Skocz do zawartości

Policja kontroluje dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

Wpisuję, bo pierwszy raz miałem z tym do czynienia - policyjna KIA mnie zatrzymała w Warszawie w tunelu pod wisłostradą. Że akcja "motocykliści cośtam" i że kontrola, czy mam uprawnienia do kierowania.

Ogólnie byli bardzo mili, powiedzieli, że im wali, że jechałem 80 kmh zamiast dozwolonych 50, bylem nie jechał 120 no i się nie zabił. Sprawdzili dokumenty, takie palmtopiki mają teraz że na bieżąco widzą, czy zbieram punkty karne, powiedzieli, żebym jechał ostrożnie i nie dał się zdjąć katamaranom i życzyli miłego dnia.

 

Powiedzieli, ze teraz będą częste kontrole motocyklistów "za nic", a że niektórzy z was jeżdżą bez papierów, to daję sygnał że może warto poświęcić kilka tygodni i zrobić papier.

 

Kostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też bardzo dziwne,że powiedzieli że ich prędkośc wali,oni przede wszystkim polują na motocyklistów którzy przekroczą prędkość,mnie jakiś czas temu zatrzymali na trasie Olkusz-Katowice,miałem przekroczone 8 km,tylko 8 km. rozmowa trwała ok. 20 min.ledwie im przegadałem.Uratowało mnie tylko to,że nie miałem do tej pory punktów.Myślę że jeżeli byłby to kierowca samochodu nawet by nie zatrzymali :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne odczucia. Nie wiem jak teraz, ale przez jakies 4 lata jezdzenia moto, nigdy mnie nie zatrzymali za predkosc, W sumie chyba 2 razy... raz za pasazera w kasku rowerowym, 2 nie wiem za co, marudzili na slaby bieznik, oba bez mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prewencja czy drogowka?? i przy okazji moje pytanie czy prewencja ma tyle samo praw co drogowka?? wiem ze napewno moga papiery sprawdzic ale co jeszcze ... slyszalem ze jeszcze jakis czas temu bylo tak ze nie mogli wszystkiego tego co drogowka :P

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję, bo pierwszy raz miałem z tym do czynienia - policyjna KIA mnie zatrzymała w Warszawie w tunelu pod wisłostradą. Że akcja "motocykliści cośtam" i że kontrola, czy mam uprawnienia do kierowania.

Ogólnie byli bardzo mili, powiedzieli, że im wali, że jechałem 80 kmh zamiast dozwolonych 50, bylem nie jechał 120 no i się nie zabił. Sprawdzili dokumenty, takie palmtopiki mają teraz że na bieżąco widzą, czy zbieram punkty karne, powiedzieli, żebym jechał ostrożnie i nie dał się zdjąć katamaranom i życzyli miłego dnia.

 

Powiedzieli, ze teraz będą częste kontrole motocyklistów "za nic", a że niektórzy z was jeżdżą bez papierów, to daję sygnał że może warto poświęcić kilka tygodni i zrobić papier.

 

Kostek

No to fajnie że się nie przyczepili do prędkości. Może jakieś szkolenia mieli :)? Dotychczas jak zatrzymywali to wiadomo że jakiś paragraf się znajdzie, bo szkoda tak puścić nie wyrabiając normy. Sam miałem taką przygodę w puszce, że po sprawdzeniu wszystkiego co mogli (z bieżnikiem włącznie) i nieznalezieniu czegokolwiek do przyczepienia się, stwierdzili że mam nieprzepisowe reflektory bo jest na nich napisane "L" i "R" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadajcie, ostatnio na wlocie do Warszawy od strony Gdańska często stoją i sprawdzają trzeźwość. Kilka razy miałem do czynienia i mam jak najlepsze wspomnienia - miło grzecznie i szybko :icon_mrgreen: poza tym żadnego dowalania się o jazdę między samochodami czy po poboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prewencja czy drogowka?? i przy okazji moje pytanie czy prewencja ma tyle samo praw co drogowka?? wiem ze napewno moga papiery sprawdzic ale co jeszcze ... slyszalem ze jeszcze jakis czas temu bylo tak ze nie mogli wszystkiego tego co drogowka :P

Prewencja nie ma uprawnień do kontroli stanu technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...