Skocz do zawartości

Gaznik, problemy...


SizeeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim...

Mam maly problem w mojej eci. Halasuje mi dosc glosno wyrobiona przepustnica w gazniku.Da sie to jakos naprawic czz jest konieczna zmiana gaznika (niestety nieosiagalne narazie ze wzgledow finansowych). Ten odglos jest niesamowicie denerwujacy, pomozcie prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, niestety ale pozostaje wymiana gaźnika, na używany w dobrym stanie albo na nowy BINGA, można kupić nowy orginalny ale gaźnik Binga jest lepszy (mniejsze spalanie, lepsza regulacja etc..)

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna rada to tulejowanie-w dobrym warsztacie tokarskim, zwruc uwage na to z kim rozmawiasz bo czesto w takich miejscach spotyka sie cieci..... o fachowcow coraz trudniej! albo kup korpus w dobrym stanie i nowa przepustnice, mozesz ja posmarowac zageszczaczem do oleju(jak masz) ma konsystecje miodu i ekstra kasuje luzy lub gestym olejem sylikonowym-oba te specyfiki sa cieszko zmywalne przez bezyne

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, luźna przepustnica - hałasuje to

mało tego - MZ nie trzyma obrotów - są albo za wysokie albo zgaśnie

 

wydaje mi sie że sama wymiana przepustnicy na nową już powinna pomóc - zawsze ta nowa będzie grubsza.

 

Czy są gaźniki binga do MZ TS ?? , i w jakiej to cenie ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sizeer: powracając do naszej rozmowy z gg - niestety nic nie znalazłem na ten temat :) Jak znajdę jeszcze jakieś info to dam znać. U siebie w gaźniku nie spotkałem się z czymś takim (a z tego co piszecie widać, że to dość powszechny problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednoznacznie zdiagnozować przyczynę stuków? W mojej też ciągle coś stuka, zwłaszcza po nagrzaniu, ale nie mogę zlokalizować przyczyny tych hałasów. U mnie przypomina to odgłos jakiejś obluzowanej śruby, takie metaliczne pobrzękiwanie. Przepustnica powinna chyba stukotać raczej sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyhoo... to jest wlasnie taki suchy stukot.Dochodzi dokladnie z korpusu gaznika :)

YAGO, mozesz poda przyjkladowa nazwe albo firme produkujaca ten zageszczacz do oleju albo smar silikonowy? Nie wiem gdzie sie o to pytac i jak wyjasnic co chce dostac :) Ale masz dobry pomysl, moze to cos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

U mnie przy bardzo lekkim otwarciu przepustnicy słychać właśnie takie terkotanie jak opisujecie. Tylko jak przykładam ucho to ciężko jednoznacznie określić czy wydobywa się z gażnika, czy z cylindra. Ktoś opisywał tu problem z obrotami, że albo za wysokie albo za niskie. Ja tak miałem albo jeszcze mam, nie pamietam. Za częło się tak dziać po wymianie simeringów na wale. Myśle że powodowały znaczny opór i dlatego tak się działo. Już 2tyś przejechałem od tego czasu i zdaje się ze ten problem zanika. Kurcze musze wkońcu złożyć motor i pojeździć, bo nawet nie pamiętam jak dokladnie chodził.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...