Skocz do zawartości

Oooo, tu mamy gnoja!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam bronić tego chłopaka tylko prosiłbym o wzięcie pod uwagę czy do końca wiadomo jak się człowiek zachowa w tak stresogennej sytuacji?

 

Ilu z nas było sprawcami czyjegoś nieszczęścia i potrafiło się później zachować jak w pełni dojrzały, odpowiedzialny, ponoszący konsekwencje członek społeczeństwa?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras dobrze prawi!

Zamiast wymierzac sprawiedliwosc na kolesiu ktory i tak dostanie po dupie, mozna by dzieciakowi sprawdzic frajde i cos podarowac/zaprezentowac w ramach przeprosin od spoleczenstwa motocyklowego by slad na psychice ktory posiada zostal chcoiaz w jakims stopniu zlagodzony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ilu z nas było sprawcami czyjegoś nieszczęścia i potrafiło się później zachować jak w pełni dojrzały, odpowiedzialny, ponoszący konsekwencje członek społeczeństwa?

 

Niektóre rzeczy, to się z domu wynosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras dobrze prawi!

Zamiast wymierzac sprawiedliwosc na kolesiu ktory i tak dostanie po dupie, mozna by dzieciakowi sprawdzic frajde i cos podarowac/zaprezentowac w ramach przeprosin od spoleczenstwa motocyklowego by slad na psychice ktory posiada zostal chcoiaz w jakims stopniu zlagodzony...

 

mnie się pomysł podoba. jakby coś deklaruję dorzucić parę monet na prezent

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że prawie wszyscy zdecydowanie potępiają takie zachowanie jak ucieczka z miejsca wypadku. Fajnie, że większość martwi się ogólnym wizerunkiem motocyklistów. Ale pozwólcie sobie powiedzieć takiemu świeżakowi jak ja, że niestety widać, że nie zawsze środowisko mówi spójnym głosem. Jeżeli dochodzi do wypadku, większość potępia. Ale potępianie wyrażanej nieodpowiedzialności już takie wyraźne nie jest. Np. nie słychać zdecydowanego NIE dla prędkości dwu, trzykrotnie większej niż dozwolona, wręcz przeciwnie. Jedynie jazda bez prawka nie była chyba nigdy przyjęta przychylnie na tym forum. Chodzi mi o to, że osoby popisujące się naprawdę niebezpieczną prędkością, kupowaniem litra na pierwsze moto, jazdą bez prawka itp, powinny zawsze i wyraźnie usłyszeć: lecz się gnoju!

 

A co do ucieczek, to myślę, że nie szok jest winny, tylko najczęściej alkohol, brak uprawnień, i inne grzeszki. To normalny człowiek jest w szoku, nie gnoje, co uciekają. I zostaje, żeby pomóc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podpadnę tym postem sporej grupie młodych motocyklistów, ale uważam, że do moto trzeba dorosnąć.

Ukończenie 18 lat absolutnie nie jest wyznacznikiem dojrzałości (niezbędnej do moto). W tym wieku, to ani wyobraźni, ani odpowiedzialności.

Rozwala mnie, jak widzę opalonego małolata w krótkich majtkach i koszulce (jak w tym przypadku) pałującego po osiedlowych uliczkach ile fabryka dała. Albo ma to prawo jazdy, albo tylko kolega dał się przejechać (jeżeli tak, to też brak wyobraźni).

Nie wiem jaka powinna być dolna granica prawka?? U każdego bywa to różnie, ale w tym wieku, to tylko pojemność do 125.

 

Tych co opisałeś to prawda, ale zadziwię Cię bo mam kolegę który ma już 18-stke skończoną parę miesięcy temu i w ten sposób nie szaleje na ulicach tylko jedzie do lasu i tam szaleje( ma crossa)

I nawet mówi taki tekst: Już wole siebie zabić niż mieć na sumieniu kogoś.

 

A co do typa to pewnie motocykliści z Poznania - bo napewno są tacy co będą go kojarzyć - to mu zrobi nauczkę jakąś...

 

A szkoda mi takich niewinnych ludzi którzy cierpią przez takie cioty.

 

 

Ciekawostka: W mafii kalabryjskiej było jakieś 10 lat temu tak, że koleś uciekł z miejsca wypadku to go dorwali i przestrzelili kolano :) SZACUN

 

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się pomysł podoba. jakby coś deklaruję dorzucić parę monet na prezent

jsz

Z mojego posta bezpośrednio to nie wynikało (za bardzo poruszony byłem pisząc tamte słowa), ale też deklaruję dorzucenie paru monet i ewentualnie jakiegoś pluszaka, który mógłby maluchowi umilić pobyt w szpitalu.

 

Nie wiem tylko czy takie pojedyńcze monety nie przyniosłyby negatywnego skutku...

chodzi o to, by nie zostały potraktowane jako próba taniego wykupienia się od winy.

Uważam, że lepiej byłoby najpierw wydelegować kilku przedstawicieli, którzy wyrażą współczucie i złość na debila, oraz zapytają o stan zdrowia i czy ewentualnie czegoś nie potrzeba. Trzeba wtedy powiedzieć, że "prawdziwi motocykliści" potępiają wybryk "użytkownika jednośladu" i że w ramach możliwości mogą zorganizować składkę/zbiórkę - jeśli oczywiście rodzice sobie tego życzą. Wiadomym jest, że nikt z nas nie poczuwa się do rekompensaty (odszkodowania) za wypadek, którego nie jest sprawcą, więc kwoty duże pewnie nie będą, ale grosz do grosza...

 

Poza tym - kwestia jakiegoś upominku, czy rzeczy bardziej przyziemnych (choćby soki, owoce) i odwiedzin...

Za daleko mam, ale chętnie sam bym poszedł do chłopca.

Może ktoś ma jakiś namiar na szpital w którym leży, żeby mu chociaż można było coś wysłać...?

Edytowane przez Miras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym portalu wyczytalem, ze policja ma juz jego dane......

 

:crossy:

 

Miejmy nadzieję. Powinien ponieść konsekwencje. Wypadek ma to do siebie, ze się zdarza. Ale przeciez przejechał na czerwonym! Już w przedszkolu tłumaczą, ze "tak nie wolno" A musiał to czerwone mieć od dłuższej chwili, skoro dzieciak wszedł na zielonym na jezdnię.

I prędkości. - Zbyt wysokiej, skoro nie wyhamował.

Przecież pałując przez miasto miał świadomość, że to może być niebezpieczne dla niego... i dla innych. No wiec innemu juz się stała krzywda. A samemu kierowcy motocykla... może się jeszcze oberwie.

 

Co zaś do późniejszych wypowiedzi... Panika? Zdarza się. Może nawet tak spanikował, że nawiał niemyśląc, co robi. Ale w takiej sytuacji zgłosiłby się później na policję. Nie zrobił tego, więc panika go nie usprawiedliwia. Czy kierowcę, który potracił motocyklistę a później pozwoliłby mu sie wykrwawić na śmierć też usprawiedliwialibyście paniką?

Nie wiem, czy jeszcze ostrzejsze, niż wprowadzane ograniczenia wiekowe mają sens. Ale może testy psychologiczne przed przyjęciem na kurs? ALbo w ośrodku egzaminacyjnym? Takie badające tzw inteligencje i odpowiedzialność. Ha! Zaraz byłoby mniej motocykli i mniej jeżdżących bez prawka na moto kolegi.

 

 

Miras dobrze prawi!

Zamiast wymierzac sprawiedliwosc na kolesiu ktory i tak dostanie po dupie, mozna by dzieciakowi sprawdzic frajde i cos podarowac/zaprezentowac w ramach przeprosin od spoleczenstwa motocyklowego by slad na psychice ktory posiada zostal chcoiaz w jakims stopniu zlagodzony...

 

Jestem za!

W tym wszystkim dziecko najwazniejsze.

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sihaja, on nie przejechał na czerwonym, tylko skręcał, miał zieloną strzałkę i zrobił to co wielu z nas robi .... zapomniał że przed pasami trzeba sie zatrzymać .......... oczywiście nie tłumacze go ale wiele razy widze jak Moto skręca i potem prawie lawiruje między przechodniami na pasach :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomyslu ze skladka i pluszakami i pomocy rodzinie to dobry pomysl ale nie wiem czy odrazu?? rodzina moze miec duza awersje do motoludkow, ale pomysl jak najbardziej zacny tylko trzeb pomyslec nad alternatywnym zrodlem dotarcia niz motocykl, przynajmniej za pierwszymi odwiedzinami :)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sihaja, on nie przejechał na czerwonym, tylko skręcał, miał zieloną strzałkę i zrobił to co wielu z nas robi .... zapomniał że przed pasami trzeba sie zatrzymać .......... oczywiście nie tłumacze go ale wiele razy widze jak Moto skręca i potem prawie lawiruje między przechodniami na pasach :banghead:

 

 

Dzięki za sprostowanie. Mimo wszystko miał tylko zielona strzałkę, więc skręt warunkowo. Poza tym, o czym wielu w ogóle nie pamięta, już przed taka strzałką nalezy się zatrzymać. (tak, wiem. Zatrzymasz się i następny wyląduje Ci na d...).

Mimo wszystko, gdyby ruszał z jedynki, gdyby zwolnił... Ale nie ma o czym gadać. Wpakował się na pasy i potrcił dziecko (a chocby i pełnoletniego dresa - co za różnica?) - spowodował wypadek. Nie przepuścił ludzi przechodzących na zielonym świetle.

 

 

Z tego, co przeczytałam mały ma wstrząśnienie mózgu, więc wyjdzie z tego.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zna trochę Poznań wie, że skręcając z Dolnej Wildy w Królowej Jadwigi w kierunku Rataj - czyli tak jak wg. doniesień prasy jechał motocykl, nie można "pałować", zapieralać trzysta na jednym kole itp. itd. Nie pozwala na to ani nawierzchnia, ani samo ukształotwanie krzyżówki. Przejście dla pieszych jest ok. 30-50 m od tego skrzyżowania - jak bardzo mógł więc "pałować" ten koleś? Nie wspomnę też o fakcie, że w momencie gdy wyjeżdżający z Dolnej Wildy mają zieloną strzałkę, to piesi na tym przejściu mają światło CZERWONE. Zatem albo prasa się myli w opisie sytuacji, albo było jednak troszkę inaczej z tymi światłami...

 

Żeby nie było - potępiam ucieczkę z miejsca zdarzenia, jednak generalnie wstrzymałbym się w typowym dla tego froum preclowaniu i ocenianiu z góry sprawcy. Zwłaszcza, że chyba nikt z wypowiadających się raczej tego zdarzenia na własne oczy nie widział...

 

P.S. Kierowca motocykla już w rękach policji, wiek 28 lat.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomyslu ze skladka i pluszakami i pomocy rodzinie to dobry pomysl ale nie wiem czy odrazu?? (...)

 

jeśli tylko jest ktoś, kto ma w miarę blisko i byłby skłonny wybadać sytuację na miejscu, byłoby wiadomo co można zrobić

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...