Skocz do zawartości

Pierścienie Honda xl350r


tomek 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, od razu przejde do rzeczy, otóż musze zmienic pierścienie w mojej hondzie xl 350r, dzwoniłem do serwisu i zapytali czy nominalne czy na wymiar, niestaty tego niewiem ale postanowiłem zmierzyc średnice cylindra i wynosi ona w przyblizeniu 8,4cm a na tłoku jest napis N1 i tu moje pytanie czy to jest nominał czy już był robiony szlif, prosze o porade bo niechce zeby przyszły mi złę pierścienie, z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W centymetrach to stolarze mierza trumny a nie mechanicy srednice cylindra.. zmierz co najmniej porzadna suwmiarka (a jeszcze lepiej mikrometrem) i porownaj z danymi z serwisowki, albo podaj panu z serwisu-jak mu sie bedzie chcialo to sam poszuka ile powinien miec nominal

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierasz sie do tego od zlej strony, i kiepsko to wrozy jesli chodzi o wynik tej operacji. Zaczynasz od tego ze zanosisz silnik, albo cylinder z tlokiem do warsztatu robiacego obrobke mechaniczna silnikow dla pomierzenia tulei, tloka i luzow miedzy nimi.

Ty tego nie mozesz zrobic bo nie masz przyrzadow pomiarowych na wlasciwym poziomie.

Tam dopiero trzeba zdecydowac czy bedzie potrzebny szlif cylindra i nowy tlok z pierscieniami czy wystarczy sama wymiana pierscieni i na jaki nadwymiar. Ale wszystko zalezy od tych pomiarow i napewno suwmiarka to nie jest dla nich wlasciwy sprzet. Potrzebna jest srednicowka i mikrometr o wlasciwym wymiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziękuje za porady, dzisiaj byłem u mechanika (zajmuje sie naprawą motocykli) , pomierzył i stwierdził ze nie potrzeba robic szlifu, tylko wystarcza nowe pierścionki. Dzisiaj je zamówiłem i od razu zapytam zebym juz wszystko wiedział a mianowicie czy powinno sie jakos docierac te pierścionki????? jeżeli tak to w jaki sposób jezdzic??? robic często przerwy, nie dawac gazu na full???? jak długo powinno sie je docierac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jezdzisz, nie musisz jezdzic wolno, ale lepiej nie pałowac, zwłaszcza na zimnym silniku-wszystko z głową

 

nie zaszkodzi zalac nowego oleju 50km po operacji

 

nie jestem zwolennikiem wymiany samych pierscieni, ale jesli znachor pomierzył tłok czyms precyzyjniejszym niz ty, to moze ma to sens

 

napisz na ile setek to zamierzasz złozyc i jak to w ogóle chodzi po tej zabawie, bo sam prawdopodobnie będe musiał zmienic co najmniej pierscienie po wakacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziękuje za porady, dzisiaj byłem u mechanika (zajmuje sie naprawą motocykli) , pomierzył i stwierdził ze nie potrzeba robic szlifu, tylko wystarcza nowe pierścionki. Dzisiaj je zamówiłem i od razu zapytam zebym juz wszystko wiedział a mianowicie czy powinno sie jakos docierac te pierścionki????? jeżeli tak to w jaki sposób jezdzic??? robic często przerwy, nie dawac gazu na full???? jak długo powinno sie je docierac????

 

To niezupelnie o to chodzilo.

Czy wiesz jaki jest luz dopuszczalny miedzy tlokiem i cylindrem wziety z serwisowki jaki jest w twoim silniku ?

Czy wiesz jak tlok i cylinder byly mierzone ?

Napisalem ci wyraznie ze masz sie udac do warsztatu zajmujacego sie mechaniczna naprawa silnikow, nie do mechanika motocyklowego, ktory robi wszystko.

Jezeli mechanik pomierzyl i powiedzial to jest to tylko jego opinia na ten temat, ty sam powinienes wiedziec jak jest i czy sama wymiana pierscieni wystarczy.

Zeby wystarczyla to luzy miedzy tlokiem i cylindrem musza byc mniejsze niz dopuszczalne, inaczej naprawa niewiele da a silnik zacznie znowu dymic po przejechaniu kilkuset, czy tysiaca km.

Jesli chodzi o docieranie to jest przylepiony temat w mechanice o tym, ktory radze przeczytac np od pierwszego pytania Aski.( 2 ostatnie strony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...