Skocz do zawartości

Kurz z klocków hamulcowych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że w moim moto. Jeszcze jak jeździłem w sezonie bo myje go raz na miesiąc albo i rzadziej i tak to umyciu i przejechaniu ok 500km zaciski i lagi w miejscu gdzie są zaciski oraz felga są pokryte takim brązowo szarym pyłem. Prawdopodobnie z klocków. Klocki mam jakieś zwykle ebc. Teraz wymieniam na jakieś inne chce kupić oryginały. I moje pytanie jest takie czy to normalne zjawisko z tym pyłem z klocków? Bo w sumie to jeden komplet zużyłem w 8tys km. Na ile wam starczają klocki przy normalnym lataniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba normalnym zjawiskiem jest,że jeśli klocek się zdziera podczas stykania z tarczą...to powstaje "pył" lub jak wolisz kurz się zbiera.

W myśl zasady"z prochu powstałeś,w proch się obrócisz" :bigrazz:

 

Eh,Cebul...

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeździ agresywnie

 

u mnie w moto zakres życia klocków to 200km- 5 tys ale to teren , w skucie starczają na jakieś 4tys .

autem jeszcze ani razu nie przekroczyłem bariery 10tys :biggrin:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki chłopaki. A powiedzcie jeszcze jedną rzecz. Które klocki hamulcowe będą skuteczniej hamować? Twarde czy miękkie? Czy może niema reguły? Wiem że jeszcze pozostają takie sprawy jak szczelna pompą nowy płyn czyste tłoczki i stopień zużycia tarcz. Ale tak jeśli wszystko jest sprawne to które klocki będą mocniej hamowały? Te miękkie czy twarde? Oczywiście po odpowiednim dopasowaniu się do tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody oczywiście mam już w stalowym oplocie. Marki HEL. Dobra to jest marka? Więc skoro miękkie klocki będą lepiej hamować to na krócej starcza skoro są miękkie a idąc tą droga dedukcji te co starcza na krótką to są te najtańsze. Więc te najtańsze będą lepiej hamować? Słyszałem jeszcze o jakiś organicznych klockach. Mam kompletny mentlik w głowie stojąc przed zakupem klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... I moje pytanie jest takie czy to normalne zjawisko z tym pyłem z klocków? Bo w sumie to jeden komplet zużyłem w 8tys km....

 

Kup sobie płyn w rozpylaczu do bezdotykowego mycia felg. Ja miałem kiedyś Loctite i był świetny - spryskujesz na suche, czekasz kilka min i spłukujesz. Poszukaj tu:

http://www.loctite.pl/cps/rde/xchg/henkel_...66_PLP_HTML.htm

albo allegro.

 

No dzięki chłopaki. A powiedzcie jeszcze jedną rzecz. Które klocki hamulcowe będą skuteczniej hamować? Twarde czy miękkie? Czy może niema reguły? Wiem że jeszcze pozostają takie sprawy jak szczelna pompą nowy płyn czyste tłoczki i stopień zużycia tarcz. Ale tak jeśli wszystko jest sprawne to które klocki będą mocniej hamowały? Te miękkie czy twarde? Oczywiście po odpowiednim dopasowaniu się do tarczy

 

Reguła jest prosta miękkie lepiej hamują i szybciej się zużywają - twarde odwrotnie.

Tarcza dłużej wytrzyma z miękkimi - to tak jak Twarde wiertło szybciej przewierci tarczę i wolniej się zużyje, miękkie szlag trafi i nawet się do połowy nie dowiercisz.

Edytowane przez pannonia75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody oczywiście mam już w stalowym oplocie. Marki HEL. Dobra to jest marka?

 

Jest spoko. Kilku moich znajomych na nich śmiga i nie zgłaszają problemów. Co prawda na necie można sie spotkac z negatywnymi opiniami dotyczącymi trwałości (rdza pod plastikową powłoką), ale osobiscie z niczym takim się nie spotkałem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...