Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy XBR 500 poszukiwani


Rekomendowane odpowiedzi

Hejkum,

Miło słyszeć (czytać), że iXBeeRka przywrócona do naturalnego dla niej stanu śmigalności. Przecież iXBeeRki nie psują się. Subtelnie sprawdzają jedynie, od czasu do czasu, intencje i zaangażowanie właściciela ;-)

 

Pozdravy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Od kilku miesiecy jestem posiadaczem xbr500, niestety rozbitej, ale serce zadrowe jak dzwon.

Idzie przeróbka na cafe racer'a, bo czesci oryginalnych malo,a te z Niemiec nieziemsko drogie.

Maszyna juz stoi na kołach(szprychy) i wzorowana będzie na xbr 500.

Poszukuje kolanka wydechowego prawego i lampy przedniej, jakby ktoś coś słyszał to proszę o info.

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum,

No, to masz we mnie kibica :-) Kręcą mnie klimaty cafe racer'owe. Może jakieś zdjątka ?

Co do wymienionych przez Ciebie części, to spróbuj tutaj:

http://moto.allegro.pl/honda-xbr-500-czesci-kola-plastiki-gaznik-i2747930940.html

 

Pozdravy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na zdjęcia troche jeszcze za wczesnie, ale jak tylko zacznie to jakos wygladac to podesle.

Dzieki za zainteresowanie.

Pisze z tym panem z allegro drugi miesiąc i ciagle obiecuje, ze wysle i na tym sie konczy. Stracilem juz nadzieje na dobicie targu z nim, wiec szukam dalej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Od kilku miesiecy jestem posiadaczem xbr500, niestety rozbitej, ale serce zadrowe jak dzwon.

Idzie przeróbka na cafe racer'a, bo czesci oryginalnych malo,a te z Niemiec nieziemsko drogie.

Maszyna juz stoi na kołach(szprychy) i wzorowana będzie na xbr 500.

Poszukuje kolanka wydechowego prawego i lampy przedniej, jakby ktoś coś słyszał to proszę o info.

dzięki

pozdrawiam

 

Hejkum,

To, może na tej aukcji cośby "przypasiło" ?

http://moto.allegro....2833895276.html

 

Pozdravy

Edytowane przez Monogar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Roboty postępują. Zrobiony tylny, wymienione uszczelniacze lag i olej, Wymieniony olej i filtr silnik, dokręcone łożysko główki ramy.Poczyszczone tu i tam. Czekam teraz na nową tarczę hamulcową, to założy się wraz z nowymi klocuszkami.

 

Widze ze motorek trafil naprawde w dobre rece, :) ... nie zeby u mnie mu było źle... ale teraz jest dopieszczany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze motorek trafil naprawde w dobre rece, :) ... nie zeby u mnie mu było źle... ale teraz jest dopieszczany

 

Witam,

Yyyyyy... Już nie jest dopieszczany. Raczej był dopieszczany.

http://otomoto.pl/honda-xbr-cafe-racer-M3457644.html

 

Pozdravy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo cena coraz wyższa... ja dalem 2200... i niewiem dlaczego 27KM ja ja rozpedzilem motorek do 175km/h czyli to raczej wersja nie blokowana, a ten link do filmiku to tu http://www.youtube.com/watch?v=QtecQYMV0RM&feature=plcp chyba ze jest jakis nowy nakrecony.

Edytowane przez zbychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Yyyyyy... Już nie jest dopieszczany. Raczej był dopieszczany.

http://otomoto.pl/ho...r-M3457644.html

 

Pozdravy

 

Tak rzeczywiście zamierzam, go sprzedać, bo życie robi pewne figle. Jednak jeżeli uda mi się pokonać problemy finansowe zanim znajdę potencjalnego kupca, to go nie oddam.

 

 

Oooo cena coraz wyższa... ja dalem 2200... i niewiem dlaczego 27KM ja ja rozpedzilem motorek do 175km/h czyli to raczej wersja nie blokowana, a ten link do filmiku to tu http://www.youtube.com/watch?v=QtecQYMV0RM&feature=plcp chyba ze jest jakis nowy nakrecony.

 

Kurcze ja się bałem jechać szybciej niż 145. Może i by poszła, bo obroty silnika nie były wysoko. Jednak ze względu na wiek motocykla, bałem odwinąć. Zresztą próbowałem przed wymianą hamulcy.

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, też, że przy jeździe mimo prac nad łożyskiem główki ramy, przy pewnych prędkościach (70-80 km/h) dostaje lekkich wibracji kierownica. Czy może być to przyczyną braku ciężarków końcówki kierownicy?

Oto ostatni filmik jaki nakręciłem przed zimowaniem maszyny:

Edytowane przez tomjag

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum,

A wyważenie przedniego koła ? Tym bardziej, że Kolega wymieniał tarczę spowalniacza. XBRka posiada przecież stosunkowo duże, jeżeli chodzi o średnicę zewnętrzną, koła (18"), co przy nieprawidłowym wyważeniu może generować przy pewnych prędkościach denerwujące drgania.

 

Pozdravy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na najprostsze wyjaśnienie. Będzie trzeba wybrać się z początkiem sezonu na wyważarkę. Jednak proszę o informację, czy odważniki były seryjnie w tym modelu, ponieważ widziałem parę fotek bez nich. U mnie manetki (rączki) są pełne, więc wyglądają jakby tych końcówek nie było seryjnie?

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum,

Nie dochodziłem nigdy do tego, czy XBRki fabrycznie wyposażone były w ciężarki na końcach kierownicy. Jeżdżę natomiast już kilka ładnych lat moją sztuką i na ich przestrzeni stosowałem końcówki na kierownicy lub nie. Różne były warianty. W chwili obecnej posiadam gumowe manetki, które nie posiadają otworów od ich strony czołowej. Nie stwierdziłem dotąd żadnych drgań układu kierowniczego w całym szerokim spektrum prędkości. Owe ciężarki mają znaczenie w przypadku sportowych motocykli, które posiadają z racji swego przeznaczenia "krótki" rozstaw osi oraz właściwy dla nich kąt główki ramy. Te cechy powodują, że występuje niekiedy w ich przypadku skłonność do "trzepotania" kierownicy przy określonych prędkościach. Dlatego używa się w ich przypadku ciężarków, a jeszcze skuteczniejsze są amortyzatory skrętu. XBRka z racji swojej geometrii zawieszenia nie posiada skłonności do takich zachowań, dlatego przyczyn ich szukałbym w wyważeniu przedniego koła po wymianie elementów układu hamulcowego lub ewentualnie nieprawidłowej współpracy klocków hamulcowych z tarczą (przycieranie ?).

 

Pozdravy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...