Skocz do zawartości

URAL i inne RUSY


Misza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aha - jeszcze do kogo to napisałem:

do ludzi którzy bezmyślnie przyjmują to co im się narzuci-skoro to napisali w gazecie(lub powiedzieli w telewizji to na pewno to prawda

niestety tak nie jest-może kiedyś za komuny(piszę tylko o sprawach technicznych a nie społecznych czy politycznych) to co napisane to było święte-dziś tak nie jest

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze pokaż mi gdzie to napisałem , że wiem z ŚM ??? Pozatym , fachowcy tylko konstruowali sprzety, a ludzie z obozów je składali jak byś nie wiedział. oczywiście nie we wszystkich fabrykach MW

http://www.motozloty.com Informacje o zlotach motocyklowych

 

https://www.facebook.com/motozloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax, pax.

 

Niech kazdy wierzy, w co chce. Ta dyskusja jest bzdurna.

 

Zamiast niej polecam strone http://www.mcasta.ru/eng/mainhome2.htm

 

Jest tam cala paleta obecnie wytwarzanych ruskow, o ktorych pewnie czesc z Was nigdy nie slyszala - z calym szacunkiem :D

 

Szczegolnie polecam obejrzenie Urala Wolf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czytałem o tych nowych ruskach,że tylko zewnętrzny "imidż" :D jest zmieniony,a technika wykonania pozostała niestety taka sama :?

 

Pewnie masz racje. Ruskim nie mozna wierzyc. Ja raz kupilem u nich model samolotu ktory nigdy sie nie polecial. Straszna trauma dla dziecka z podstawowki :cry:

 

Ponadto mogliby zainwestowac w design'erow, bo czesc z tych maszyn (zwlaszcza te mniejsze sprzety) wyglada wrecz zalosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, masz rację. W artykule właśnie tak napisali, jak mówisz. Nie denerwuj się jednak, bo po co?

 

Co do nowych Rusków, to rozmawiałem z "Podlaskim Importerem z Sokółki", który widział je nażywo. On twierdził, że z 5 metrów sprzęty wyglądają zajebiście, ale po zbliżeniu się do motocykla wychodzi cała prawda. Jakość wykonania jest taka, jak ostatnich Urali, czyli - do dupy. Trzeba je traktować, jako zestawy do samodzielnego montażu. Poza tym nie wiem, czy wprowadzanie przez Ruskich większej ilości swoich rozwiązań wyjdzie Boxerom na dobre. Im więcej było z BMW, tym lepsza była jakość, im więcej "poprawiły" Iwany, tym jakość była niższa.

 

Jeżeli ktoś się bardzo interesuje nowymi Ruskami, to mam całą kupę fotek ściągniętych z różnych zakamarków sieci. Mogę mailnąć.

 

Pozdro. I nie kłóćmy się już. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.... o ktorych pewnie czesc z Was nigdy nie slyszala - z calym szacunkiem :D...

 

.

Już dawno onich wszyscy wiedzą, na mojej domowej stronce też są opisy tych motocykli.

http://www.motozloty.com Informacje o zlotach motocyklowych

 

https://www.facebook.com/motozloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika MW "na oko" nie odróżnisz. Spotkałem się co prawda z nabitymi gwiazdami i cechmi w różnych miejscach ale szczerze mówiąc dokładnie nie wiem do czego służyły i nie zawsze w MW były. A jutro pójde sprawdzić czy czasami numery cech na dwóch różnych motocyklach nie powtarzają się. Jesli tak to twierdzenie, że były to identyfikatory pracownika i kontrolera będzie błędne. Tak samo jak błędem było w ŚM pisanie o rozpieraczach tylnego koła w MW. Przerzuciłem tego naprawdę pokaźną ilość i NIGDY w MW nie spotkałem się z nimi. Były owszem, ale w Dnieprach gdzie szprychy są tak miękkie, że nie wytrzymują sił działających na tylne koło. Zresztą o ile dobrze pamiętam i nie mylę fotografi widziałem na rzekomym MW ze ŚM wytłoczenie na oblask z boku kosza. Jesli jest coś takiego to od razu dyskwalifikuje ten motocykl jako wojskowy.

 

MW najłatwiej jest poznać po matowych chromach na lagach, kapslach wahacza, rurkach do gaźników, kierownicy, ośkach, kolankach, wydechach. Poznaje się też po spawach. MW zawsze powinien mieć je dobrze i równo wykonane, z tym że trafiają się Kaśki też ładnie pospawane. Jeśli jest w zaprzęgu blokada to tez na 90% jest to MW-750, bo tylko one ją miały. (chyba że ktoś przełożył wojskowy dyfer)

W MW - 650 pod zbiornikiem powinna byc przyspawana blacha.

Filr powietrza miał zachodzące na obudowę "uszy" ale też nie zawsze.

Często w MW spotykałem 2 razy grubsze okładziny sprzęgła ciernego.

 

Obecnie kwitnie proceder przerabiania Dnieprów 12 i 16 na MW. Można zauważyć to w ogłoszeniach gdzie prawie nie ma w/w maszyn, za to jest pełno MW. Dobrze podrobione MW jest trudne do rozróżnienia nawet dla kogoś obytego z tymi maszynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej było z BMW, tym lepsza była jakość, im więcej "poprawiły" Iwany, tym jakość była niższa.

 

Jeżeli ktoś się bardzo interesuje nowymi Ruskami, to mam całą kupę fotek ściągniętych z różnych zakamarków sieci. Mogę mailnąć.

 

Pozdro. I nie kłóćmy się już. 8)

 

Od strony blach wojenne BMW było dużo gorzej wykonane od powojennych M-72. Porównywałem gondole i blachy jednej i drugiej maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, aż takim specem to nie jestem.

Po prostu miałem możliwość "obcowania" ze starymi maszynami.

 

Szczerze mówiąć byłem bardzo zdziwiony i nie spodziewałem się że BMWoska gondola może być tak niedokładnie zrobiona. Byle jakie spawy, pofałdowana i dużo cieńsza blacha. Z drugiej jednak strony nie ma co się dziwić w końcu była wojna i front potrzebował maszyn nie bacząc na ich wykonanie.

 

Właśnie teraz mam na stole BMWoską gondolę, którą przygotowuję do lakieru

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...