Skocz do zawartości

URAL i inne RUSY


Misza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. :buttrock: :lol: jestem Bojkot z Myśliborza i mam dwa rusy. :lol: Pierwszy i podstawowy to Dniepr 10-ka, a drugi to Minsk 1A z 50-go roku.Na codzień dosiadam dniepra i jestem zadowolony z niego bo maszyna jest kul. :evil: Mam solówkę i przez trzy lata użytkowania troche w nim zmnieniłem, niby po to żeby go upiększyć, ale od tej zimy wracam do orginału [no może za wyjątkiem zbiornika] bo te orginalne właśnie są orginalne. 8) dokupuję kosz i to będzie to. Drugie moje moto to Minsk wykopany z piwnicy w stanie, no prawie nienaruszonym. Mówie poważnie bo silnik po 50-ciu latach nieużytkowania ,odpalił po paru kopnięciach.Najpierw przemyłem go naftą , przedmuchałem i kopa, a on zapalił, byłem w szoku. Teraz jestem w trakcie odnowy szukam jakiejś książki na temat tego pięknego małego motorka,[czytaj literatura techniczna]. Za wszelką pomoc z góry dziękuje. A wracając do Dniepra to ten motocykl jest zarypisty i nie zamienię go na żadną japonię. [chociaż lubie japońce] A teraz zaczynam pakować się na Woodstock, do zobaczenia w Kostrzyniu :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pisze jeszcze na wyrost :banghead: : pod koniec pazdziernika dolanczam do "wyznawcow" jedynie wlasciwego motocykla :buttrock: :lol: :buttrock: . Czyli bede czasami :buttrock: rusem. W moim przypadku to MW 750 w kolorze piaskowym RAL bez oznaczenia, tak przynajmniej podaje HP Hommes :) . Jest pare przerobek technicznych, ale optycznie pozostal raczej niezmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no siemka!! ja mam urala m63 z koszem ;-)! fajna sprawa, chociaż trzeba sporo doświadczenia, cierpliwości i obycia żeby zapanować nad usterkami które czasem sie zdarzają. moturka stała 12 lat w zapomnieniu, w te wakacje została wyremontowana i teraz jeździ od 16 września. z racji tego zem studencina nie jeżdże nim dużo (mało hajsu na paliwo) i na razie mam przebieg około 1,5tyś km (ale na prędkościomierzu o wątpliwej dokładności...). rozbijam sie czasem po wawie, i tylko raz widziałem motor z koszem - niebieskiego urala (na prymasa tysiąclecia stała kiedyś kaśka z koszem, ale już jej nie ma). na światłach ludzie patrząc się na motor pytają się "co to za zjawisko??". tak w sumie to mozna by któregoś dnia zrobiś przejazd przez miasto paroma sztukami ;-) oświecić ciemną gawiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

mam Dniepra mt11 z wózkiem.jeżdze solówką.Dniepr jest przerobiony.ma cały przedni zawias od Yamahy Fj-razem z główką.wpołowie puste-lub jak kto woli w połowie pełne wydech z kwasówki.kierownice Tomaseli-i dużo osprzętu z CZ-ty.siedzenie od hondy shadow 1100 oparcie od Harleya.i....chyba wszystko...dostanie jeszcze zbiornik od M-k,wysunięte podnóżki i gmole... i prawdopodobnie kiedyś inne serce...pochodzące zza zachodniej granicy,ale to plany na daleką przyszłość(raczej baaaarzo daleką).Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, w ubiegłym roku też stałem się szczęśliwym posiadaczem blue machine, tj. niebieskiego Urala IMZ 8103-10, wg innych oznaczeń M-67, z koszem i tak rozpoczeła się moja wielka przygoda z radzieckimi motocyklami, powoli w miarę możliwości się poznajemy i na razie jest gites 8) 8)

 

pzdr

pete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość soviet_emka

Witam

Jestem nowy na forum, niebardzo jeszcze sie tu orientuje ale postaram sie szybko to opanować. Mam Urala M-61 - jestem zadowolony z tego radzieckiego sprzętu, sprawuje sie naprawde super. Mój brat jeździ M-72 z 1949 r.

Pozdrowiaenia z Lubaczowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...