Skocz do zawartości

dziwny szparunek w Jaśku


Sylwunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O to malowanie a konkretnie o te paseczki- szparunki :)

zainteresowalem sie tym tematem,bo tez mam junaka,oryginalnego ,no mysle ze juz w jakichs 87 procentach.i tez mu sprawilem takie "szparunki "wlasnie.czy jest to przejaw wiejskiej tworczosci?nie sadze,natomiast doskonale pamietam czasy pierd.komuny,parz moja data urodzin...wszystko bylo wtedy szare,bez wyrazu i...jakies takie "przasne".i z tad chyba ten nie zrozumialy wspolczesnym,trend do ozdabiania,przerabiania(na harleye,hehe!)dzieki czemu nie wszystko moglo wygladac na takie same.dzis wszyscy staramy sie utrzymywac nasze klasyki jak najblizej stanu oryginalnego,to zrozumiale,lecz moj sprzet pomalowalem na zielony metalik,boki srebrne,do tego te czerwone szparunki,na styku obu kolorow.czy jestem wiesniakiem?jasne.czy moj janek nadaje sie do muzeum?no nie z tym lakierem ,panie!moj janek nadaje sie do jazdy,i do tego sluzy!oby jak najdluzej.pozdro.j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresowalem sie tym tematem,bo tez mam junaka,oryginalnego ,no mysle ze juz w jakichs 87 procentach.i tez mu sprawilem takie "szparunki "wlasnie.czy jest to przejaw wiejskiej tworczosci?nie sadze,natomiast doskonale pamietam czasy pierd.komuny,parz moja data urodzin...wszystko bylo wtedy szare,bez wyrazu i...jakies takie "przasne".i z tad chyba ten nie zrozumialy wspolczesnym,trend do ozdabiania,przerabiania(na harleye,hehe!)dzieki czemu nie wszystko moglo wygladac na takie same.dzis wszyscy staramy sie utrzymywac nasze klasyki jak najblizej stanu oryginalnego,to zrozumiale,lecz moj sprzet pomalowalem na zielony metalik,boki srebrne,do tego te czerwone szparunki,na styku obu kolorow.czy jestem wiesniakiem?jasne.czy moj janek nadaje sie do muzeum?no nie z tym lakierem ,panie!moj janek nadaje sie do jazdy,i do tego sluzy!oby jak najdluzej.pozdro.j.

Alllllle o co chodddddiiiiiiiiiii??

Temat dotyczy szparunku obudowy lampy a kolega wyjeżdża ze swoim światopoglądem... Trzeba by poszukać w źródłach bo ciekawa sprawa - sam nigdy nie spotkałem takiego malowania...

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o zaden swiatopoglad,pomalowanie motocykla troche inne od "koszernego",to nie spierd...nie.jestem pewny ze gdyby produkcja junaka,oprocz technologow zajeli sie jacys designerzy,predzej czy pozniej otrzymalby taki "szparunek",linia motocykla az sie prosi o cos w tym rodzaju.Granat,lubie jezdzic junakiem.mz,czy jawa to dwutakty,i to je u mnie dyskwalifikuje.przejedz sie kiedys junakiem to zrozumiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat to sie robi na motocyklowego puryste :wink: Osobiscie nie mam nic przeciwko takim dodatkom, szczegolnie patrzac na to co ludzie robia z jankami :icon_eek: A gdyby produkcji nie zamknieto to kto wie jak dzis wygladalby Junak :icon_rolleyes:

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Junak jaki jest każdy widzi :wink:

Może mieć szparuneczek na żółwiku, podwójne szparuneczki jak w oryginalnej instrukcji, może być w pięęęknym metaliku ... Ważne, aby dawał radość Właścicielowi swoją bezawaryjną jazdą :icon_biggrin: Inna sprawa, czy taki piękny motór nazwiemy "oryginalny" bo jednostkowy czy "oryginalny" bo jak z fabryki :icon_question:

Z fabryki wychodziły czarnre, wiśniowe, troszkę srebrnych wystawowych. Prawdopodobnie były pojedyncze egzemplarze malowane inaczej. Ale na pewno nie były malowane akrylami, poliuretanami czy innymi wynalazkami, nie miały naklejanych szparunków czy takiej ilości chromów czy żarówek halogenowych, wałów złozonych na NKSach itp modernizacji.

Jednakowoż olbrzymia większość szczegułów czy przeróbek jest zauważalna tylko dla tego co siedzi głęboko w Junaczym temacie ... Publika podchodząc do motocykla zachowanego w stanie fabrycznym, nigdy nie remontowanego, nieco odrapanego i z podniszczonymi chromami powie "grat" ... W metaliku, kapiący od chromów, z kalafiorem pod ramą wzbudzi zachwyt :rolleyes:

O gustach się nie dyskutuje :flesje:

Pozdrawiam

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

znajomy brata kiedyś opowiadał jak w latach 60-70 robił malowane szparunki na motocyklach, więc może to być czyjaś własna inwencja

pzdr

No bo właśnie tak się robi szparunki - maluje się je ;)

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaros, jezdziłem jankiem z wozem i bez wiele lat, do pierwszych przewianych kozonków, i mimo ze maszyna była wmiare(stan fabryczny) mysle ze juz nigdy sobie janka nie sprawie, sa ciekawsze maszyny za mniejsze pieniądze, Junak jest dlatego dobry ze jest nasz, i to jedyny jego atut, i to sprawa bezdyskusyjna, bo ani sprawny, ani szybki itd, nieważne jednak boli mnie ze NASZ JUNAK jest beszczeszczony przez domorosłych kowali spawany, ciety smarowany jakimis abstrakcyjnymi barwami, katowany tłokami z fiata zamiast jezdzic dostojnie zrobiony na orginał, to przeciez zabytek naszej techniki!!! Trudno, zniose akryle, naklejane szparunki, trudno, ale k*** rece mi opadaja na widok takich cyrkowych motorów, dobra japonce s*ał ich pies, to chwasty, a tu klown jedzie i jeszcze macha reka, cały spuchniety z dumy....widzialem raz na bajzlu taka akcje, jechał jakis chopper z gejem cały w chromie tata sie osikał w spodnie a synek pyta:tata co to za fajny motor?i pokazuje na skromnie zaparkowanego obok nas Janka w orginale, myslałem ze sie popłacze....

 

Acha, co do zabytków jestem purysta hardcore-jezuita:)I stosy zapłona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...