Skocz do zawartości

Czego NIE kupić dla motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj jest wtedy, gdy stopka się sama składa i nie ma pomocy przy zestawianiu :biggrin: ale po kilkunastu próbach można ogarnąć temat :wink:

 

Ja mam taki - tylko na tył cena około 150 zł. Po jednym sezonie użytkowania, trochę się zdeformował i z czerwonego stał się biały... nie wiem dlaczego :-(

 

http://www.allegro.pl/item845099060_podnos...i_kawasaki.html

 

No ja mam te same i za tą kasę są super. Używałem intensywnie, białe się nie zrobiły, nie zdeformowały, jedynie z łapek na tylnym zeszła trochę guma, ale to od prób wstawiania samemu. Ja nadal uważam, że za taką kasę raczej nc lepszego kupić nie można. Polecam :lalag: Kumpel teraz kupił takie same i jest tego samego zdania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam te same i za tą kasę są super. Używałem intensywnie, białe się nie zrobiły, nie zdeformowały, jedynie z łapek na tylnym zeszła trochę guma, ale to od prób wstawiania samemu. Ja nadal uważam, że za taką kasę raczej nc lepszego kupić nie można. Polecam :lalag: Kumpel teraz kupił takie same i jest tego samego zdania :wink:

 

Na początku też było ok. A jak długo je masz?

Masz rację, za taką cenę i przy częstym użytkowaniu ( w moim przypadku na dwa motocykle) warto kupić. Kolor wyblakł na pewno od słońca- cały sezon stał na dworze. Zdeformował się- tzn przy położeniu poziomym jedna strona jest wyżej od drugiej- na początku tego nie było. Natomiast nie przeszkadza to zupełnie w użytkowaniu, motocykl stawia się i zestawia stabilnie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten zestaw od 2 lat, dwa sezony intensywnego użytkowania, nawet do smarowania łańcucha stawiam i nic mi się jeszcze nie wygięło :wink: Nie wyblakł bo stoi w garażu :wink: Jednie co jest na prawdę wku*wiające to ten przód :banghead: Jak je na początku zaczął sprzedawać, rozmawiałem z gościem, mówił, że są produkcji niemieckiej i z tamtąd je ciągnie... Może coś w tym jest? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik dotarł.

Najważniejsze jego zalety:

Wykonany z jednej giętej rury. Przysłany w jednym kawałku, przez co brak jest ruchomych, miejsc łączeń. Bardzo duża sztywność, brak jakichkolwiek odchyleń pod ciężarem maszyny.

Głębokie łapki wahacza, szerokie. Po dostosowaniu szerokości łapek nie ma mocnego, żeby motocykl spadł. Można w pojedynkę postawić motocykl, niezależnie czy kierownica jest na wprost (widać na wideo).

Długość ramion umożliwia złapanie przed osią koła i obracanie nim, łapki pomimo długości nie będą zawadzać o śruby zębatki.

 

Uważam, że ten zakup był udany.

Da się więc tanio i dobrze. Całkowity koszt 110PLN z przesyłką.

 

Zapomniałbym:

http://www.youtube.com/watch?v=KshDwcrnpho

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ża Aga będzie w mini ..... eeee tam :wink: Daj linka do aukcji :bigrazz:

Ciiii, Aga śpi. Ale zaraz sobie ją obudzę :icon_twisted:

 

http://www.allegro.pl/item838031389_stojak...klowy_erba.html

Lepiej dam użytkownika, jak będzie miał następne aukcje, będzie dla potomności:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5372068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stojak przyszedł, dzisiaj ze cztery razy motocykl ustawiałem na ten stojak.

Kółka kręcą się swobodnie, nie blokują się.

Jest taki sprzęt, którego używałem w warsztacie kolegi. Dokładnie taki sam i o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik dotarł.

Najważniejsze jego zalety:

Wykonany z jednej giętej rury. Przysłany w jednym kawałku, przez co brak jest ruchomych, miejsc łączeń. Bardzo duża sztywność, brak jakichkolwiek odchyleń pod ciężarem maszyny.

Głębokie łapki wahacza, szerokie. Po dostosowaniu szerokości łapek nie ma mocnego, żeby motocykl spadł. Można w pojedynkę postawić motocykl, niezależnie czy kierownica jest na wprost (widać na wideo).

Długość ramion umożliwia złapanie przed osią koła i obracanie nim, łapki pomimo długości nie będą zawadzać o śruby zębatki.

 

Uważam, że ten zakup był udany.

Da się więc tanio i dobrze. Całkowity koszt 110PLN z przesyłką.

 

Zapomniałbym:

http://www.youtube.com/watch?v=KshDwcrnpho

 

Podnośnik faktycznie tani i skuteczny ale bardzo denerwujące są te pier łapki które zgodnie z teorią Einsteina zawsze obracają się w momencie jak nikogo nie ma do pomocy i potem potrzebna żonglerka bo nie każdy utrzymasz w skłonie tak jak tą mrówkę. Problem widoczny na filmie.

Można to łatwo przerobić na tzw,Wecka czyli stosując gumkę od słoika (coraz trudniej znaleść) lub zwykłą gumką do włosów. Spróbuj i pochwal się czy pomaga?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to łatwo przerobić na tzw,Wecka czyli stosując gumkę od słoika (coraz trudniej znaleść) lub zwykłą gumką do włosów. Spróbuj i pochwal się czy pomaga?

Dobrze mówisz, już też o tym myślałem. Trzeba trochę zwiększyć opór obracania się łapek, żeby nie spieprzały.

 

@michal750, nie ma wymiennych łapek. Ponoć trzeba wpierw podnieść tył, żeby móc podnieść przód - albo to tylko marketing allegrowiczów ;)

Zresztą taką łapkę na przód dorobisz sobie tanim kosztem.

Jeszcze raz mogę tylko polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przodu nie podniesiesz tym raczej... Raz że za duża szerokość łapek, dwa że łapki pod lagi przednie są inaczej skonstruowane (składają się z dwóch trzpieni wchodzących pod spód lagi). Także nei ryzykowałbym za dużo kombinowania podnoszenia na tym stojaku przodu motocykla bo moze skończyć się efektowną glebą.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...