Skocz do zawartości

Jak ściągnąć miskę olejową?


żółf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę ściągnąć miski olejowej w mojej cebuli.

 

Odkręciłem korek spustowy, spuściłem olej. Po kolei odkręciłem wszystkie 12 śrub, pukam gupowym młotkiem, drewienkiem i nic, miska nawet nie drgnie.

 

Czy są na to jakieś patenty?

 

tutaj schemacik miski

 

http://picasaweb.google.pl/Brooosik/HondaC...636182403411362

 

(zdjęcie porzyczone od Brosik'a z forum CB500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze gdy dekle nie chcą się"odkleić" delikatnie rozginam elementy śrubokrętem, ale trzeba uwazac zeby nie wyłupać niczego bo to aluminium

 

A jak Ci odskoczy to sobie oko wybijesz :banghead:

Śrubokrętem się śruby odkręca albo i przykręca bo do tego są.

A miskę olejową zdejmujemy sposobem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miskę olejową zdejmujemy sposobem.

 

No i wszystko jasne, że też od razu o tym nie pomyślałem :biggrin:

 

A tak na serio to byłbym wdzięczny Piotrze, gdybyś mógł o sposobie napisać ciut więcej :smile:

 

popukaj tym drewnianym młoteczkiem lepiej .

 

To pierwsze co zrobiłem, pukałem, pukałem, mocniej i mocniej, aż mi się trzonek od młotka rozwalił, nic nawet nie drgnie.

Edytowane przez żółf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, że też od razu o tym nie pomyślałem :biggrin:

 

A tak na serio to byłbym wdzięczny Piotrze, gdybyś mógł o sposobie napisać ciut więcej :smile:

To pierwsze co zrobiłem, pukałem, pukałem, mocniej i mocniej, aż mi się trzonek od młotka rozwalił, nic nawet nie drgnie.

 

W instrukcji CLYMER jest kilka fotek.

Odkręcić 12 śrub mocujących miskę i zdjąć.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie:)

 

Skontaktowałem się z wujkiem - mechanikiem samochodowym. Podpowiedział, że być może miska jest na tulejach osadzona(tak jak mostki wałków rozrządu) więc opukanie jej z boku nic nie da, najlepiej dorobić ściągacz. Poszedłem tym tropem, a że nie chciało mi się konstruować ściągacza, to zbiłem miskę od góry, wykorzystując takie 2 występki w bloku miski. Odkleiła się po kilku mocniejszych uderzeniach. Nie była na tulejach:) ale metoda skuteczniejsza:)

 

I na koniec chciałbym serdecznie podziękować Piotrowi Dudkowi, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy tak fachowo i wyczerpująco pomógł mi w rozwiązaniu problemu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec chciałbym serdecznie podziękować Piotrowi Dudkowi, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy tak fachowo i wyczerpująco pomógł mi w rozwiązaniu problemu :biggrin:

 

Kolego nie sztuką jest z każdą śmieszną byle pierdołą lecieć z pytaniem do fachowca :banghead:

 

Pomyśl że Pan P.D. musiał wiele razy sam dochodzić do odpowiedzi "jak to działa?!" i ile czasu/nerwów/pieniędzy stracił. Podejrzewam że kiedy zaczynał przygodę z japońską mechaniką motocyklową to niewielu ludzi w Polsce widziało w ogóle Japońca na oczy. Więc nie dziw się że na głupie pytanie dostajesz niemądrą odpowiedź. Pomyśl trochę jak coś działa to sam uzyskasz odpowiedź jak można to naprawić. Myślenie jest najtrudniejszą pracą, więc dlatego tak niewiele ludzi ją wykonuje.

 

pzdr

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie sztuką jest z każdą śmieszną byle pierdołą lecieć z pytaniem do fachowca :banghead:

 

No to po to między innymi istnieje forum .

Stanął przed zagadnieniem , i skorzystał z zasady - "lepiej dwa razy zapytać , jak raz zj.....ć "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, że oczekuje od kogoś z doświadczeniem fachowej i rzetelnej porady. Oczekuję, to jednak złe słowo, po prostu jeżeli ktoś nie chce pomóc, to po co się udziela? Rozumiem, że pytanie było o rzecz z pozoru banalną, ale odpowiedź też była prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...