Skocz do zawartości

Ktm 450 sx-f 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy więc to mój pierwszy post. Za niedługo chce kupić moją pierwszą crossówke. Zastanawiam się nad ktm 450 sx-f 2010. Będzie to moja pierwsza styczność z motorem bo dotychczas mam quada .Czy ten motor to dobry wybór dla początkującego. Czy mogę dokupić do ktm 450 sx-f 2010 odśrodkowe sprzęgło które będzie powodowało wbijanie biegów bez sprzęgła . Czy ten motor ma dosyć dobre zawieszenie i co w nim jako pierwsze polecacie wymienić :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450-tka i to jeszcze crossówka jako pierwszy motocykl to nie jest dobre rozwiązanie, chyba ze nie lubisz swojego ciała. Biegi w tych sprzetach mozesz wbijać bez sprzęgła. Sprzęt bardzo dobry, od tego modelu ma już 5 biegów, na zawias napewno nie bedziesz narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy 250 sx-f nie będzie za słabe. Chodzi mi o takie sprzęgło http://www.ktmcyclehutt.com/ktm-parts/prod...32900000_lg.jpg czy można go zamontować w 450 sx-f 2010. Wyczytałem że takie sprzęgło to wielkie ułatwienie dla początkujących :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu doświadczonych zawodników których znam śmiga na 250 w 4t np Kędzierski Karol. Jest to moc optymalna do śmigania po torach crossowych oraz cross country. Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać do czego chcesz używać takiego motocykla. Jeżeli do w/w stylu jazdy 250 na początek i przy nabieraniu doświadczenia będzie OK. Przy takim motocyklu nauczysz się wszystkiego od podstaw do perfekcji, a 450 na początku może zrobić krzywdę. Dobrze się zastanów. To nie są sprzęty na asfalt, gdzie 600 się nudzi po 3 miesiącach a 1000 jest git. Tutaj pracujesz nad techniką (w crossie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejszym motocyklu nauczyć się lepiej jeździć. Na wyczynowej 450tce pogubisz się. To już naprawde potężna maszyna, jeden błąd może kosztować cię długotrfałym leczeniem i rehabilitacją kończyn.

Będziesz się męczył, jechałem na YZF 450, i to nie dla mnie, nieczuje sie jeszcze na siłach. A jeźdzę kilka sezonów na enduro już. Bierz 250tke. Zawsze możesz sprzedać za 2-3 sezony i kupić 450tke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj, też jestem nowy ale ponieważ podobny problem miałem do rozwiązania parę miesięcy temu, przekażę Ci moje spostrzeżenia (jestem posiadaczem ktm exc 400 09):

- polskie rady typu yamaha 100 razy lepsza od ktm zostaw na później

- ktm jest super (yamaha też:) )

- jakakolwiek 450 w crossie Cię załatwi. bez naprawdę długiego stażu daj spokój

- szukaj 250. jeśli cross to w tym sezonie sx-f wymiata. ale to moja opinia, każdy towar jest dobry jak jest nowy. opinie na forum to w większości dyskusja o modelach sprzed 10 lat za 7500 pln na allegro.

Modele 400/450 mają ogromną moc ale i dość sporą masę (ponad 110 kg do 99 i mniej przy 250). wierz mi, to robi różnicę na torze. w lesie mniej. Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie od pewnego czasu żeby założyć temat o motocyklu uszytym na miarę dla mnie i dlaczego nie jest to sprzet o poj. powyżej 400ccm. Miałem większy motocykl, jeździłem różnymi cool litrażowymi sprzetami a przeżywam uniesienia na "pierdopędzie" 250ccm. I powiedziałem sobie, drugi raz nie będę taki głupi żeby sie pchać w kilogramy i nadwyżkę mocy. Widzę jak ludzie sie wyginają żeby ich inni nie skrytykowali i kupuja sprzęt na wyrost a potem kiblują na tyle bo po prostu nie daja rady. Ja chce mieć fun z jazdy a nie walkę typu "uda się albo nie uda". Założy sprinter za duże buty to pewnie babcia z laską go przegoni i właśnie takie akcje widzę. Nie jestem przerajderem ale jak ktoś się śmieje z mojej ćwiary a potem na crossowej 505 na łupkach klęka a ja sobie sadzę lekkim i poręcznym całkiem jadowitym sprzętem to nie wiem czy się z niego śmiac czy udawać, że niczego nie zauważyłem i to on jest królem bo ma pół lytra pod sobą. Na taki motocykl trzeba mieć skur... umiejetności i odpowiednią posturę żeby zamiatać na full i zjadać innych. Ale kazdy bierze co chce, więc i tak kupisz 450, ja jestem pewien :icon_biggrin: . Powodzenia :lalag: .

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...