Skocz do zawartości

POMOCY nie MAM BIEGOW po Zerwanej Lince Spzregla ;//


Endriu1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

MOTOR APRILIA RS 125 rok 97 SILNIK ROTAX 123

 

We Czwartek Zerwala Mi Się Linka Sprzegła ;//

 

Kupiłem Nowa Linkę Olej MOTUL Transoil 10W40 2T

 

i silikon termiczny do Silników bo nigdzie uszczelki nie mogłem znaleść ;//

 

Więc Tak Spóściłem Stary Olej rozkreciłem Dekiel Wyjełem Starą Linkę Sprzęgła Wsadziłem Nową Linkę

dałem sylikon zamist uszczelki, poczym wszystko skręciłem jak należy (chyba) zalałem Olej i .......

 

odpalilem chwile pochodzil poziom oleju ok ale jak wciskam spzreglo 1 wejdzie luz tez ale 2 i inne biegi niechcą jakby była jakas blokada ;// probowalem regulowac spzregla przy klamce i rzy silniku ale nie albo ciagnie albo sie slizga albo nic.

 

na 1 jedzie wzuce luz nawet ale 2-3-4-5-6 nic nie idzi ejakby blokada ;///

 

PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zle zalozyles ciegno od biegow na ten bolec ktory wychodzi z silnika, sprobuj pod innym katem.

 

jutro sprawdze ale, to jak chcem wzucic 2 to jakby byla ostra blokada nawet nie idzie kawałak w góre, ale z 1 na luz d arade. jutro sprawdze... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te biegi to wrzocasz jadac czy drugi bieg chcesz wrzocic na postoju (bo wtedy nie wbijesz za bardzo) ??? albo zle poskladales . albo zle ustawiles.!

 

jak jade niedam rady 2 wzucic jakby blokada ale ja tam tylko odkrecilem dekiel wlozylem linke i zalalem nowy olej poskrecalem i takie cos mi wyszlo ;//

 

uszczelek chetnie zaloz nowa ale niemoge nigdzie dostac wszedzie tylko cale komplety za 160zl ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w rotaxie usczelka jest bardzo istotna bo jest rowniez tolerancja dla walka od biegow wlasnie ktory ma podtrzymanie w deklu.mozliwe ze zabardzo teraz dolega i blokiuje badz cos ci tam wladlo.natomiast jezeli nie pomoze to przy sciaganiu deklazeskoczyla ci kosa przelanczajaca biegi.badz nie mozesz wrzocic dwojki bo ci blokuje dzwignia o karter.innych mozliwosci niewidze no chyba ze cos ze skrzynia. Ps na przyszlsoc jak zlozysz rotaxa bez usczelki na srodku wogole skrzynia chodzic niebedzie ma byc usczelka ok 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo, niesprzeglo - biegi powinny wchodzic bez sprzegla. Przy wylaczonym silniku sprobuj tak przepchac zeby wrzucic z luzu na 2ke.

 

wlasnei tez sie zdziwilem i na 2 nie da rady tylko na 1 i luz wgore nic ;// przed tym calym zabiegiem latala jak tzreba ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

MOTOR APRILIA RS 125 rok 97 SILNIK ROTAX 123

 

We Czwartek Zerwala Mi Się Linka Sprzegła ;//

 

Kupiłem Nowa Linkę Olej MOTUL Transoil 10W40 2T

 

i silikon termiczny do Silników bo nigdzie uszczelki nie mogłem znaleść ;//

 

Więc Tak Spóściłem Stary Olej rozkreciłem Dekiel Wyjełem Starą Linkę Sprzęgła Wsadziłem Nową Linkę

dałem sylikon zamist uszczelki, poczym wszystko skręciłem jak należy (chyba) zalałem Olej i .......

 

odpalilem chwile pochodzil poziom oleju ok ale jak wciskam spzreglo 1 wejdzie luz tez ale 2 i inne biegi niechcą jakby była jakas blokada ;// probowalem regulowac spzregla przy klamce i rzy silniku ale nie albo ciagnie albo sie slizga albo nic.

 

na 1 jedzie wzuce luz nawet ale 2-3-4-5-6 nic nie idzi ejakby blokada ;///

 

PROSZE O POMOC

 

źle poskładałeś i tyle rozbieraj jeszcze raz i składaj aż do skutku i daj tą uszczelkę pod dekiel.

 

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może jak miałeś już rozłożny niechący gdzieś udezyłes wałek od zmiany biegów, wysoczyła sprezynka albo wodzik i masz lipe.Ja jak skłdałem swojego niby biegi były skręciłem połówki silnika i juz biegów nie było okazało się że sprężynka wyskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...