Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat.

 

Mam Yamaszkę FZ6 N, chciałbym kupić na prawdę solidną oponkę, na tor jak zajrzę to od święta - raczej miasto i trasa, mam w planach wycieczkę w Alpy. Chciałbym, żeby była mega przyczepna na mokrym - co polecicie? Michelin Pilot Road 3 2CT? W sumie cena nie gra roli.

 

Pozdro

 

Ja do swojego fz6 zalozylem metzelery z6. Dla mnie rewelacja, klade sie zakretach coraz smielej. Wczesniej Na bt021 byla masakra w ogole nie czulem opony przod mi uciekal ( malo bylo bierznika). teraz cud miod malina. Ja mialem na opony 1300zl ale kupilem za 750 i reszte wydalem na zbroje. Metzelery z6 polecam to sa mega oponki!

...Nine times out of ten I win...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz za szeroką oponę do za wąskiej felgi - opona się zgniecie i nie będzie opcji jej zamknięcia, poza tym powstanie na oponie powierzchnia tak zagięta, że po przekroczeniu pewnego momentu motocykl zacznie sam lecieć w zakręt. Na ulicy jak ktoś się nie składa to można z tym żyć, ale na torze absolutnie nie.

Swięta prawda :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Mam Yamaszkę FZ6 N, chciałbym kupić na prawdę solidną oponkę, na tor jak zajrzę to od święta - raczej miasto i trasa, mam w planach wycieczkę w Alpy. Chciałbym, żeby była mega przyczepna na mokrym - co polecicie? Michelin Pilot Road 3 2CT? W sumie cena nie gra roli.

 

Pozdro

 

Ja do swojego fz6 zalozylem metzelery z6. Dla mnie rewelacja, klade sie zakretach coraz smielej. Wczesniej Na bt021 byla masakra w ogole nie czulem opony przod mi uciekal ( malo bylo bierznika). teraz cud miod malina. Ja mialem na opony 1300zl ale kupilem za 750 i reszte wydalem na zbroje. Metzelery z6 polecam to sa mega oponki!

 

Hmm, tylko wyszła już Z8 oponka - następca Z6. Jak tak się przyglądam, to te nowe modele opon są bardzo zbliżone cenowo - ok 1000-1100zł. Ciężko się zdecydować, ale wiem, że pirelli to nikomu nigdy nie polecę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo mowisz o Diablo Supercorsa czy Dragon Supercorsa?

Czym sie roznia te oponki?

Na przodzie mam zalozona Diablo Rosso z 2008r ktora sezon spokojnie powinna przetrzymac, a tyl niestety doczekal kresu swych dni. Szukam wiec opony na tyl ktora byla by zblizona wlasciwosciami do Rosso badz lepsza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem supercorse ale tylko na przodzie. Temperature lapaly mega szybko ale w deszczu nigdy nie odwazylem sie sprawdzac granice przyczepnosci :). Generalnie jak ktos szuka opon do normalnej jazdy to sa lepsze bo te jak juz wspomnialem szybko sie koncza.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się właśnie do tego Dunlopa co Yuby pisze ale na końcu dalej padło na metzeler racetec jak dla mnie opony wymiatają mam do nich zaufanie tylko trzeba uważać bo łatwo można przebić już dwie załatwiłem wbił się zwykły kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak będe chcial kupić nowe opony to nie będe miał problemu z wyborem dopóki nie zacząlem przeglądać allegro :notworthy: Do tej pory jeździłem zawsze na potorowkach, przyczepność super i cena niska ale o ile przód wytrzymuje długo to tylna opona mi się kończy w 1-2 miesiące ;/ Bez palenia gumy, jedynie żwawe dojazdy do szkoły i raz na jakiś czas szybkie przeloty nocą po centrum. No i różnica w trzymaniu gdy opona ma dużo bieżnika a jak sie już końćzy jest masakryczna. Więc chciałbym kupić nowe opony ale takie co by wytrzymaly dlużej niż torówki. Większość jest w podobnych cenach aczkolwiek nie ogarniam czym się różnią pilot powery zwykłe od 2ct i mnoswto innych, w takim sensie które będą dla mnie lepsze. Zalezy mi na bardzo dobrej przyczepnosći. Opona ma starczyć najlepiej na 1/2-3/4 sezonu, wiecej nie potrzebuje. Wole wręcz mniejsza wytrzymałosć kosztem przyczepnośći. Co polecacie? Ale bez argumentów typu jeździłem na pilot powerach i są super, bierz je! Aaa zapomniałbym, oponki mają być do 600'ki k6 na zebatce 58z wiec tylna opona lekko nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie co do Dunlopów. Posiadam 120/70ZR17 i 180/55ZR17 SportSmart.

 

Po pierwsze: posiadają one możliwość regulacji (obniżania) ciśnienia na torze NTEC, ale nigdzie nie znalazłem o ile i do ilu mogę to ciśnienie obniżać. Producent motocykla zaleca 2.9 bara na tyle i 2.5 bara na przodzie, ile mogę obniżyć ciśnienie? Ile to jest dobrze?

 

Po drugie: przeczytałem właśnie coś takiego 'Please note: for any dual riding or fully loaded use, 0.3 bar must be added in all Dunlop rear tyres.'. Czyli co, mam naprawdę wrzucić 3.2 bara do jazdy we dwoje? Na to wychodzi z tego tekstu.

 

źródło: http://www.dunlop.eu/dunlop_euen/mc/tyres/tyre_care.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...