Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

czego teraz uczą w podstawówkach jeśli nie czytania?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa wchodzi w życie po upływie roku od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem:

 

1) art. 125 pkt 9, który wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia,

 

2) art. 43 ust. 2 pkt 4, art. 44 ust. 1 pkt 2 lit. b i ust. 3 pkt 2, art. 67 ust. 2 pkt 2, art. 91–95, art. 98, art. 99 ust. 1 pkt 3 lit. c oraz pkt 4 i 5, art. 99 ust. 2 pkt 1 lit. b oraz ust. 3 i 4, art. 100–105, art. 124 ust. 7, art. 125 pkt 10 lit. c–e, art. 125 pkt 10 lit. g w zakresie uchylenia art. 114 ustawy, o której mowa w art. 125, oraz art. 125 pkt 13–16, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.;

 

3) art. 6 ust. 1 pkt 1, 3 i 6 lit. c oraz ust. 4, art. 8 ust. 1 pkt 1, 4 i 6 lit. a, a także art. 13 ust. 1 pkt 1, które wchodzą w życie z dniem 19 stycznia 2013 r.;

 

4) art. 110, który wchodzi w życie po upływie 2 lat od dnia ogłoszenia.

 

Okej wszystko jasne. Czyli wszystko zacznie się 19 stycznia 2013. Dzięki Tomku.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wszystko jasne. Czyli wszystko zacznie się 19 stycznia 2013. Dzięki Tomku.

 

Dla mnie to nie jest takie oczywiste. Przytoczone przepisy wprowadzające mówią o wejściu w życie

art. 8 ust. 1 pkt 1, 4 i 6 lit. a w dniu 19.01.2013 ... Zwróć uwagę jak brzmi art. 8... :

 

"Art. 8.

1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

1) 14 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM;

2) 16 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A1, B1 i T;

3) 18 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E;

4) 20 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2;

5) 21 lat – dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW, jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A;

6) 21 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 1, ust. 3 pkt 2 oraz art. 9;

7) 24 lata – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii:

a) A – jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2,

b) D i D+E, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 2, ust. 3 pkt 3 oraz art. 9; "

 

Wniosek taki, że przepis oznaczony na niebieskowchodzi w życie po roku od ogłoszenia.

Swoją drogą to nie wiem skąd im się pojawił w ustawie art. 8 ust. 1 pkt 6 lit. a, skoro go nie ma... :icon_rolleyes:

Edytowane przez piatro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam temat od kiedy ma wejsc w zycie, banan na twarzy, smiac mi sie chce, ale co ja tam wiem o polskim prawie, przepisach artykulach ( bo §§ przeca w PL nima :icon_mrgreen: )

 

Radze spojrzec na date zalozenia niniejszego tematu

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=135936&hl=

 

5 miesiecy temu podalem prawidlowa

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

i wszystko jasne

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wolałem się upewnić, chociaż dalej nie mam pewności. Rozwiał je kolega piatro. ;P

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wolałem się upewnić, chociaż dalej nie mam pewności. Rozwiał je kolega piatro. ;P

 

Wybaczcie... skupiłem się bardziej na kat. A bo tego dotyczy temat

"młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a" ; - )

 

Uogólniając cała ustawa wchodzi w życie po roku, z wyjątkiem:

 

1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

1) 14 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM;

4) 20 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2;

6) 21 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 1, ust. 3 pkt 2 oraz art. 9;

Które wchodzą w życie 1 stycznia 2013 r

I kilku innych przepisów... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po mojemu rozumując prawko kategorii A od następnego roku będzie dostępne dopiero od 24 lat?

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w tym takiego smiesznego?

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, kombinuja z tym prawem, ale zawsze i tak na niekorzysc obywatela ;p

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, kombinuja z tym prawem, ale zawsze i tak na niekorzysc obywatela ;p

Niektórym może to na dobre wyjść. Moim zdaniem sam pomysł jest dobry, 2 lata nauki bez presji otoczenia w stylu " jestes slaby bo nie masz litra" na zle raczej nie wyjda.

Jedyne oszustwo to zmuszanie do ponoszenia tych samych kosztów co 2 lata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybowcem mozna latac od 16 lat, glosowac od 18, a motocyklem od 24...? hahahahaa :D :notworthy:

 

Rozumiem, ze chcesz wywolac dyskusje na temat jakosci szkolenia na szybowcach i motocyklach :icon_mrgreen:

 

Przy glosowaniu raczej nikogo trzeciego zycia nie pozbawisz, siebie notabene tez nie !

 

Jedyne oszustwo to zmuszanie do ponoszenia tych samych kosztów co 2 lata..

 

Jakie oszustwo ? Idz na prokurature i zglos, moze Komorowskiego i innych za dupsko wezma :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy glosowaniu raczej nikogo trzeciego zycia nie pozbawisz, siebie notabene tez nie !

Jakie oszustwo ? Idz na prokurature i zglos, moze Komorowskiego i innych za dupsko wezma :icon_mrgreen:

 

:crossy:

A jak nazwiesz inaczej uczenie kogoś na siłę tego co już umie (przepisowe poruszanie się po mieście oraz kręcenie 8 na placu na 125 i na 250 raczej się wiele nie różni..) i zmuszanie do płacenia za to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nazwiesz inaczej uczenie kogoś na siłę tego co już umie (przepisowe poruszanie się po mieście oraz kręcenie 8 na placu na 125 i na 250 raczej się wiele nie różni..) i zmuszanie do płacenia za to ?

 

Już kilka razy było powtarzane w temacie, że "podniesienie kwalifikacji" kosztuje mniej. Wg. obecnie obowiązujących przepisów, osoba szkolona, która posiada prawo jazdy kat. A1, na kursie kat. A ma do zrealizowania 10h praktyki. Na egz. państwowym również zdaje tylko praktykę. Koszt kursu z reguły 50% mniejszy.

Edytowane przez piecyk

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...