dokumenty.

 

Niekoniecznie bedzie tak jak myslicie. Obecnie sa dwa modele, moze okazac sie, ze bedzie tylko jeden jedyny egzamin, pytanie tylko po ktorym PJ.

 

Jeszua, tego raczej prawodawca nie bedzie w stanie sprawdzic, z regoly ten kto robi kategorie motocykla robi ja nie poto aby przez 2 lata lezala w szufladzie. Mozna by bylo wprowadzic okazanie przed wydaniem kat A zaswiadczenia z urzedu rejestracji / dowod rejestracyjny / zaswiadczenie z towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...