Skocz do zawartości

Żywica + mata szklana


niwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja popełniłem mocowanie kufra z żywicy i maty.

Nie robiłem żadnej trwałej formy tylko z tektury, którą późnej i tak się zaszlifuje zdjąłem wzór wprost na moto.

Tak samo myśle można zrobić z zadupkiem. Pobawić się w ładną wycinankę i zbudować zadupek który potem oblaminuje się.

 

Bagaźnik, tak po łebkach to było :

 

19656579778539850836.jpg

 

78298422493036928015.jpg

 

76049466900932621261.jpg

 

16104778477208912309.jpg

 

83523732235028336341.jpg

 

45668307576805651999.jpg

 

86028334134334446156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik chcesz lepić? To zrób kopyto ze styropianu na którym go wylepisz z zewnątrz. Daj po drodze cienką siatkę z aluminium, tą którą stosuje się np. jako zbrojenie grubej warstwy szpachlówki albo jako podkład na dziurę. Nie przejmuj się że kopyto zostanie ci w środku. Na końcu rozpuścisz je acetonem

 

(dodatkowa warstwa siatki w masie tworzywa ma być zrobiona tak żeby miała kontakt z masą przez śruby do mocowania. Krótko mówiąc musi być uziemiona. Chyba że chcesz ryzykować widoki jak w amerykańskich filmach. I koniecznie sprawdź też mernikem czy twój plastikowy zbiornik przewodzi prąd)

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co myśleć za wiele tylko bierz gęstą matę i lepiej daj więcej warstw niż na odwrót. I zrób to bardzo dokładnie, bo w końcu zbiornik wbrew pozorom powinien być mocny. Żywice z ilością utwardzacza na styk. Dasz dużo utwardzacza to robota może i szybciej pójdzie ale sama masa będzie krucha, a tego chcesz uniknąć :)

 

... mata w zasadzie to jako pierwsza warstwa którą oszlifujesz zeby było ładne :) Na nią kładź już tkaninę

(i na końcu dawaj matę to bedziesz mógł bezpiecznie oszlifować)

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...