Skocz do zawartości

Zima, jazda zimą: zimno, ślisko i śnieg


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co nie zmienia faktu że ciężej jechać po śliskiej TWARDEJ nawierzchni klockami niż płaskimi oponami

 

a tak wogle jeździliście kiedyś w zimie na klockach?

 

coż za bajki opowiadasz :!: Widać' date=' żeś nie jeździł na szosowych oponach zimą.

 

im mniejsza powierzchnia styku opony przy śliskiej nawierzchni tym lepiej. Zauważ, że opony zimowe, przy tym samym indeksie szerokości mają dużo węższy bieżnik. I zastanów się czemu rzeźba bieżnika na oponach zimowych przypomina rzeźbę bieżnika opon enduro. Dlaczego nie jest to płaska opona z naciętym bieżnikiem tylko są wyodrębnione w niej kostki.

To właśnie tyczy się opon enduro, nie dość że są węższe od szosowych, to kostki na jej powierzchni służą nie tylko do wgryzania się w grunt, ale też znacznie zwiększają nacisk jednostkowy na powierzchnię.

 

ten kto jeździ po mieście na enduraku to jest dopiero du*a.

 

ja jeżdżę na enduraku po mieście i uważam, że na żadnym ścigu czy chopperze nie jeździ się tak dobrze w ruchu miejskim. Ale zepewne się mylę bo gdzież mi do takiego wytrawnego kierowcy jak kon.

 

a o tej dupie trzeba będzie kiedyś szerzej podyskutować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ście mnie zdenerwowali. w piątek jak napisał kochany Szramerek będzie ostateczna exterminacja i okaże się co lepiej lata po lodzie zx9r na zwykłych oponach (no chyba że Marcinek zamontuje traktorówy) czy endurak na klockach...

 

a tak a propos to jeździłem i na oponach onroad i offroad- po tym samym lodzie i tym samym motocyklem.

zapewniam Cię Michał iż lepiej jeździło mi się na oponach o większej pow. styku.

 

ale i tak Cię lubie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

MICHAŁ. drogi kolego ja słyszałem że chcesz mnie pobić za to że ośmieliłem się preciwstawić Twej opinii.

przepraszam gorąco.

napisałem tylko to co wiem z własnego doświadczenia

a mówiąc o mieście miałem na myśli idealnie płaską drogę

 

ps. wcale się Ciebie nie boję

 

Marcin mnie obroni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do michała

Człowieku czyśty oszalał porównując oponę zimową samochodu do kostek crossowych? Chłopie ty pomyś najpierw zanimco napiszesz.

Kostka crossowa ma małe szanse na, cytuję: „wgryzienie się w grunt” w sensie drogi asfaltowej pokrytej szadzią lub lodem, bo o takich warunkach przecież mówimy, czyż nie?

Powiedz mi, zatem dlaczego łatwiej jeździło mi się wranglerem o kołach szerokości studzienki kanalizacyjnej niż maluchem, który ma opony szerokości mojej dłoni, po oblodzonej ulicy, skoro masa- rajdowy wrangler- maluch jest różna o ok. 20%, a powierzchnia styku samochod-łód różni się, o co najmniej 1200%?

Hę? Zatkało kakało?

Zauważ Misiu, że nigdzie nie pisałem o bieżnikach opon samochodowych bądź motocyklowych. Oczywistym jest, że lepiej jeździć na oponach typu Pirelli MT60 niż na pilotach, ale powieżchnia styku jest tu porównywalna a nie tak jak w przypadku opon crossowych i zwykłych on/offroadowych.

 

Coś mi się wydaje, że obaj przesadzamy w najeżdżaniu na siebie, w końcu są święta.

A całe to nieporozumienie wynikło z mojego pojęcia na temat rodzaju motocykla enduro bądź też z Twego dosyć nieprecyzyjnego użycia tego zwrotu.

Sam jeżdże po mieście zimą,latem i innymi porami i wiem, jakie to jest fajne, a dupą nazwałem osobę, która na hardenduro jeździ po mieście w zimie (samemu mi się to często zdaża)

 

Uhhh, ale się rozpisałem…

Wesołych świąt Michale, i żeby przyczepność zawsze była wystarczająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHAŁ. drogi kolego ja słyszałem że chcesz mnie pobić za to że ośmieliłem się preciwstawić Twej opinii.

przepraszam gorąco.

 

poj**ało cię :?:

gdzie to napisałem :?:

 

to nie jest moja opinia tylko wieloletnia praktyka' date=' zarówno producentów opon, jak i użytkowników dróg by zawsze na zimę zakładać wężsże opony.

 

Człowieku czyśty oszalał porównując oponę zimową samochodu do kostek crossowych? Chłopie ty pomyś najpierw zanimco napiszesz.

 

gdzie porównywałem kostki do zimówek :?: pisałem o RZEŹBIE BIEŻNIKA, przeczytaj to z pięć razy skoro masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz

 

 

Powiedz mi' date=' zatem dlaczego łatwiej jeździło mi się wranglerem o kołach szerokości studzienki kanalizacyjnej niż maluchem, który ma opony szerokości mojej dłoni, po oblodzonej ulicy, skoro masa- rajdowy wrangler- maluch jest różna o ok. 20%, a powierzchnia styku samochod-łód różni się, o co najmniej 1200%?

[/quote']

 

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

 

hahaha takich głupot to dawno nie czytałem. Chłopie pisz szybko do firm oponiarskich, że są w błędzie. Niech robią zimówy jak najbardziej szerokie i najlepiej slicki. Po ch.j bieżnik skoro liczy się jak najwieksza powierzchnia styku na lodzi i sniegu :D :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

 

po drugie trzeba być trochę jebniętym by porównywać rajdowe auto z napędem 4x4 do malucha.

 

a wiesz, mnie też szybciej mi się jeździło sportowym Escotrem niż maluchem :laughing: :laughing:

 

na koniec prosty przykład byś mógł lepiej zrozumieć:

 

dlaczego na nartach zjeżdża się lepiej z górki niż na butach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bo się lepiej skręca.

nieznam się zresztą na nartach

 

mówie tylko że łatwiej ślizgać się po asfalcie na kostkach niż na szosowych- tylko tyle

 

dzisiaj szramer jeździł na kole po mojej ulicy na której ja po lekkim dodaniu gazu kręciłem kółkiem jak dzik...

 

może miałem jakieś halucynacje?

 

i nie jestem poje**ny.

 

proponuje skończyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzisiaj szramer jeździł na kole po mojej ulicy na której ja po lekkim dodaniu gazu kręciłem kółkiem jak dzik...

 

może miałem jakieś halucynacje?

 

.

tak było i takiej wersji sie trzymom :mrgreen:

ps juz niedaje na gume bo za duze tank slappery :D

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...