Skocz do zawartości

Kawasaki gpz 900r regulacja zaworów


Maciuś gpz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja regulowalem w GPZ500. W 900 regulacja tez jest na sruby, wiec zaden w tym problem. Wrazenia niesamowite :bigrazz: Szybko i prosto.

 

Ps. Nie to zebym byl maniakiem poprawnej polszczyzny, ale... "będę".

 

 

 

A Jakieś szczegóły. Z której strony dekiel odkręcić? Jak ustawić GMP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy rozbieraniu i skladaniu pilnuj sie serwisowki. Ja sie nie pilnowalem i wszystko skladalem 3 razy.. bo co i rusz czegos zapomnialem wsadzic trzeba bylo rozkrecac jeszcze raz.

 

Sciagasz pokrywe zaworow zeby miec dostep. GMP mozesz ustawic przy pomocy srubokreta wlozonego przez otwor od swiecy. Szczelinomierzem mierzysz luz jaki jest. Srube kontrujaca odkrecasz oczkowa 10ka, dajesz odpowiedni luz i zakrecasz srube kontrujaca. Sprawdzasz jeszcze raz luz.

 

Zbytniej filozofii przy regulacji srubami nie ma. Jak zaczniesz robic i bedziesz mial jakies pytania to pisz.

 

I jeszcze raz: przestudiuj przed tym serwisowke. Pomysl i przygotuj narzedzia ktore beda Ci potrzebne, zeby w trakcie pracy nie szukac ich i dopiero potem bierz sie za robote.

Powodzenia :)

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

A ha... Napisz jeszcze które zawory są sące a które wydechowe.

 

A Ty kolego kim jesteś z zawodu że takie konkretne pytania zadajesz ?

Zadaj to pytanie w google i możesz czytać do woli.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawi, gdy ktoś pisze, że regulacja zworów (nawet na śrubki) to tak "rach-ciach" i zrobione. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, chociażby dlatego, że w przypadku dwóch zaworów na jednej dźwigience bardzo ważne jest identyczne ich ustawienie. Nie wspominając już o tym, że czasami trzeba nieźle się napocić, by zdjąć, a potem prawidłowo założyć (czyli z dobrze ułożoną uszczelką) pokrywę zaworów. Z wiedzą autora tematu posiedziałbym z serwisówką, poczytał trochę książek o mechanice, czy tekstów na ten temat, a motocykl oddał do warsztatu. Pytanie o "które zawory są wydechowe" zupełnie mnie rozbiło, myslę, że przeciętny siedmiolatek wskazał by prawidłowo widząc gdzie wychodzi "rura wydechowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ha, ha... szybciej zadałem to pytanie niż pomyślałem :biggrin:

 

A co do mojej wiedzy. To gdybym ją miał to bym się nie pytał. Jak ktoś nie chce odpowiadać to niech się nie włancza do rozmowy. Docinki zostawcie sobie na wieczór z piwem.

 

Mój motocykl..... moja sprawa. Do wszystkiego dochodzę sam. I nie wk..... mnie proszę :icon_evil:

 

Za rady typu "zostaw, jedź do serwisu" z góry dziękuje. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy rozumiesz o co sie sprawa rozchodzi;] Motocykl to nie samochód takie gmeranie bez wyobraxni może sie skończyć twoją śmiercią. Scenariusz czarny ale może sie wydarzyć.

 

Mojego kolege z technikum zabiła nakretka M8, odpalił silnik a nakretka umieszczona na podszybiu stoczyła sie pieknie po silniku wpadła w wiatrak i zrobiła otwór w głowie. Historia jak z filmu ale prawdziwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy rozumiesz o co sie sprawa rozchodzi;] Motocykl to nie samochód takie gmeranie bez wyobraxni może sie skończyć twoją śmiercią. Scenariusz czarny ale może sie wydarzyć.

 

Mojego kolege z technikum zabiła nakretka M8, odpalił silnik a nakretka umieszczona na podszybiu stoczyła sie pieknie po silniku wpadła w wiatrak i zrobiła otwór w głowie. Historia jak z filmu ale prawdziwa.

Jak z Final Destination...

 

Twoj motocykl - twoja sprawa. Niektorym tylko zal motocykli ;)

Niektorzy piwo pija nie tylko wieczorem :D

 

Wiec jak nie masz wiedzy, a koniecznie chcesz przeprowadzic ta regulacje to trzymaj sie scisle serwisowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...