Skocz do zawartości

Dętka UHD


Rekomendowane odpowiedzi

zależy od terenu

generalnie tak bo jeździ się na dość nikim ciśnieniu

 

koszt mitasa wzmacnianego to 40-50zł

 

odradzam dętki na naturalnym kauczuku, nie idzie tego załatać jak wlezie "coś".....

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego endurzenia wg mnie nie warto. Miałem już kilkanaście kapci i za każdym razem winowajcą był gwóźdź. A na gwoździa to nawet gruba dętka nie pomorze. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby dętka przetarła się czy coś takiego. Taka jeszcze za ok 40 -50 zl to tak ale za 100 to lepiej kupić sobie dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na dętkę Michelin, najlepszą ze zwykłych (koszt 35 zł). Ta wzmacniana wyglądała prawie jak opona bez bieżnika :wink: i raczej stosowana jest w większych moto jeżdżących po ciężkim terenie. Przy okazji jeszcze dwa pytanka:

1. Przed założeniem dętki na felgę pokrywacie ją talkiem/magnezją? Czy coś to daje?

2. Jakie ciśnienie w oponce z przodu i z tyłu w teren?

Z góry dzięki

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasyp mąki kartoflanej, działa jak talk, jeśli jej nie dasz, dętka będzie się przecierać i wycierać od wcząsów, uderzeń w kamienie itd.

 

Racje, potwierdzone 40 km od domu.... prawdopodobnie przy lądowaniu z tarki

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% uszkodzeń powstaje podczas montażu

 

Niestety boleśnie się o tym przekonałem... Sam próbowałem założyć tę dętkę którą kupiłem. Po założeniu nie mogłem jej napompować. Okazało się, że w trakcie zakładania zrobiłem 3 dziury... Musiałem kupić następną nową :banghead: Ale się na siebie %$@*$łem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sam zmieniam dętki/opony i zajmuje mi to max 20 minut na koło :icon_mrgreen:

Mi tyle zajmuje przerzucenie dętki w przednim kole.

Z tylnym jest już dużo.....dużo gorzej, nie mówiąc już o nowej oponie. Ostatnio zakładałem nowego maxxisa 120/90/18 chyba z godzinę, takie twarde ranty miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z innymi, ale ja od dawna jeżdzę na mitasach, a one to są takie, że podchodzisz, a opona się wygina:D Mięciutkie są

 

Ale fakt, mam bardzo porysowaną felgę :( Mam tylko 1 łyżkę, i to też samoróbkę sprzed 20 lat :P

 

Raz oddałem, ale stwierdziłem że 40 zł za zmiane obu kół, i jeszcze czekanie 2 dni (w środku sezonu, więc nie ma opcji że ktoś zmienia na letnie/zimowe) to stanowczo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...