Skocz do zawartości

Jak odnowić/ zregenerować owiewki?


Rekomendowane odpowiedzi

Lakier jest w stanie bardzo dobrym, w niektórych miejscach są delikatne ryski, jednak z tego co wiem, to aby polerka miała jak najlepszy efekt i nie była na okres jednego tygodnia czy miesiąca to stosuje się zabieg razem z papierem ściernym. Zatem czy warto go stosować czy też nie, jeśli owiewki nie posiadają żadnych rys ?

 

Oczywiście chodzi o plastik w sensie owiewek, na których jest lakier :)

Yamaha R6 - aktualny stan przeróbek mojego motocykla - ZAPRASZAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli produkty Tutle Wax. Spróbuj. Nie pożałujesz.

 

...i lepiej bez papieru wodnego, nawet 2500. Pamiętaj, że jeśli nie musisz to nie ścieraj powłoki lakieru bo może przyjść moment, ze będziesz musiał usunąć grubszą rysę a wtedy zabraknie Ci lakieru.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla G3, dobra szmata (najlepiej flanela) i jedziesz spryskując wodą z butelki np.po płynie do okien. Papier odradzam, przetrzesz za dobrze i z czasem wyblaknie w tym miejscu. Patent z G3 który opisałem stosuję prawie zawsze, w tym zeszłego sezonu na świeżo pomalowanych owiewkach RF600. Papier stosowałem tylko raz, w sumie nie papier lecz jakieś płótno z takim jakby mchem. Stosowałem to na Harrym bo lakier bezbarwny stary już i miejscami był "pajączek". Robota bardzo precyzyjna tym bardziej że owiewka w 2 kolorach i jeden z nich był nakładany od nowa a polerka tego ciemniejszego, oryginalnego potrzebna była aby wyrównać połysk na obu polach.

 

Ło, tu cała historyjka obrazkowa. Jasny kolor od nowa robiony, ciemny i szparunek oryginalne no i oczywiście polerka całości. Całość zrobiona metodą domowo-piwniczną.

 

https://picasaweb.google.com/113681550238652257406/OwiewkaElectra?authkey=Gv1sRgCK2puOLio4TjDg#5550902043073183778

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za informacje :) Jeszcze przed Świętami skontaktowałem się ze znajomym lakiernikiem, który doradził mi co kupić i jak to robić. Postanowiłem postawić na Farecle G3 + dobrą politurę. Koszt całości to dokładnie 92 zł. Efekt? Po prostu :ohmy: . Po wykonaniu wszystkich czynności przy motocyklu postaram się napisać dokładny poradnik jak to robić, ponieważ trzeba do tego wyczucia i trochę wiedzy, ponieważ wykonywane to było metodą mechaniczną (efekt kilkakrotnie lepszy niż ręcznie - sprawdzane).

 

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku

Łukasz1221

Yamaha R6 - aktualny stan przeróbek mojego motocykla - ZAPRASZAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...