Skocz do zawartości

Doradźcie jaki wybrać silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Ten z Yamahy V Max jest ciekawą propozycją, duża moc, tylko trochę duża pojemność i masa własna, jak i gabaryty, kawał kloca, ale jeszcze to przeliczę. A jak tam jest rozwiązane przeniesienie napędu i skrzynia?

 

Ogólnie wielkie dzięki, widzę już kilka ciekawych opcji, będę teraz musiał poszukać dokładniejszych danych tych jednostek i wyliczyć tą która najlepiej dopasuje się do mojego projektu.

Edytowane przez JamCi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Yamahy V Max jest ciekawą propozycją, duża moc, tylko trochę duża pojemność i masa własna, jak i gabaryty, kawał kloca, ale jeszcze to przeliczę. A jak tam jest rozwiązane przeniesienie napędu i skrzynia?

 

Ogólnie wielkie dzięki, widzę już kilka ciekawych opcji, będę teraz musiał poszukać dokładniejszych danych tych jednostek i wyliczyć tą która najlepiej dopasuje się do mojego projektu.

 

Jest jeszcze mniejszy brat bliźniak: http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56420,1878000.html

 

Moc , mocą.

 

Masa, masą.

 

Ale ten moment obrotowy...

Edytowane przez HunterM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że ciężko będzie się zmieścić w tej masie

w jakiejś archiwalnej auto-technice motoryzacyjnej czytałem o sportowych autkach wyścigowych dla specjalnego pucharu z piecami właśnie od hayki

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkiców mam już trochę, ale aby sporządzić dokładne muszę ustalić jaki będę miał konkretnie silnik oraz układ napędowy, wtedy będę znał już konkretne wymiary i zrobię normalne rysunki.

Zamierzam umieścić je na stronie poświęconej projektowy JR Racing, obecnie jej nie ma jeszcze, ale jak będę miał więcej konkretnych materiałów to ją sporządzę, wtedy umieszczę tu linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być to motocykl jak sie domyślam sportowy to zapodaj silnik od sporta silnik od V-max'a szybko sie przegrzeje. To pewnie bedzie jakis drag wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie kupno rzedowej 4 z pod znaku hondy najlepiej coś z lat 2000-2004. Doładowanie tego jakaś mechaniczna spreżarką itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy drag na ZX12R został stworzony przez niejakiego Gila, wzbudza zachwyt na każdym zlocie, na Szklarskiej też był wraz z typen na bliźniaczym dragu zrobionym chyba na piecu CBR 1000F , Drag z ZX 12 R był kiedyś opisany w ŚM, konrad1f gdzieś kiedyś wyczytałem , że silnik Hayki wywodzi sie z silników samochodowych Suzuki , m.in Swift GTI , Vitara ... Ale ile w tymm prawdy a jeśli już to wspólnych elementów tego nie wiem ... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...