Skocz do zawartości

Pojazd uprzywilejowany..


kojot17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja działa się dzisiaj około 16.00 na drodze w kierunku Piaseczna, dokładniej skrzyżowanie Puławskiej i Poleczki....jak bywa na tej trasie korek ze hej!

W tym,że korku jechało mnóstwo panów policjantów w VW transporterach. Zapewne wracali z obstawy dzisiejszych strajków.

DO rzeczy... dojeżdzam do wspomnianego skrzyżowania pasem pierwszym z lewej, na środkowym jada dwa niebieski obiekty wypchane policjantami i zapala sie czerwone światło. Ja się zatrzymuję, a smerfy włączają sygnały na dosłownie dziesięć metrów przejeżdzając przez skrzyżowanie na bardzo późnym czerwonym świetle i zaraz wyłączając "uprzywilejowanie"

Hallo!! Ku.... wszyscy stoją i czekają a panowie myk "kogucik" na 3 sek. i zaraz za skrzyżowaniem znów normalni użytkownicy drogi.. Rozumiem jak im się gdzieś spieszy,ale to już chyba zbyt grubo.

A gdyby wjechali komuś w tyłek to niby gdzie się tak śpieszyli...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie chcieli rozerwać kolumny.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Ale jeżeli było ich tylko dwóch to raczej nie wchodzi to w rachubę. Możesz zawsze na nich donieść na nieuprawnione użycie.

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj sobie pytanie czy pojazd majacy prawo byc uprzywilejowany zawsze musi miec wlaczone koguty czy sygnal. Moze to robic w odleglosci X od skrzyzowania. tak samo jak nie musi jechac uzywajac sygnalu dzwiekowego. Sygnaly swietlne rowniez sa OK.

 

Oczywiscie mozna teraz prowadzic dyskusje co i jak - mowa jednak o tym co jest dozwolone - mogli.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mają takie prawo.W tym przypadku jechała kolumna.

 

A tak dla wyjaśnienia KD mówi o tym szczegółowo.Na chłopski rozum;jadą policmajstry z różnych stron kraju.Wyobraź sobie że jesteś kierowcą takowego.Pierwszy raz ,w obcym miejscu,prawie stolicy,na pace już naje...ni "pasażerowie"a Ty nie wiesz gdzie masz jechać bo pier...ne światła się zmieniły i zrobiłeś stop.Reszta sobie pojechała nie czekając na ciebie.Pytanie;jak trafisz do najbliższego nocnego :icon_question: Przecież pasażerowie spragnieni. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 53

 

2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:

 

1. uczestniczy:

1. w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo

2. w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,

3. w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona;

2. pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego;

3. w pojeździe włączone są światła drogowe lub mijania.

 

Więc chyba nie za bardzo może zawsze kiedy im się podoba. Moim zdaniem nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stoje sobie w korku w moim kochanym samochodziku. Nagle obok mnie, pomiedzy samochodami zaczyna jechac kolumna dawcow. Szaleni motocyklisci przedzieraja sie miedzy stojacymi kulturalnie samochodami, nieomalze je rysujac. Nastepnie światło się zmienia na czerwone a czesc tych demonow ktora powinna sie zatrzymac jak i inni uczestnicy ruchu gna dalej za reszta grupy przez skrzyzowanie.

Ach - widac sa rowni i rowniejsi - nie dosc ze w korku nie stoja jak inni kulturalnie uczestnicy ruchu to jeszcze na czerwonym jezdza."

 

;)

 

PS - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj sobie pytanie czy pojazd majacy prawo byc uprzywilejowany zawsze musi miec wlaczone koguty czy sygnal. Moze to robic w odleglosci X od skrzyzowania. tak samo jak nie musi jechac uzywajac sygnalu dzwiekowego. Sygnaly swietlne rowniez sa OK.

(...)

Nie zabieraj głosu w kwestii przepisów polskich, bo nie masz o nich pojęcia a robisz szkodę młodym kierowcom.

 

Kolumny mają takie prawo.W tym przypadku jechała kolumna.

 

(...)

Kolumnę uprzywilejowaną otwiera pojazd uprzywilejowany wysyłający oprócz sygnałów świetlnych błyskowych koloru niebieskiego, sygnały koloru czerwonego. Chyb tak nie było w omawianym przypadku.

 

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabieraj głosu w kwestii przepisów polskich, bo nie masz o nich pojęcia a robisz szkodę młodym kierowcom.

Kolumnę uprzywilejowaną otwiera pojazd uprzywilejowany wysyłający oprócz sygnałów świetlnych błyskowych koloru niebieskiego, sygnały koloru czerwonego. Chyb tak nie było w omawianym przypadku.

 

 

Autor nam o tym nie opowiedział.Z tego co widzę ,jak jeżdżą kolumny policyjne, to jednak mają prawidłowe oznaczenie.Myślę że i w tym przypadku tak było.Zauważ,że prawie każda "suka"ma na dachu całą dyskotekę/biały,czerwony,niebieski/.Włączenie ich w odpowiednim momencie nie jest chyba problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania, co Oscar -jeździcie motocyklami przepisowo "zawsze i wszędzie"? to po co komentarz na temat zachowania niebieskich? Tylko dlatego, że stoicie w korku w puszce.

I nie zapomnijcie donieść na policjantów, jak Was przepuszczą 2oo "poza kolejką", kiedy jest wypadek, droga zablokowana, auta w korku albo objazdami, że Wy możecie za przyzwoleniem WBREW PRZEPISOM (?) przejechać obok zdarzenia.

Nie przesadzacie czasami z postawą psa ogrodnika, którą tak piętnujecie w sezonie, że Was nie wpuszczają w korku, bo przecież SIĘ NALEŻY? Tak Wam korony z głów spadają, że inni mogą (nie robiąc tym nikomu krzywdy), a Wy nie? To twórzcie to "państwo obywatelskie" donosami i pierdołami budowane. No żesz....q....

 

 

----

Jeden błąd - powinnam pisać "nam", nie "Wam". :)

Edytowane przez Grass

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania, co Oscar -jeździcie motocyklami przepisowo "zawsze i wszędzie"? to po co komentarz na temat zachowania niebieskich? Tylko dlatego, że stoicie w korku w puszce.

I nie zapomnijcie donieść na policjantów, jak Was przepuszczą 2oo "poza kolejką", kiedy jest wypadek, droga zablokowana, auta w korku albo objazdami, że Wy możecie za przyzwoleniem WBREW PRZEPISOM (?) przejechać obok zdarzenia.

Nie przesadzacie czasami z postawą psa ogrodnika, którą tak piętnujecie w sezonie, że Was nie wpuszczają w korku, bo przecież SIĘ NALEŻY? Tak Wam korony z głów spadają, że inni mogą (nie robiąc tym nikomu krzywdy), a Wy nie? To twórzcie to "państwo obywatelskie" donosami i pierdołami budowane. No żesz....q....

 

 

:clap: Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie numery mnie zupełnie nie dziwią,nie raz coś podobnego widziałem.

Jadąc po mieście tuż obok mnie radiowóz prewencji włączył syrene i dyskoteke,no to Ja z kumplem na moto z ciekawości za radiowozem...no i dotarliśmy pod budke "kurczak z rożna" przy kauflandzie.

 

Opowiedziałem znajomej to mówi że widziała coś do tej sceny w podobie. Kiedyś zadzwoniła na 997 i podkablowała że ,radiowóz taki i owaki jechał na sygnale bez potrzeby przez pół miasta do kwiaciarni :eek:

Pan policjant na to...prosze nie blokować tej linii i sie rozłączył.

 

Mnie to jakoś nie przeszkadza... :crossy:

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedziałem znajomej to mówi że widziała coś do tej sceny w podobie. Kiedyś zadzwoniła na 997 (...)

 

i miał rację, że się jej kazał rozłączyć z pierdołami. do zgłoszenia tego typu rzeczy jest normalny telefon na każdym komisariacie, a nie linia awaryjna i zawracanie d..y dyżurnemu. nie jest to przestępstwo, nikomu nic nie grozi - linie specjalne z zasady służą do ratowania ludzkiego życia. kurna, na 999 zadzwoniłaby żeby powiedzieć strażakom że mają brudne auto?

 

w temacie: mnie to wygląda na nadużycie, kolumną pojazdów (ani pojedynczym pojadem) uprzywilejowanych z pewnością nie byli podczas jazdy (ale przy przekraczaniu skrzyżowania tak - na światłach i sygnale). cóż, nie święci garnki lepią...

inna sprawa, że policja jako organ powołany do kontroli przestrzegania prawa powinna dawać obywatelom lepszy przykład :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i miał rację, że się jej kazał rozłączyć z pierdołami. do zgłoszenia tego typu rzeczy jest normalny telefon na każdym komisariacie,

 

 

 

Tak racja,ale kto zna na pamięć numer na komisariat?

Widziała tą sytuacje to dzwoniła "na gorąco".

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...