Skocz do zawartości

wybor motocykla EXC


Rekomendowane odpowiedzi

450 nie jest bardziej wyżyłowana tylko jedynie ma o 50ccm większą pojemność. Mocniejszy chyba tez nie specjalnie jest ale moment obrotowy ma większy a to już dużo zmienia bo trudniej go zmulić w grząskim błocie czy piachu. Ja bym brał na pewno 450.

Z przegrzewaniem się nie spotkałem a w Krk 99% motocykli enduro to KTM i to w tej chwili same czteropaki.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EXC całe zamieszanie z przegrzewaniem stwarza termostat. Wyrzucić jak robi większość i problem znika

 

Możesz rozwinąć ten wątek? Może po prostu układ chłodzenia jest mało wydajny? Może warto zainwestować w większe(?) chłodnice lub wydajniejszą pompę?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć ten wątek? Może po prostu układ chłodzenia jest mało wydajny? Może warto zainwestować w większe(?) chłodnice lub wydajniejszą pompę?

 

pzdr

Znacznie prościej wyjąć termostat i założyć w jego miejsce trójnik od SX. Nie wiem jak 4t ale 2t SX na pewno nie miały termostatu tylko właśnie plastikowe rozgałęzienie.

Wydajniejsza pompa czy większe chłodnice podejrzewam że są nie do dostania :) a jeśli są w KTM jako akcesoria to trzeba pewnie liczyć się z wydatkiem ok 5000zł. Ja na razie jezdze z termostatem i jest ok. Jak zauważę jakie kolwiek nie prawidłowości to wyjmę termostat i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii SX nie było termostatu, zaś w EXC jest, w moim mam wyjęty termostat, i poza tym nic nie było zmieniane, moto się nie grzeje a wręcz wydaje mi się że za bardzo się chłodzi bo już 10 minut po jeździe wszystko jest chłodne.

 

Co do wręcz legendarnej wytrzymałości 400 ( dużo o tym kiedyś się mówiło ), to mogę powiedzieć że spotkałem się już z kilkoma przypadkami urwanych zaworów w tych silnikach i nie sadze żeby były one dużo wytrzymalsze niż 450. Osobiście nie będę rozstrzygać który lepszy bo żadnym nie jeździłem, mogę jedynie powiedzieć, że gdybym kupił EXC 4t to na dzień dobry zdjąłbym głowice wszystko posprawdzał wymienił co trzeba i spokojnie jeździł, pzdr.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item727840808_ktm_e...00_dodatki.html oglądał to ktoś? EXC ma dozownik? :| Możecie coś o nim powiedzieć z zwenatrz? Co z tymi amorkami bo usd chyba były w tym roczniku? Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item727840808_ktm_e...00_dodatki.html oglądał to ktoś? EXC ma dozownik? :|

Ten akurat ma dozownik, to raczej nie jest 2001 rok chyba, że to składak bo plastiki i bak wyglądają na ten rocznik a zawieszenie jest typowe dla EXC z lat 98-2000. Brak oświetlenia, hmm ciekawe czego tam dokładnie brakuje, bo same lampy to jakieś 250zł, zadzwoń do sprzedającego i wypytaj o dokumenty oraz co w nim serwisował.

 

Osobiście wolałbym jednak tego:

 

http://moto.allegro.pl/item727226092_ktm_e...25_2001rok.html

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. jednak przychylałbym sie ku 200cc :) Powiecie mi jeszcze czym sie różni ta wersja z dozownikiem od tej bez?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie on papiery do rejestracji posiada skoro wypisuje ze to rocznik 2001 jak to jest 98 lub 99r.

Od roku 2000 zawieszenie z przodu było UpSideDown a z tyłu wahacz miał inny kształt taki z wzdłużną linią na boku (chodzi mi o kształt odlewu). jedynie bak ma od rocznika 2000-2002.

Dobra wiadomość jest taka ze na pewno jest to EXC co widać po długim zagiętym tłumiku i rozmiarze tylnego koła.

Problem w tym ze ty nie brakuje tylko lamp ale nie ma też żadnego przełącznika na kierownicy a komplet przełączników to koszt prawie 600zł + lampa przednia na allegro jak sie trafi 200zł + tył ok 150zł trochę sporo jak na początek...

Dodatkowe przednie amory pochodzą zapewne z tej samej 200 z lat 2000-2002 co bak.

 

http://www.allegro.pl/item730731290_ktm_20...ji_idealny.html tamten zeby tylko doprowadzić go do takiego stanu jak ten to z miejsca ok 900zł musisz dołożyć + ten jest o przynajmniej 2 lata młodszy i ma tuningowy cały wydech DOMA racing. może nie za ładny ale na pewno skuteczny. i za to wszystko płacisz tylko 600zł więcej co pewnie i tak jest do utargowania.

 

Aaa no i z tym dozownikiem to jakaś kompletna lipa bo EGS to na 100% nie było z dozownikiem co najwyżej EXE (wersja 15KM i miękkie zawieszenie o mniejszym skoku) i od niego ktoś mogł zaadoptować dozownik. Tyle że EXE robili od 2000r wiec może to włąśnie od niego te lagi i bak. Dozownik oleum w wyczynowym motocyklu nie ma prawa bytu. Ja bym się tego motoru co dałeś w linku raczej wystrzegał bo papiery też prawdopodobnie są od tego motocykla od którego ma te młodsze części...

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie on papiery do rejestracji posiada skoro wypisuje ze to rocznik 2001 jak to jest 98 lub 99r.

Od roku 2000 zawieszenie z przodu było UpSideDown a z tyłu wahacz miał inny kształt taki z wzdłużną linią na boku (chodzi mi o kształt odlewu). jedynie bak ma od rocznika 2000-2002.

Dobra wiadomość jest taka ze na pewno jest to EXC co widać po długim zagiętym tłumiku i rozmiarze tylnego koła.

Problem w tym ze ty nie brakuje tylko lamp ale nie ma też żadnego przełącznika na kierownicy a komplet przełączników to koszt prawie 600zł + lampa przednia na allegro jak sie trafi 200zł + tył ok 150zł trochę sporo jak na początek...

Dodatkowe przednie amory pochodzą zapewne z tej samej 200 z lat 2000-2002 co bak.

 

http://www.allegro.pl/item730731290_ktm_20...ji_idealny.html tamten zeby tylko doprowadzić go do takiego stanu jak ten to z miejsca ok 900zł musisz dołożyć + ten jest o przynajmniej 2 lata młodszy i ma tuningowy cały wydech DOMA racing. może nie za ładny ale na pewno skuteczny. i za to wszystko płacisz tylko 600zł więcej co pewnie i tak jest do utargowania.

 

Aaa no i z tym dozownikiem to jakaś kompletna lipa bo EGS to na 100% nie było z dozownikiem co najwyżej EXE (wersja 15KM i miękkie zawieszenie o mniejszym skoku) i od niego ktoś mogł zaadoptować dozownik. Tyle że EXE robili od 2000r wiec może to włąśnie od niego te lagi i bak. Dozownik oleum w wyczynowym motocyklu nie ma prawa bytu. Ja bym się tego motoru co dałeś w linku raczej wystrzegał bo papiery też prawdopodobnie są od tego motocykla od którego ma te młodsze części...

To jednak podziękuje i dołoże i kupie coś nowszego

np. http://moto.allegro.pl/item725418216_okazj...0_rok_2003.html

Dzięki wielke za odpowiedzi! :notworthy:

 

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy Ci na tym żeby był zarejestrowany motor?

Bo ten patrząc na cenę i brak wspomnienia o dokumentach do rejestracji to raczej będzie nie do zarejestrowania.

Koła malowane sprayem na czarno średnio wyglądają...

ale jeśli nie zależy Ci na rejestracji to zawsze lepsze takie młodsze EXC bez papierów niż SX :)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...