Skocz do zawartości

Pierwszy moto dla 19-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum,

Przymierzam się do kupienia jakiegoś motorka na początku przyszłego roku.

Zawsze myślałem nad jakimś enduro, jednak mieszkam na osiedlu i był by on za głośny gdy przejeżdżam między blokami. Szukam jakiegoś 4suwa o pojemności od 125 do 350ccm. W oko mi wpadła Honda CBR 125. Może i nie jest szybka, ale ma to być mój pierwszy motocykl. Zaletą jest to że to 4suw oraz, że mało pali i nie ma takich wysokich kosztów eksploatacji jak np. NSR.

Jednak może znacie jakieś inne moto dobre dla początkującego (koniecznie 4suw)? :)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez warder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

Przymierzam się do kupienia jakiegoś motorka na początku przyszłego roku.

Zawsze myślałem nad jakimś enduro, jednak mieszkam na osiedlu i był by on za głośny gdy przejeżdżam między blokami. Szukam jakiegoś 4suwa o pojemności od 125 do 350ccm. W oko mi wpadła Honda CBR 125. Może i nie jest szybka, ale ma to być mój pierwszy motocykl. Zaletą jest to że to 4suw oraz, że mało pali i nie ma takich wysokich kosztów eksploatacji jak np. NSR.

Jednak może znacie jakieś inne moto dobre dla początkującego (koniecznie 4suw)? :)

 

Pozdrawiam ;)

 

 

siemka na pierwsze moto pomysl tez nad vtr 250 tylko ze niestety mozliwosc kupienia jest tylko nowej i nie wiem jak z czesciami, pozatym dobrym pomyslem moze byc varadero 125, jesli celowalowales w enduro to nie bedzie zle, a glosnosc zalerzy od tlumika na serii, zadko kiedy w tak malych pojemnosciach bedziesz komus przeszkadzal. Ninja 250, yamaha yzf125r, to sa moto na poczatek dobre, tylko zalerzy ile masz kasy na zakup... pozdrawiam

 

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie zaszkodziło by też, jak byś luknoł w archiwum, bo tego typu posty mozna by liczyć w tuzinach.

 

ps

Dziś sie zarejestrowałeś i odrazu chesz odpowiedź na tacy? Samego czytania w tym temacie masz ze 2 tygodnie :biggrin: .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, ta Honda Varadero 125 całkiem ładnie wygląda, jest chyba większa od cebry, jednak nigdzie nie mogę znaleźć spalania ani v-max (Varadero ma 140 na liczniku, więc śmiem sądzić, że jest wolniejsza od cbr). W jednej ofercie znalazłem, że ma 90 km/h z blokadą, a 120km/h bez blokady. Jednak o spalaniu nic nikt nigdy nie wspomina.

Na allegro Varadero są teraz po 6tys. a ja bym chciał coś do max. 4,5tys. jednak może za parę miesięcy znajdzie się coś na moją kieszeń :)

 

Patrzyłem się też na VTR 250, jednak używki są z '89-'93, a nowy 19 900 PLN...

W TDR jakoś przód w ogóle mi się nie podoba.

 

Jeśli Honda Varadero 125 będzie mieć spalanie podobne do CBR 125, tj. 3l/100km to będę miał ogromny dylemat, który wybrać, bo oba mi się teraz podobają ;D Wiadro chyba trochę poważniej wygląda przy CBR.

 

CBF 125 ma całkiem niezły wygląd, ale póki co nie stać by mnie było na takie moto.

 

PS. @MYCIOR - zanim się zarejestrowałem czytałem sporo o 125, dlatego właśnie zdecydowałem się na 4suw, a nie 2suw ;)

Edytowane przez warder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze podobnie jest zespalaniem w viaderku jak w cbr pozatym masz tam dwa cylindry a nie jeden :)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Varadero ma 140 na liczniku, więc śmiem sądzić, że jest wolniejsza od cbr). W jednej ofercie znalazłem, że ma 90 km/h z blokadą, a 120km/h bez blokady. Jednak o spalaniu nic nikt nigdy nie wspomina.

 

to jeszcze trochę poczytaj. np. na stronie naszego forumowego kolegi, który swoje wycieczki opisuje :cool:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Miło, że ktoś posłużył się moim przykładem :) O Varadero mogę troche napisać, pytać śmiało, chętnie odpowiem :)

 

Co do spalania to tak :

 

Na trasie udało się zejść nawet do 2.81 L/100 KM. Wynik ten wydaje się dobry jak na motocykl o tej pojemności. W mieście średnie spalanie wynosi około 3-3.5L / 100 km.

 

V-max, który udało się osiągnąć na moim to było 130 km/h i odcinało zapłon (12.5 tyś RPM). Z blokadami, z tego co wiem (wersje z zagranicy, bodajże Niemiec) mają ogranicznik do 80 km/h.

 

Co do CBR - wątpie, żeby miała większy v-max od Varadero, no chyba że chodzi o gabaryty i masę pojazdu, bo nie wiem jak to jest w przypadku CBR, może minimalnie jest szybsza. Również myślałem przed zakupem nad CBR, ale jak zobaczyłem na real jak wygląda, to już dylematu nie miałem i wybrałem z 100 % przekonaniem Varadero.

 

Awarie ? No tak, ogromną awarią była wymiana żarówki, w której przepaliły się światła mijania - tragedia wydać aż 10 zł na wymianę :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

 

Pozdrawiam

Łukasz1221

 

 

P.S.

 

Batman

Bierz Varadero 125 - będziesz zadowolony. Tu masz link do strony chłopaka z jeżdżącego tym motórem - aż mi się podoba

http://www.podrozowanie.yoyo.pl/index.php

 

 

Mam nadzieje, że podobają Ci się moje wyprawy, a nie ja :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

 

Edytowane przez Lukasz1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisałeś też o enduro, wiec dr 350, XT 350 były by idealne. Moto wymagające minimalnych czynnosci obługowych, czesci tanie, serwisowanie bezprobemowe. Poza tym są zrwyniejsze od 125 i łatwe w prowadzeniu. O gleby martwic tez sie nie musisz bo nie robią na tego typu motocyklach zadnego wrażenia ;) Głośnośc zalezy tylko od tłumika. Jak jest seryjny i nic nie wydłubany to nikomu przeszkadzał nie bedziesz.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem nad jakimś enduro, jednak mieszkam na osiedlu i był by on za głośny gdy przejeżdżam między blokami.

 

A to jakiś żart czy moher jestes? :bigrazz:

 

PS. Myslales nad enduro a chcez kupic cbr? No i czemu w wieku 19 lat 125cm?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, ta Honda Varadero 125 całkiem ładnie

Vara to badziew .... zdawałem na tym na egzaminie nie poręczne brak mocy, monotonność, słaby skręt, wygląd ściga za krzaka, pierdziawa nsr 125 też g. warta ... (brat miał)

proponuje jakieś SM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...