Skocz do zawartości

[Lublin] 138 pkt karnych


Acidus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Policja jest przede wszystkim do dbania o porządek publiczny i bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów. Jeżeli muszą "złamać przepis" żeby pilnować przestrzegania go przez innych to OK.

napisałem 'złamać przepis' w cudzysłowiu, bo oczywiście go nie łamią jadąc nieoznakowanym/oznakowanym radiowozem na sygnale, w końcu po to mają te koguty.

Ale jak włączają kamerę i jadą bez sygnału i kogutów to łamią przepisy w takim samym stopniu co kamerowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aker, tutaj się zgodzę, nie licząc prędkości którą trudno zmierzyć nie jadąc za pojazdem to powinni przestrzegać przepisów dopóki nie jadą na kogucie.

 

Koguta powinni też włączać od razu po zauważeniu wykroczenia, a nie czekać aż się pirat złapie na multum wykroczeń.

 

 

Odnośnie przypadku który tu omawiamy, czyli tych 138 punktów nie wskazuje nic by jechali za nim bez sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby za nim nie gonili, to nie byłoby 130 punktów.

 

Niekoniecznie

 

Kwestia, którą poruszyłem jest taka, że niebiescy panowie uganiają się za jakimś misiem powodując o wiele większe zagrożenie na drodze. Nie zapominajmy, że to właśnie ONI są od tego żeby przestrzegać prawa (łamią je cywilnuym radiowozem przekraczając prędkość) oraz żeby dbać o podniesienie bezpieczeństwa na drogach :lapad: a efekt jest taki, że sami powodują dużo wypadków w pościgu za prawymi obywatelami :icon_razz: A z tę nieuchronnością kary - nie rozśmieszajcie mnie :icon_mrgreen: Złapali gościa tylko dlatego że ich nie widział, albo za wolno jechał. Że tak powiem znam takie sprawy z autopsji - jakby walił przez 10 minut powyżej 200 to by mogli mu tylko pomachać .

 

 

Acker. Pytanie ktore sie nasowa to czy prowadzacy poscig wczesniej zasygnalizowal uciekajacemu, ze ma sie zatrzymac czyli mowiac prosto czy ujawnil sie jako radiowoz policyjny czy tez nie. Inna bajka jest czy uciekal czy po prostz zapier**al jak zawsze standardowo i nie zwracal uwagi na nic.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - dziwne, to puszka jest taka dobra w zakrętach, że motor dogoni? To ile trzeba na tym motorze w końcu jechać, żeby zawziętemu gliniarzowi uciec? Jak widzę to często jazda 200 km/h kończy się złapaniem.

Abstrahując już od sensu ucieczki jako takiej, z pkt. widzenia samego sensu, że się ucieknie - to też jest wątpliwe. Po prostu taki glina do dobry rider.

 

Ile ich samochody w ogóle na prostej wyciągną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - dziwne, to puszka jest taka dobra w zakrętach, że motor dogoni? To ile trzeba na tym motorze w końcu jechać, żeby zawziętemu gliniarzowi uciec? Jak widzę to często jazda 200 km/h kończy się złapaniem.

Abstrahując już od sensu ucieczki jako takiej, z pkt. widzenia samego sensu, że się ucieknie - to też jest wątpliwe. Po prostu taki glina do dobry rider.

 

Ile ich samochody w ogóle na prostej wyciągną?

 

Standardowe wyposażenie policji to Vectra 3,2 V6 coś tram 230 -250 kM po włączeniu jakiejś pierdołki, V - Max około 240 km/h, Renault Laguna V6 podobne osiągi, Fort Mondeo 2,5 V6 trochę słabsze jakieś Audi i VWPasaty się też trafiają wszytko coś ponad 200 kM i prędkości max 220 - 245 km/h.

 

Sęk w tym że pokazany gość na filmiku mocno zwalniał na zakrętach a i na prostej trzeba pałować do spodu (600 tka - 260 km/h , 1000 - koło 290 km/h) żeby sie jak najszybciej oddalić z pola widzenia radiowozu a później gdzieś zjechać i pewnie udawać trupa w krzakach :bigrazz:

 

A tu kolo leci w okolicach 200 km/h co dla policyjnego wozu nie jest też nie wiadomo jakim wyczynem, kwestja przyspieszeń. Poprostu trzeba mieć trochę więcej umiejętności żeby nawiać niż DRESIK który zwykle ucieka bez prawka na pożyczonym moto którym jedzie 2 raz w życiu :)

 

Co do zagrożenia na drodze moje zdanie jest takie że jeśli by uciekający Dresik uderzył w rodzinne auto motocyklem w środku z Kowalskim wiozącym starą do kościoła ;) to pewnie najwięcej by stracił sam dresik bo na 100 % by nieżył. u kowalskiego może tylko stara by padła na zawał ;)

W tego samego Kowalskiego jeśli by uderzył 2 tonowy radiowóz z 2 miśkami - to mielibyśmy nie pogrzeb dresika tylko elegencki policyjny pogrzeb z salwą miśków + zbiorowa mogiła Kowalskiego, i chyba dlatego jestem zdania że powinni odpuszczać jak widzą że sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

 

A dwa - nie ścigany przez policję dresik napewno by tak nie zap.....lał jak by tylko jechał na lansik pod kościół :biggrin:

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra co jezdzi u nas, ma silnik 3.2 V6 turbo, widziałem na tylnej listwie takie fabryczne oznaczenia ich auta.

Tak jak enZo pisze - żadnego zjezdzania do miasta, prob gubienia czy kluczenia jak na filmikach, bo nie pomoże nawet 200 konne moto.

Tylko na prostej można ich zgubic na tyle, zeby gdzieś moc bezpiecznie odbic. Przy czym sredniej klasy 600, z tego co widziałem cieżko by było uciec przed najmocniejszymi wozami policyjnymi. 1000 to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zagrożenia na drodze moje zdanie jest takie że jeśli by uciekający Dresik uderzył w rodzinne auto motocyklem w środku z Kowalskim wiozącym starą do kościoła ;) to pewnie najwięcej by stracił sam dresik bo na 100 % by nieżył. u kowalskiego może tylko stara by padła na zawał ;)

W tego samego Kowalskiego jeśli by uderzył 2 tonowy radiowóz z 2 miśkami - to mielibyśmy nie pogrzeb dresika tylko elegencki policyjny pogrzeb z salwą miśków + zbiorowa mogiła Kowalskiego, i chyba dlatego jestem zdania że powinni odpuszczać jak widzą że sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

 

A dwa - nie ścigany przez policję dresik napewno by tak nie zap.....lał jak by tylko jechał na lansik pod kościół :biggrin:

Wczoraj rozmawiałem z kimś kto walną w Peugeota 207 przy umiarkowanej prędkości i autko się wywróciło. Motocyklista oczywiście ledwo z życiem uszedł ale to nie zmienia faktu, że kilkaset kilo stali i mięsa potrafi zmasakrować samochód i pasażerów w środku.

 

Aker - nie uważasz, że należałoby policji zabrać też broń, żeby nikogo nie postrzelili. Bo gość machający pistoletem stanowi mniejsze zagrożenie, niż ścigający go policjanci? Może on chciał tylko kogos postraszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój klega sprawdzał taką vectrę jeżdzącą koło Grójca ( czarna nr rej WMA ) idzie 260. Bez problemu zgubił ją na trasie Tarczyn - Grójec uciekał oczywiście na pożyczonym moto GSXR 1000 K7. Potwierdzam więc że z 1000 na trasie nie ma szans. Po mieście to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aker - nie uważasz, że należałoby policji zabrać też broń, żeby nikogo nie postrzelili. Bo gość machający pistoletem stanowi mniejsze zagrożenie, niż ścigający go policjanci? Może on chciał tylko kogos postraszyć?

Nie, nie uważam. Możesz zadać mi jeszcze kilka równie błyskotliwych pytań, na które z równą pewnością odpowiem :icon_razz:

 

Mój klega sprawdzał taką vectrę jeżdzącą koło Grójca ( czarna nr rej WMA ) idzie 260. Bez problemu zgubił ją na trasie Tarczyn - Grójec uciekał oczywiście na pożyczonym moto GSXR 1000 K7. Potwierdzam więc że z 1000 na trasie nie ma szans. Po mieście to co innego.

bo pomimo tego, że samochód ma niezłego kopa, to motocyklem możesz sprawniej wyprzedzać - rzadziej hamować i szybciej przyspieszać. Poza tym te 260 to samochód osiągnie, ale po kilku minutach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kimś kto walną w Peugeota 207 przy umiarkowanej prędkości i autko się wywróciło. Motocyklista oczywiście ledwo z życiem uszedł ale to nie zmienia faktu, że kilkaset kilo stali i mięsa potrafi zmasakrować samochód i pasażerów w środku.

 

Aker - nie uważasz, że należałoby policji zabrać też broń, żeby nikogo nie postrzelili. Bo gość machający pistoletem stanowi mniejsze zagrożenie, niż ścigający go policjanci? Może on chciał tylko kogos postraszyć?

 

 

Zgodzę się, ale w większości przypadków ci z puszki mają lekkie obrażenia a kolo z moto idzie do piachu.

 

Energia kinetyczna motocykla o wadze 200 kg uderzającego w auto przy 200 km/h w przybliżeniu jest równa energii auta osobowego o wadze 1500 kg uderzającego z prędkością 80 km/h/ A rzadko się zdarza żeby moto się wbiło w puszkę przy 200 km/h natomiast wypadków z udziałem pojazdu udeżającego z prędkością 80 km/h jest mnóstwo i dlatego tyle ofiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł: niech policja ściga motocyklowych piratów na rowerach - nie będą stwarzać zagrożenia :icon_evil: .

Mam wrażenie, że niektórzy na tym forum, chętnie założyli by wątek pt "jak spier**lać policyjnemu pościgowi" lub "na kogo zrzucić winę, gdy policja już Cię "dopadnie"" - tylko się krępują :icon_twisted: . A może jeszcze: "jak uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie śmierci człowieka" :icon_exclaim: . ...a może takie wątki już istnieją :icon_question: , boję się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...