Skocz do zawartości

Tak się jeździ!


typeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wątpię by Stoner ( zakładając nawet, że był by zdrowy ) miął szansę z Rossim w Czechach. Cokolwiek poprzestawiali w Yamahach zrobili to bardzo skutecznie i od razu przełożyło się to na, rewelacyjne wręcz, wyniki.

 

Valentino może i jest dziecinny ale ma klasę, wiedzę i umiejętności. Lorenzo jest taki nijaki ( choć jeździ skutecznie, to styl Pedrosy bardziej mi się podoba ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale co Val ma robić po wygranym wyścigu, ma być spięty jakby tyle co ktoś umarł czy jak?, on jest właśnie zajebisty, bo nie tylko jest KRÓLEM* MotoGP ale potrafi się bawić jak zwykły człowiek, cieszy się, widać, że wyścigi to dla niego coś więcej jak rywalizacja i wygrywanie i zarabianie, ale on z tego ma niesamowitą frajdę.

Za to go podziwiam, że wyścig i wygrana lub przegrana to jedno, ale zabawa temu towarzysząca to drugie (ważniejsze).

 

W przypadku Rossiego powiedzenie, że król jest tylko jeden wydaje się nad wyraz prawdziwe, nawet jeśli znajdzie się kiedyś ktoś, kto osiągnie takie umiejętności jak on, to nie wiadomo czy będzie potrafił się tak samo doskonale przy tym bawić!

 

* określenie mistrz to za mało

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze sie cieszy to nic zlego, ja mam poprostu dosc czesto wrazenie ze on szydzi ze swoich przeciwnikow i nie traktoje ich na rowni ze soba...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze sie cieszy to nic zlego, ja mam poprostu dosc czesto wrazenie ze on szydzi ze swoich przeciwnikow i nie traktoje ich na rowni ze soba...

Stary, bo on przez lata deklasuje rywali.

Dlugo jest Rossi i ktos kto akurat ma motor i forme- teraz Lorenzo, kiedyś Gibernau itd.

Pamiętam wyścig sprzed lat jak rossi zgodnie z planem zaraz po starcie (na 3 kółku) był już pierwszy i wydawałoby się, że wyścig znowu będzie nudny- wtedy Rosii dostał sms-a z wiadomością o naliczeniu chyba 20sek (czy 10) za wyprzedzenie na żółtej fladze... Koleś potrafił się pozbierać i wygrać wyścig z 23 sek przewagi.

mając takie osiągnięcia, jak dla mnie ma prawo kozaczyć bo zapracował na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Noga Rossiego" podobno stabilizuje motocykl podczas hamowania, a także stawiany przez nią opór pomaga skręcać, może też kierowca rozprostować chwilowo nogę, ale gdzieś to tam słyszałem i nie wiem czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawianie nogi to najczęściej różnego rodzaju sygnały. Podoba mi się też koncepcja stabilizacji, być może w tym zakręcie jest coś nie tak z wyprofilowaniem i geometrią, może przy ostrym dohamowaniu akurat tutaj występują jakieś dziwne zjawiska, a taka wystawiona noga znacznie zmienia wyważenie motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś scany lub choćby streszczenie ?

 

"In the current issue of Bike, Rossi himself explains that it gives him better feel and balance under braking."

 

Czyli... W bieżącym wydaniu czasopisma Bike, Rossi tłumaczy, że [wystawianie nogi] daje mu lepsze wyczucie motocykla podczas hamowania.

 

Źródło: http://www.bbc.co.uk/dna/606/A54661908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"In the current issue of Bike, Rossi himself explains that it gives him better feel and balance under braking."

 

Czyli... W bieżącym wydaniu czasopisma Bike, Rossi tłumaczy, że [wystawianie nogi] daje mu lepsze wyczucie motocykla podczas hamowania.

 

Źródło: http://www.bbc.co.uk/dna/606/A54661908

 

Dziękuję.

 

 

Podobno team Hondy się temu dokładnie przyglądał i z wyliczeń wyszło, że sensu to nie ma. No ale fizyka fizyką a czasem odczucie ważniejsze. Ważne, że Rossiemu pomaga ( fizycznie, psychicznie czy w dowolny inny sposób ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dojeżdżam do świateł też hamuje sobie butami po asfalcie - nic to nie daje ale też w niczym nie przeszkadza - oprócz zużycia podeszwy :)

 

 

Nowy sposob na efektowne palenie gumy na swiatlach :P

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...