Skocz do zawartości

Kombinezon JEDNOCZĘŚCIOWY czy DWUCZĘŚCIOWY?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ogromny dylemat ponieważ

po piersze-jestem kobitką

po drugie-dosyć chudą

Mam ogormne problemy z doborem ciuchów motocyklowych dla siebie , kiedy już znajde coś co mi sie podoba to zazwyczaj nie ma na mnie rozmiaru i osttanio znalazłam coś co jest sliczne ogromnie mi sie podoba ale niestety jest to kombinezon dainese jednoczęsciowy??

Powiedzcie mi czy to na prawdę jest taki tragiczny pomysł do normalnej jazdy??

Będe wdzieczna za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy to na prawdę jest taki tragiczny pomysł do normalnej jazdy??

Będe wdzieczna za rady.

 

do jazdy bedzie swietny ale jesli przy okazji jezdzenia bedziesz chciala cos zalatwic (nie daj boze sie zalatwic :icon_question: ), gdzies chwile posiedziec itp a sloneczko bedzie grzalo to sie troszke spocisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ogromny dylemat ponieważ

po piersze-jestem kobitką

po drugie-dosyć chudą

Mam ogormne problemy z doborem ciuchów motocyklowych dla siebie , kiedy już znajde coś co mi sie podoba to zazwyczaj nie ma na mnie rozmiaru i osttanio znalazłam coś co jest sliczne ogromnie mi sie podoba ale niestety jest to kombinezon dainese jednoczęsciowy??

Powiedzcie mi czy to na prawdę jest taki tragiczny pomysł do normalnej jazdy??

Będe wdzieczna za rady.

No fajnie dosc chuda dziewczyna ciekawe jak :icon_question: Kolezanko ja kupilem dwuczesciowy poniewaz kurtka jest laczona ze spodniami ekspresem wiec jest tez jak jedno czesciowy.Mimo tego co ludzie pisza sam sprawdzilem ze nawet w upal w czasie jazdy nie jest goraco co innego kiedy stoimy.Ogolnie polecam kombi tylko nie wiem o jakim myslalas, skorzanym czy gortex.Ja kupilem na Allegro Tschul jestem bardzo zadowolony z ceny i jakosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoczęściówka jest strasznie niepraktyczna. Znajomy posiada i prawie w ogóle jej nie używa. Nadaje się zasadniczo tylko w trasy, do miasta i w cyklu mieszanym to porażka. Ja sam posiadam dwuczęściówkę i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, ponieważ w słoneczne dni podczas postoju bez zdjęcia "góry" można się zagotować. No i oczywiście można latać w samej kurteczce :icon_question:

Edytowane przez Wiertara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze Wam przyznać racje jednak jednoczesciowka jest cholernie nie praktyczna próbowałam chyba sama siebie przekonać bo Dainese zrobił super kobinezon jednoczesciowy dla Pan na prawdę klasa ( ktoś wreszcie o nas pomyślał , kwiatuszki ip. pierdoły :-) ) ale jednak musze zrezygnowac z tych pierdołków na rzecz praktyki i zdrowego rozsądku niestety , że też Dainese musieli akurat jednoczęsciówke taką ładną wyprodukować :-(

No cóż utwierdziliście mnie w przekonaniu że jednak dwuczęsciowe kombi wygrywa tą runde , bardzo dziękuję za opinie i pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izula!

pomyśl że kupisz ją sobie jak zakupisz drugą maszynę na tor!! :)

tyle że na trasy to tak jak koledzy piszą. zatrzymujesz się na pięć minut i możesz kurtkę zdjąć. wejdziesz do sklepu i też wygodniej..

oczywiście panom nie będzie przeszkadzało jeśli zdejmiesz kombi i będziesz paradowała w tym co masz pod spodem.

nie wiem tylko co powie na to Twój facet :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

 

Tak jak w temacie, co wybrać, kombinezon jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Kombinezon ma służyć do latania po mieście i okolicach, krótkie szybkie trasy, motocykl Honda CBR 600RR.

Dodam, że posiadam jeszcze kurtkę motocyklową więc na jakiś 10 minutowy wypad nie musiałbym brać od razu kombinezonu:)

 

Mam na oku kombinezon jednoczęściowy, przeczytałem wklejony tutaj temat o kombinezonach i było tam napisane, że kombinezony jednoczęściowe to na tor. Jak to się ma w praktyce?

 

Pozdrawiam i czekam na rady szczególnie właścicieli tych 1 częściowych:)

 

Mariusz :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-częściowy na tor, na miasto to będzie mordęga, zwłaszcza ubieranie i zdejmowanie tego latem to poracha

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na miasto zawsze będę mógł wziąć kurtkę a kombinezon to jak będę chciał dłużej polatać. z "przegrzewaniem się" też nie mam problemów bo jestem raczej szczupły :flesje:

Dziękuję za odp i czekam na kolejne :notworthy:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na razie 3:0 dla 2częściowego :) kurde szkoda bo już się napaliłem :( ale mimo wszystko dalej proszę byście się podzielili swoimi doświadczeniami. może chociaż jeden miłośnik 1częściówek się znajdzie :flesje:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuczęściowy bo:

-możesz kombinować z różnymi modelami spodni oraz kurtek(zamek YKK)

-jeśli zniszczą się spodnie lub kurtka to po prostu dobierasz inny model i suwakiem spinasz.

-praktyczniejszy(jak gdzieś na zlot pojedziesz,to łatwiej się oswobodzić ;nie musisz targać całości ze soba jak w jednoczęściowym)

 

 

Jednoczęściowy bo:

-zmusza do zakładania całości(bezpieczeństwo)a dwuczęściowy często kusi żeby np spodni nie zakładać-bo przecież jadę na chwile...co się może źle skończyć..

-mało praktyczny ponieważ musisz się w niego gramolić,a jak jakiś zlot to ciągnąc za sobą.

 

 

Moim zdaniem dwuczęściowy jest praktyczniejszy.Miałem taki sam dylemat jak Ty,lecz wybrałem dwuczęściowy,gdyż uznałem że jednoczęściowy kokon to praktycznie na tor tylko.Wybrałem praktyczność,ale wiem że i w jednoczęściowym da rade jezdzic bez męczarni :flesje:

jak coś to pytaj.

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...