Skocz do zawartości

Więzienie za prędkość


Limo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pisza, koles nie jechal po miescie. Jedyna osoba ktora byla narazona byl on sam.

Facet nie uszkodzil nikogo a pojdzie siedziec. Inni "morduja" na drogach i dostaja bana/grzywne.

 

On sam? chcesz mi powiedziec, ze jak by stracil panowanie nad motorem to by napewno zrobil jak amerykanscy piloci w filmach? Czyli skierowal maszyna na tereny nie zamieszkale ?

 

A co do kary... jak byscie ukarali czlowieka chodzacego po autostradzie i strzelajacego z broni palnej gdzie popadnie ?

Bo przy takiej predkosci motor przeszyl by samochod jak pocisk i polecial delej rykoszetem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sam? chcesz mi powiedziec, ze jak by stracil panowanie nad motorem to by napewno zrobil jak amerykanscy piloci w filmach? Czyli skierowal maszyna na tereny nie zamieszkale ?

 

Zerknij na google jak wyglada droga A702 kolo Edi, w okolicach Dolphinton, tam nic nie ma.

JESLI mialby wypadek, bylby tylko 1 poszkodowany.

 

Dlaczego zaraz jakieś babci,

Je..ij z bani jakiemuś pakerowi, będzie taniej i na pewno ci nie odda.

Albo policjantowi.

Nie o to chodzilo.

Przestepstwa popelniane celowo, od poczatku zakladajace "uszkodzenie" kogos sa karane grzywna.

WYPADEK o ktorym pisalem wczesniej, w ktorym babka zabila kogos, nie majac prawa prowadzic na drodze publiczej, zakonczyl sie takim samym wyrokiem.

 

Zgadzam sie, kolo powinind dosta pozadna kare pieniezna, bana, ale nie wiezienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, kolo powinind dosta pozadna kare pieniezna, bana, ale nie wiezienie!

 

Też się zgadzam że więzienie nie, ale też trzeba brać pod uwagę że ten ustawowadawca co wydał takie prawo nie jest z pewnością w ciemię bity i z czegoś to wynika, że taka jest kara.

Widocznie kary pieniężne są słabo ściągalne i w związku z tym niezbyt bolesne dla sprawców. Gdyby ustawodawcy nie zależało w tym przypadku na wyegzekwowaniu prawa tylko na zarobieniu kasy na mandatach to by dał spokój i nie wprowadzał kary puszki. Jednak kara jest surowa z jakichś powodów.

 

Pozatym jeszcze myśle, że nawet zakładając, że sprawca nikogo nie zabije to np. być może pozostawi po sobie dzieci, które będzie musiało utrzymywać państwo co jest akurat dla tych dzieci najmniejszą tragedią. To tak na luźno ale zasadniczo nie można zakładać że kierowca motunga jadący 3 paki jest zagrożeniem tylko i wyłącznie za siebie i tylko za siebie odpowiada.

 

A swoją drogą ciekawe za co jest większa kara : za je...cie babci z bani czy za zrobienie tego samego policjantowi?

Wiadomo....

 

Naprawde nie jestem starym prykiem więc nie chciałbym w tej dyskusji na takiego wyjść.

Jednak latanie motungiem z takimi prędkościami moim zdaniem jest uzasadnione jeśli jest taka potrzeba. Robienie tego dla przyjemności jest głupotą polegającą na braku wyobraźni i doświadczenia, dzięki którym wierzysz iż najgorsze rzeczy mogą się przydarzyć właśnie tobie.

 

Przypominam że mowa o więzieniu. Jeśli uważasz że to jest w porządku to gratuluję światopoglądu. Za kradzież pewnie karałbyś śmiercią.

 

 

To ja ci gratuluję zdolności czytania ze zrozumieniem (patrz post 22 akapit 2)

 

Dodam, że jeszcze niedawno za kradzież krwawicy czyjegoś życia kary były bardzo surowe, obecnie też.

Jak dwa razy ukradniesz i cię złapią to dostaniesz więcej niż ten kolo na motorze.

 

Ja to bym pozabijał tych debili w puszkach co wpieprzają mi się z podporządkowanej prosto pod koła jakbym umiał latać. Dziś rano na przykład. Taki powinien od razu dostać z bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jeszcze myśle, że nawet zakładając, że sprawca nikogo nie zabije to np. być może pozostawi po sobie dzieci, które będzie musiało utrzymywać państwo

Akurat kobieta o ktorej pisalem wczesniej, zabila ojca a jego synek zostal ranny - tez 9 miesiecy.

 

Porownanie z babcia chyba zrozumiales doskonale, po co mam sie narazac, ze ktos mi odda? Latwiej wybrac kogos kto sie nie obroni.

 

Mysle, ze duza czesc ludzi na tym forum ma takie predkosci za soba, wiec ten koles nie jest jakims arcy diablem, czy cos.

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że więzienie to za duża kara. Jeżeli był poza obszarym zabudowanym to wysoki mandat i już, tak żeby pozostawił spory brak w kieszeni kierowcy.a co do kary śmierci to wiem , że w jakimś państwie za głupią kradzież można zginąc, tak jest w przepisach, ale nie wiem czy to jest praktykowane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał być taki "święty" jak niektórzy Przedmówcy i nie przekraczać dozwolonych prędkości to "na ch*j mi" motocykl, który ma 90 KM i setkę robi w 3,9 s i 143 konny samochód? A wam Świętoszki po co te maszyny ? Kupcie sobie elktryczne rowero-skutery(chinole są za szybkie) i samochody z silnikiem 500 cm3 i elektronicznym odcięciem :icon_evil: "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał być taki "święty" jak niektórzy Przedmówcy i nie przekraczać dozwolonych prędkości to "na ch*j mi" motocykl, który ma 90 KM i setkę robi w 3,9 s i 143 konny samochód? A wam Świętoszki po co te maszyny ? Kupcie sobie elktryczne rowero-skutery(chinole są za szybkie) i samochody z silnikiem 500 cm3 i elektronicznym odcięciem :icon_evil: "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" :icon_razz:

 

dużo już dziś wypiłeś?

chyba nie do końca rozumiesz wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ich więzienia tam są lepsze niż nasze najlepsze kurorty wczasowe to o czym tutaj mowa.

TV, internet, różne rozrywki, ciepłe posiłki.

Jejku, to ja chętnie bym tam pojechał przekroczyć prędkość i żeby mnie zamknęli, gorzej jak tam wydają wyrok, a jego odbycie już w polsce to ja się na to nie piszę :-D

Trzeba by obadać sprawe ROTFL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na google jak wyglada droga A702 kolo Edi, w okolicach Dolphinton, tam nic nie ma.

JESLI mialby wypadek, bylby tylko 1 poszkodowany.

Ahaaaaa, czyli koleś ma swoją własną prywatną autostradę, ale w takim razie skąd tam się wzięła policja?? :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więzienie już dawno przestało być sensowną karą. To jedynie metoda izolacji od społeczeństwa, na koszt tego społeczeństwa, i tyle. W przypadku drobnych przestępstw przynosi więcej szkody niż pożytku.

Czy w takim przypadku stosować taką "karę" ? Zdecydowanie nie warto ani pod względem społecznym ani ekonomicznym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przestańmy stawiać sprawę w ten sposób, że jeżeli ktoś uważa za słuszne karanie przekroczenia prędkości to już znaczy, że sam jest święty i tego nie robi.

 

Czy złodziej nie zgodzi się z tym że popełnia przestępstwo za które inni mają prawo go ukarać.

 

Czy łamiąc przepisy, gdy to robimy i łapie nas policja to uważamy że nie mają prawa tego robić.

 

Nosz kurna, powiedzmy to sobie szczerze.

 

Jak łapie cię policjant to nie ma racji ale jak cie okradnie heroiniarz to lecisz na komendę.

 

Dlaczego nie pasi nam więzienie za nadmierną prędkość ? Ano dlatego, że jest to moment krytyczny kiedy wreszcie zaczynamy respektować przepisy.

Inaczej mówiąc: " o tak tak , oczywiście, za przekroczenie należy się mandat ( najwyżej zapłacę i dalej robię swoje) ale do puszki to już bym nie chciał iść" Czyli ukaranie aresztem za nadmierną prędkość jest ograniczeniem swobody osobistej.

"Odwalcie się odemnie, chce zapier...ać 3 paki i to jest moja sprawa. Jak wam się uda mnie złapać to najwyżej zapłacę i się odwalcie. Mam chyba prawo robić co chcę".

Tylko jak można pujść za to do puszki to zaczyna wyglądać już inaczej.

 

Owszem może puszka to nienajlepsze wyjście.

Może lepsze byłyby przymusowe roboty dwa dni w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucack,

Problemem jest to, ze za nadmierna predkosc wysylaja goscia na odsiadke. A za pobicia, napady, wypadki ze skutkiem smiertelnym dostaje sie klapsa.

 

Gdybys zostal zamkniety za takie wykroczenie a 20to latek uciekajacy skradzionym autem (bez prawka), ktory zniszczyl w kilka innych pojazdow podczas ucieczki przed policja dostalby 3mce zawiasow i £300 kary, zgodzilbys sie z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karać za glupote owszem owszem...ale nie od razu więzienie

 

Ciekawe co bys napisala gdyby podane bylo, ze najpierw sie napil / nacpal a potem spowodowal " nieumyslna " smierc.

 

Jak bym miał być taki "święty" jak niektórzy Przedmówcy i nie przekraczać dozwolonych prędkości to "na ch*j mi" motocykl, który ma 90 KM i setkę robi w 3,9 s i 143 konny samochód?

 

Niedawno taki sam tekst puscil 19 - letni mlodzieniec. Widac wiek niekoniecznie idzie z .....

 

A wam Świętoszki po co te maszyny ?

 

Tak miedzy nami to powiem Ci w sekrecie, ze majac nawet nieco mocniejsza maszyne mozna jezdzic przepisowo ( choc Zbyhu sie ze mna nie zgodzi :icon_mrgreen: ).

 

To jedynie sprawa samokontroli.

 

Gdybys zostal zamkniety za takie wykroczenie a 20to latek uciekajacy skradzionym autem (bez prawka), ktory zniszczyl w kilka innych pojazdow podczas ucieczki przed policja dostalby 3mce zawiasow i £300 kary, zgodzilbys sie z tym?

 

Ciekawe skad ta teoria ?

 

Z tego co sie orietuje to kara moze byc albo poprzez pozbawienie wolnosci albo pieniezna. Decyduje sad.

 

We Wloszech po przekroczeniu pewnego limitu konfiskowany jest pojazd.

 

W Stanach ( Virginia ) powyzej 15 mph jest pudlo czy sie to komus podoba czy nie :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...