Skocz do zawartości

Kupiłem telefon allegro.


Trauma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc 3 tygodnie temu kupiłem tel na allegro za pobraniem. Wszystko sie dogadałem dobrze z gościem. Tel odebrała moja mama. I ku mojemu zdziwieniu oznajmiła ,że paczka przyszła za 210zł. A wylicytowany tel kosztował 310. No i koleś mi pisze ,że mam mu jeszcze 100zł wysłać bo się pomylił a jak nie to mnie do 'sondu' poda. No i tu pytanie czy jest za co? Ja dopełniłem swoich obowiązków jako kupujący z tel wszystko ok. Doszedłem to tego iż osoba która wysyłała telefon ma 15 lat. Czy prawo jakoś określa takie sytuacje w przypadku kiedy nie wysyłam tej brakującej 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki transakcji określa regulamin. jeśli serwis zarejestrował Twój zakup za cenę 310zł, to musisz wykazać uregulowanie ceny w tej kwocie, inaczej sprzedający ma prawo dochodzić zapłaty w całości. a on ma wszystkie karty: aukcję ze sprzedażą za 310, oraz dowody zapłaty na 210. jego błąd przy wysyłce nie ma nic do rzeczy - zdarza się, naprawił go wzywając Cię do dopłacenia różnicy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok brzmi to racjonalnie. Tylko dochodzi fakt jak np 15 latek złoży pozew do sądu? I allegro jasno wyjaśnia ,że z konta może korzystać jedna osoba i musi być pełnoletnia (to nie było konto junior) tylko kogoś z rodziny. Czy to nic nie znaczy w tej sprawie? Osoba niepełnoletnia nie może dokonywać transakcji na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz postaw się w jego sytuacji.

Czy byś chciał mieć w plecy 100 zeta ??

Może chłopak na coś sobie odkłada??

Zwykła ludzka uczciwość by mi kazała dopłacić.

Raz pomyliłem się też na allegro. Kupowałem od 3 osób na raz jakieś graty.

Jednemu kolesiowi zamiast wpłacić 30 zeta wpłaciłem 280.

napisałem że zaszła pomyłka> Zwrócił mi co do grosza, mimo iż napisałem żeby z ów sumy potrącił sobie koszty przelewu.

Pomyśl że Ty kiedyś też się możesz pomylić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie ogarniam twojego pytania!

Wylicytowałeś za 310 a w związku z pomyłką sprzedającego zaołaciłeś 210.

I teraz pytasz na forum, czy możesz legalnie wydymać sprzedającego :banghead: nie dosyłajac mu brakującej stówy!

Co za ludzie!

 

Moim zdaniem przyzwoitość nakazuje wyrównanie różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Trauma to też jeszcze dzieciak i nie wie co to takiego "zwykła ludzka uczciwość"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje tematu nie zamykać

i poproszę jeszcze o nick użytkownika traumy na allegro coby z nim żadnych "interesów" nie robić

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowiadających. Polecam uważne czytanie. Nie wylicytowałem za 310 i wpłaciłem 210... To było kup teraz... Co do mojej uczciwości. Wcale nie powiedziałem ,że nie miałem wpłacić. Lecz bardzo zirytowało mnie postępowanie osoby która sama się pomyliła i pierwsza wiadomość jaka do mnie pisze to groźba. Więc coś nie jest halo. Ale jak widać tu sami znawcy. Najmądrzejsi ,których nie można o nic zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 100zł w plecy :biggrin:

To od Ciebie kupił ??

 

a ja proponuje tematu nie zamykać

i poproszę jeszcze o nick użytkownika traumy na allegro coby z nim żadnych "interesów" nie robić

 

Trauma to nie byle kozak, w wieku 17 lat CBR 600 była już dla niego za słaba ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowiadających. Polecam uważne czytanie. Nie wylicytowałem za 310 i wpłaciłem 210... To było kup teraz... Co do mojej uczciwości. Wcale nie powiedziałem ,że nie miałem wpłacić. Lecz bardzo zirytowało mnie postępowanie osoby która sama się pomyliła i pierwsza wiadomość jaka do mnie pisze to groźba. Więc coś nie jest halo. Ale jak widać tu sami znawcy. Najmądrzejsi ,których nie można o nic zapytać.

Przeczytałem jeszcze raz.Zdanie o Tobie i Twoich intencjach podtrzymuję.Przykro mi,ale ewidentnie Twoje zapytanie dot."Jak kolesiowi nie zapłace to co mi zrobią?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...