Skocz do zawartości

Niesłuszny mandat,


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę na gorąco, na pustej, popularnej ulicy do dzidowania zwinął nas patrol, trzech szesnastolatkow i jednego pelnoletniego. Rozchodzi się o to, jechałem pustą ulicą za gumującym kumplem również na kole a za nami 2 kolesi normalnie. Skończyliśmy latać po czym droge zajechały nam radiowozy , bez kogutów, lizaków itepe, poprostu zagrodzili drogę i dowidzenia. Siłą rzeczy zjechaliśmy na pobocze i zaczęło się. Fakt faktem, ja nie mam nic z drugim kumplem do powiedzenia i wcale nie o to chodzi, że mam jakiś żal czy coś - sprawa w sądzie grodzkim, nawywijałem to i odpokutuje. Wlepili mandat kumplowi który miał już na swoim koncie 19 pkt karnych bodajże 400 zł i 4 pkt karne za co mu zabiorą prawo jazdy, odmówił jego przyjęcia, na nasze wcześniejsze uwagi do policjantów że stał i się patrzył odpowiadali, że oni i tak mają racje :banghead:

Czy jest jakaś możliwość odwołania się od tego za co ma zostać ukarany ?

Dodam że 2 z nas w tym ja mamy prawo jazdy a1 więc może w jakiś sposób możemy zostać świadkami w sądzie ?

liczę na szybkie i bogate w treść odpowiedzi

z góry dziękuję :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega może was wskazać na świadków w swojej sprawie o wykryczenie i sąd was przesłucha. Pytanie tylko na jaką okoliczność? Na okoliczność bezpiecznego gumowania czy za późnej reakcji policji? W mojej ocenie kolega nie ma większych szans na wybrnięcie z tej sytuacji. Zapewne do kwoty jaką mu proponowano z mandatu dojdą koszty postępowania. A punkty po uprawomocnieniu wyroku i tak zostaną naliczone...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś dość nieskładnie: z jednego zdania wynika, że was 4 jechało w tym 2 na gumie, potem próbowaliście wpierać policji, że jeden stał i tylko patrzył... po drugie czy aby przez cały czas tylko stał i nie jeździł? weź pod uwagę iż policja mogła tam być od jakiegoś czasu, mogą mieć nagrania, itp. lepiej byłoby nie wpaść w głupi sposób na składaniu fałszywych zeznań

jeśli ten, który odmówił przyjęcia mandatu, faktycznie ma za czas tych jazd czyste sumienie, może bronić tym, że jedynie jeździł w sposób zgodny z przepisami - i wtedy to jako świadkowie potwierdzicie. BTW nie powiedziałeś, za co (treść) te mandaty poszły

posiadanie prawa jazdy IMHO nie ma tu nic do rzeczy

jsz

 

ps. w sigu Łukasza masz linkę do forum prawników. poczytaj tam z kumplami m.in. jak wygląda procedura sądowa

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega niech zapier... do ośrodka szkolenia i będzie miał minus 6 punktów, kosztuje to 300 zł.

 

Jeżeli ma się prawo jazdy któcej niż rok, (co jednoznacznie wynika z zdania "już na swoim koncie 19 pkt [...] i 4 pkt karne za co mu zabiorą prawo jazdy") to niema możliwości przejść tego szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma się prawo jazdy któcej niż rok, (co jednoznacznie wynika z zdania "już na swoim koncie 19 pkt [...] i 4 pkt karne za co mu zabiorą prawo jazdy") to niema możliwości przejść tego szkolenia.

 

Jednym słowem kolega utknął w czarnej dupie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobsz. A jak było naprawde?

Pałkarz mógł stwierdzić że kolega pełnoletni próbował stawiać moto na koło czym stwarzał zagrożenie ,mandat bęzie miał uzasadnienie i dupa.Kolega mógł tez po prostu miec pecha i zostac skasowanym za przekroczenie Vmax.

 

BTW. Jak wy to qrwa robicie że mając ledwo zdane prawko wyczerpujecie limit punktów? :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brrr źle napisałem z rozpędu, kumpel jechał za nami i patrzył, po czym zjechał na pobocze i stał do czasu kiedy przyjechał najpierw nieoznakowany a później radiowóz, wlepili nam wszystkim 4 za stwarzanie niebezpieczenstwa w ruchu drogowym. Nagrania nie mają, zdjęć 100% też, więc jest tylko policjant, który rzekomo coś widział a tak naprawdę prawdopodobnie tylko mnie i kumpla lecących na kole a tamtych stojących. Jeśli kumpel ma prawko ponad rok, to jeśli teraz od razu, zanim przyjdą kwity z sądu zapiszę się na ten kurs kasujący punkty to czy jest szansa na ocalenie prawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Jak wy to qrwa robicie że mając ledwo zdane prawko wyczerpujecie limit punktów? :bigrazz:

 

Mestwo, odwaga, doswiadczenie, ...... :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie stał i patrzył na was dzidujących, to IMHO trzeba walczyć o swoje. Policja też musi przedstawić dowody (w tym wypadku swoje zeznania, ilu było policjantów?), wy swoje a sąd rozstrzygnąć. Jeśli nei poplączecie się w zeznaniach to IMHO jest szansa, by kolega się wybronił. Przecież do jasnej cholery nie ma w PL zasady odpowiedzialności zbiorowej.

Dobrze, że kolega odmówił przyjęcia mandatu. Zastanówcie się teraz jakich argumentów można użyć, by uwiarygodnić waszą wersję zdarzeń. Trzeba liczyć się z tym, że jeśli policjantów było więcej niż dwóch, i wszyscy będą zeznawać przeciw koledze, może być trudno.

Ale popuścić nie wolno, bo równie dobrze mogliby wlepić mandat każdemu, kto stał z boku i patrzył.

Wszystko to, z zastrzeżeniem, że faktycznie on na gumie nie jeździł, bo - wybacz - ale z doświadczenia przypuszczam, że istnieje możliwość, iż nie jesteś z nami tutaj do końca szczery... (ale to dygresja i przypuszczenie tylko).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...