Skocz do zawartości

YZF R1, CBR 929 czy CBR 954


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wiosnę chcę zmienić motocykl. Będę miał ok. 12-13tys do przeznaczenia. Co byście polecili w klasie 1000ccm, może być trochę mniej lub więcej. Mi w oko wpadły R1, 929 i 954, co powiecie na ich temat? Jakie są plusy a jakie minusy? Aha i zależy mi też, aby to nie paliło 10L (jeżdżę w miarę spokojnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ja osobiscie jezdze honda CBR 1000 rr z 2004 r i jesli chodzi o marke to tylko honda nigdy mnie nie zawidla i dodam ze nie jest to moja pierwsza hondzia w mojej karierze. a jesli chodzi ci o 929 albo 954, sa to dwa bardzo podobne motocykle charakterystyka silinika i zawieszenia jest taka sama z tym ze 954 jest troszke rozwiercona i wydaje mi sie ze stylistycznie jest ladniejsza chodz 929 nie mozna nic zarzucic. Są to dwa bardzo przykemne motocykle w prowadzeniu, bardzo ladnie ciagna z dolu jesli chodzi o jazde na gumie nie ma problemu. wady HYYYYYYYYYYYYM kazdy je ma ale tym sie nie obawiaj w starszych modelach hondy mowilo sie o skrzyni ze drugi bieg pada bardzo szybko glowie jesli lubisz poswirowac. tu jednak wydaje mi sie ze nie bedzie takiego problemu. Osobiscie ja wybral bym 954 moze uda ci sie znalesc jakis nie wydymany motocykl z ktorego bedziesz czerpal rados z jazdy i bedziesz mial banan z ucha do ucha . NARAZICHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z komfortem podróży?

 

Kwestia przyzwyczajenia..., super wygodnie nie jest ale to szlifierka i tak być musi, jeżeli zalezy Ci na komforcie to powinieneś sie zastanowić nad jakimś kredensem.

 

 

 

R1, tylko nie wiem czy w tej cenie znajdziesz coś godnego.

 

Za przyzwoitą R-jedynkę musisz położyć 15-16 tys.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj, do czego tego litra bedziesz uzywał? Jezdzisz agresywnie, sportowo, czy po prostu sie przemieszczasz a mocy nigdy nie za wiele.

 

954 to bardzo dynamiczny sprzet, poręczny, lekki i niezawodny. Mam 1860 wzrostu i czułem sie troszke wbity w siedzenie - pozycja jest bardzo sportowa, choc same siedzonko jednak dosc miekkie.

Warto poczekać troche i dozbierać tym bardziej , że masz na czym jeździć.

R1 - jak juz to po 2004r.

 

Nie siadaj z powrotem na 600, bo to taka przesiadka "z papucia na lacz" :P W tej kasie dostaniesz naprawde dobrą vtr 1000 F. Fakt, moto troche paliwożerne ale z V2....może warto sprobowac czegoś nowego? Zawiedziony nie bedziesz, codzienna wygoda z dobrym sportowym zacięciem.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...